Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Asiag81
Posty: 4
Rejestracja: 2018-08-29, 23:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: Asiag81 » 2018-11-19, 20:57

Witajcie,
Napiszcie proszę,czy trzeba mieć te 3 lekcje otwarte, jeśli ktoś zaczynał staż w 2016 roku i został mu ostatnich parę miesięcy, wcześniej tego nie było, czy trzeba te powinności dorobić, przecież to nielogiczne, prawo nie działa wstecz.
Jak ktoś po komisji kwalifikacyjnej napiszcie, jak było i jakie zadanie otrzymaliście do rozwiązania.
I jeszcze zmienily sie troche wymagania, to ktore nas(tych kontynuujacych staz) obowiazuja??
Bede wdzieczna za odpowiedz:-)

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: malgala » 2018-11-20, 14:49

Kontynuacja stażu jest po staremu, ocena według nowych zasad (ocena pracy, a nie ocena dorobku zawodowego).

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: koma » 2018-11-20, 23:33

Na staż są POWINNOSCI, a nie wymagania. ("...w okresie odbywania stażu powinien...")
Staż kontynuujesz wg starego rozporządzenia czyli tak, jak zaczynałaś. Nie ma tam 3 godzin zajęć otwartych.

Natomiast po nowemu masz:
- ocenę po stażu (ocenę pracy, a nie dorobku, jak to już wyżej napisała malgala)
- wniosek z dokumentacją (wg paragrafu 9; dołączasz sprawozdanie i mniej opisujesz)
- rozmowę (wg paragrafu 12.3)

mastaejs
Posty: 3
Rejestracja: 2018-12-05, 16:46
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: mastaejs » 2018-12-05, 16:47

a na stronie kuratorium jest coś takiego
Dokumentacja nauczyciela ubiegającego się o awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego – staż zakończony po 1 września 2018 r.

https://www.ko.olsztyn.pl/category/nauc ... uczycieli/

Czyli wychodzi że Ci co kontynuują staż idą wg nowych przepisów czy się mylę?

eavatar
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-09, 00:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: eavatar » 2019-02-09, 01:02

Witam,
Mam pytanie związane z zawartością teczki. W związku ze zmianą musi być złożona "po nowemu" czy zatem mają się w niej znaleźć jedynie dokumenty podane w rozporządzeniu (tam są jedynie 4 punkty, które trzeba dołączyć do wniosku oraz opis i analiza realizacji wybranych wymagań) czy może ma ona zawierać coś jeszcze, jakieś potwierdzenia, zaświadczenia?
pozdrawiam

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: koma » 2019-02-09, 14:25

Tylko to, o czym mówi rozporządzenie. Żadnych zaświadczeń czy załączników.
Jeśli wybrałaś język, musi być też kopia świadectwa/dyplomu wg rozporządzenia o kwalifikacjach.
Ostatnio zmieniony 2020-02-18, 22:40 przez koma, łącznie zmieniany 1 raz.

eavatar
Posty: 2
Rejestracja: 2019-02-09, 00:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podlaskie

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: eavatar » 2019-02-17, 12:30

dziękuję :)

jacektalin
Posty: 11
Rejestracja: 2019-03-17, 08:53
Kto: student
Przedmiot: Matematyka, Fizyka, Chemia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: jacektalin » 2020-02-17, 09:46

Dzięki wszystkim!

Monika S.
Posty: 7
Rejestracja: 2016-08-21, 23:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: Monika S. » 2020-02-24, 15:01

Dzień dobry,
Chciałabym prosić o pomoc, bo ja się chyba całkowicie pogubiłam...Kończę staż na nauczyciela dyplomowanego w maju i teraz nie bardzo nadążam jak ma wyglądać moja teczka? Przeczytałam Rozporządzenie z 2018 roku jednak dalej nie rozumiem jak ma wyglądać cała procedura. Moja dodatkowa trudność polega na tym,że pierwszy rok stażu miałam na jednym stanowisku, a pozostałe dwa na dwóch różnych stanowiskach w jednym etacie? Ponadto też nie rozumiem jak wygląda sprawa znajomości języka obcego - w 2013 roku była mowa o stopniu zaawansowanym, a teraz o stopniu podstawowym?(znam język angielski na tym poziomie, ale nie mam żadnego potwierdzenia). Byłabym bardzo wdzięczna za każdą pomoc.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: koma » 2020-02-24, 23:15

Jeśli masz konto na Facebooku, wejdź tam do grupy "Awans - dyplomowanie" oraz "Nauczyciel w awansie".
Znajdziesz tam pomoc.

Po pierwszym roku, w związku ze zmianą stanowiska, powinnaś zrobić aneks do planu rozwoju i uwzględnić nowe zadania.

Sprawozdanie musisz napisać w terminie 7 dni od zakończenia stażu - jest to sprawozdanie z realizacji planu (i wg planu) + ewentualnych działań pozaplanowych, ale stażowych. Musisz tez podać efekty działań.
Natomiast dokumentacje dla komisji robisz już wg wymagań z nowego rozporządzenia z 26 lipca 2018, § 9.
Znajomość języka - jeśli chcesz wybrać ten punkt - musi być podstawowa, ale zaświadczenie jest konieczne. Wykaz honorowanych zaświadczeń i dyplomów znajduje się w Rozporządzeniu o szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

Monika S.
Posty: 7
Rejestracja: 2016-08-21, 23:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: Monika S. » 2020-02-24, 23:41

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety nie mam aneksu do planu rozwoju zawodowego - czy mogę mieć z tego tytułu nieprzyjemności? (przy rozpoczynaniu pracy na nowym stanowisku, zapytałam na wewnątrzszkolnym spotkaniu odnośnie awansu zawodowego wicedyrektor o taki aneks i dowiedziałam się, że nie trzeba. Niestety osoba ta nie pełni już tego stanowiska i jest tylko nauczycielem, co więcej obawiam się, że nie byłaby w stanie poświadczyć, że rozmawiała w ogóle ze mną na ten temat...). Czy ratuje mnie to, że w czerwcu oddałam częściowe sprawozdanie za rok szkolny 2018/2019 i nikt nie kontaktował się ze mną w jego sprawie, więc założyłam, że wszystko jest ok. Niestety nie posiadam konta na FB (czy jest możliwość, że moderatorzy przyjęliby mnie jako osobę korzystającą z konta męża?) Jeszcze raz bardzo dziękuję.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Dyplomowanie rozpoczete przed nowym rozporzadzeniem i co teraz?

Postautor: koma » 2020-02-25, 00:29

Brak aneksu nie jest wielkim "przestępstwem" ;)
Nie jest też koniecznością, jeśli uzna się, że nowe obowiązki zmieszczą się w zamierzeniach z planu.
Ja nie poruszałabym sama tego tematu ...
Przecież i tak najważniejsze są działania rzeczywiste, o których napiszesz w sprawozdaniu.
Poza tym planu komisja nie widzi. ;)
Myślę, że możesz skorzystać z konta męża.


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”