Witam. Jest to dla mnie bardzo ważne.

zrezygnujmy choć odrobinkę z "internetowej anonimowości", powiedzmy coś o sobie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

JaWuefista
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-07, 16:43
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Witam. Jest to dla mnie bardzo ważne.

Postautor: JaWuefista » 2019-01-07, 17:28

Witam. Jestem studentem AWF na kierunku wychowanie fizyczne. Od bardzo dawna rozmyślam nad swoją przyszłością, nigdy nie myślałem, że będę rozważał zawód nauczyciela WF. Cały czas w głowie miałem mundur ( Wojsko, straż graniczna), ale w ostatnim czasie naprawdę chciałbym zostać Wuefista. Nie mam pojęcia skąd taka decyzja nagle u mnie.
Czuje w sobie, że ten zawód może być dla mnie, chciałbym ich ( uczniów) dużo nauczyć w zakresie wychowania fizycznego i nie tylko. Pomagać uczniom obrać prawidłową drogę w życiu, dobrze im radzić, żeby byli dobrymi ludźmi.
Mam tylko jedną obawę, a mianowicie czy z pensji nauczyciela jestem w stanie wyżyć ? Jestem sam, nie mogę liczyć na pomoc rodziców bo sami borykają się z problemami finansowymi.
Naprawdę ta kwestia mnie ciąży strasznie i dołuje, ponieważ naprawdę chciałbym nauczać.
Jak słyszę o zarobkach 1800 zł to płakać mi się chce, że ten jeden czynnik nakłania mnie do szukania innego zawodu. Teraz za wynajem mieszkania trzeba prawie tyle płacić, a co mam jeść . Jestem przerażony.

Proszę o komentarze, opinie Nauczycieli. Jak to wyglada faktycznie, jakie są realia ?
Mam nadzieje, ze będą pozytywne opinie, które mnie zachęca na ta właściwa drogę.

justyna80
Posty: 20
Rejestracja: 2016-01-07, 19:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Witam. Jest to dla mnie bardzo ważne.

Postautor: justyna80 » 2019-01-09, 19:55

Chłopie uciekaj jak najdalej od szkoły!!!
Te 1800 zł będziesz otrzymywał przez dwa lata stażu, potem niewiele więcej. Za te pieniądze będziesz się użerał z pyskatymi dziećmi i roszczeniowymi rodzicami. Lekcje wf to też nie bajka - coraz więcej dzieci nie chce ćwiczyć i kombinują zwolnienia. U mnie w szkole większość wuefistów dorabia sobie - szkółki piłkarskie, prywatne lekcje pływania itp.
Ja odradzam.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Witam. Jest to dla mnie bardzo ważne.

Postautor: Michalll_95 » 2019-01-09, 20:45

Pensja niestety jest na tym poziomie na początku ;/ Jednak wszystko zależy od szkoły, dodatków, ułożenia planu. Nie wiem jak jest z wychowaniem fizycznym, ale wydaje mi się, że nie trzeba tutaj specjalnie przygotowywać się do lekcji. Chodzi mi o to, że nie trzeba przygotowywać żadnych materiałów, ani ich nie sprawdzać w domu itd. Praca jest oczywiście trudna i bez tego. W mojej szkole są nauczyciele, którzy mają cały etat i lekcje tak ułożone w planie, że w szkole są tylko przez 3 dni w tygodniu. Dzięki temu mogą sobie zawsze dorabiać gdzieś indziej, więc zawsze jakiś pomysł to jest. Oczywiście bardziej prawdopodobna jest praca 5 dni w tygodniu z okienkami w planie. Wtedy już nic poza szkołą nie da się zaplanować ;/

JaWuefista
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-07, 16:43
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Witam. Jest to dla mnie bardzo ważne.

Postautor: JaWuefista » 2019-01-10, 15:33

Ale w końcu doczekamy się godnych pensji, tak myślę.

Będę chciał spróbować tego zawodu. Mam nadzieje, że zaczną pedagogów właściwie nagradzać.

A Nauczyciel w stolicy może liczyć na więcej ?

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Witam. Jest to dla mnie bardzo ważne.

Postautor: Michalll_95 » 2019-01-11, 20:19

JaWuefista pisze:Ale w końcu doczekamy się godnych pensji, tak myślę. Będę chciał spróbować tego zawodu.


Spróbować na pewno warto! W ramach studiów na AWF-ie z pewnością możesz zdobyć przygotowanie pedagogiczne. Odbędziesz przy okazji praktyki i zobaczysz jak to wygląda. Później będzie oczywiście trudniej będąc już nie praktykantem, a mając swoje klasy. Sporo czasu na samym początku zajmuje wdrożenie się jak funkcjonuje dana szkoła, własne przygotowanie rozkładów na cały rok, ocenianie itd. Będą też czynniki zniechęcające jak rodzice uczniów itd. Można się do tego przyzwyczaić i jakoś da się radę. Osobiście Ci powiem, że nie mógłbym teraz pracować nigdzie indziej. Wracam padnięty do domu, ale z pracy w szkole mimo wszystko jestem bardzo zadowolony. Jak trochę popracujesz to zobaczysz, że warto, głównie ze względu na dzieci, które będą doceniały twoją pracę i osobę. WF jest akurat takim przedmiotem, gdzie jest to możliwe ;)

JaWuefista pisze:A Nauczyciel w stolicy może liczyć na więcej ?


Nie wiem jak wygląda to w szkołach publicznych. Pewnie po czasie jak zaprzyjaźnisz się z dyrekcją i zaangażujesz w jakieś projekty istotne dla szkoły będzie to możliwe. Ja akurat pracuję w szkole prywatnej i na pensję bardzo nie narzekam, jednak godzin przy tablicy jest więcej niż 18.

Darek
Posty: 16
Rejestracja: 2007-10-11, 14:00

Re: Witam. Jest to dla mnie bardzo ważne.

Postautor: Darek » 2019-02-25, 10:46

Uciekaj od tego zawodu jak najdalej, wszyscy będą traktować cie jak śmiecia, zrób lepiej uprawnienia trenera personalnego, albo idź do wojska, policji,nigdy nie zarobisz jako nauczyciel przyzwoitych pieniędzy,


Wróć do „Poznajmy się”