Nauczyciel wspomagajacy

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Dawid Marciniak
Posty: 1
Rejestracja: 2018-10-31, 12:23
Kto: rodzic
Lokalizacja: dolnośląskie

Nauczyciel wspomagajacy

Postautor: Dawid Marciniak » 2018-10-31, 12:50

Witam jestem nowy ale mam takie pytanie .Jeżeli u mojej córki w klasie jest jedna osoba z wadą słuchu i wzroku to nauczyciel wspomagajacy może być w jednej klasie z normalnym nauczycielem gdzie inne dzieci muszą ciężko pracować na swoje oceny a ta dziewczynka ślizga się i nawet na sprawdzianach czy kartkowkach ma pomóc proszę o odpowiedz

justyna80
Posty: 20
Rejestracja: 2016-01-07, 19:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nauczyciel wspomagajacy

Postautor: justyna80 » 2018-10-31, 18:29

Oczywiście, że może być. Z pewnością ma orzeczenie o niepełnosprawności i nauczyciel musi dostosować metody pracy i sposób oceniania do jej możliwości.
inne dzieci muszą ciężko pracować na swoje oceny a ta dziewczynka ślizga się i nawet na sprawdzianach czy kartkowkach

chciałbyś się z nią zamienić na los? :roll:

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel wspomagajacy

Postautor: Michalll_95 » 2018-10-31, 22:30

Dawid Marciniak pisze: a ta dziewczynka ślizga się i nawet na sprawdzianach czy kartkowkach ma pomóc proszę o odpowiedz


Nauczyciel wspomagający nie dyktuje odpowiedzi na sprawdzianie. Pomaga dziecku z niepełnosprawnością w zależności od potrzeby. Przeczyta polecenie, powtórzy to, co powiedział nauczyciel przedmiotowy. To, co inne dzieci są w stanie zrobić samodzielnie nie jest dla wszystkich dzieci możliwe.

Dawid Marciniak pisze:inne dzieci muszą ciężko pracować na swoje oceny


Proszę nie patrzeć na inne dzieci tylko skupić się na swojej córce. Proszę pamiętać, że w szkole oceny to drugorzędna kwestia. Wielu rodziców i przez to niestety też dzieci już od 4 klasy zaczyna konkurować ze sobą w kwestii ocen, czy średniej. Nie o to w tym chodzi! Uczymy się dla wiedzy, umiejętności, a nie po to, żeby pokazać, że mamy wyższą średnią od kolegi/koleżanki z klasy.


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”