Odwołanie z urlopu podczas ferii

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

justinia
Posty: 15
Rejestracja: 2010-05-31, 12:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Odwołanie z urlopu podczas ferii

Postautor: justinia » 2019-01-22, 11:53

Witam
Mam prośbę o pomoc w dość skomplikowanej sprawie. Otóż tydzień temu moje dziecko uległo wypadkowi, przeszło operację i wyszło wczoraj ze szpitala. Musi być rehabilitowane co półtorej godziny przeze mnie. Dostałam informację telefoniczną od dyrektora, że od środy mam wrócić do pracy i uzupełniać dokumentację, której nie dokończyłam ze względu na zwolnienie związane z wypadkiem dziecka. Na jeden dzień mogę się stawić w pracy, ale jeśli dostanę polecenie, że ma to być więcej dni, to nie mogę sobie na to pozwolić, bo pierwsze dwa tygodnie rehabilitacji mają według lekarzy kluczową rolę w odzyskaniu pełnej sprawności córki (a mam ją wykonywać co półtorej godziny). Jeśli zabraknie ludzkiego podejścia ze strony dyrektora, co mam zrobić w takiej sytuacji, brać zwolnienie lekarskie (podczas urlopu)? Nie chciałabym, żeby mi zarzucono potem, że odmówiłam wykonywania obowiązków, a to przecież nie jest moja zła wola... Proszę o pomoc... Dzięki

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Odwołanie z urlopu podczas ferii

Postautor: koma » 2019-01-22, 18:22

Oczywiście, że brać zwolnienie lekarskie.
Dyrektor możewyznaczyć kogoś, kto w porozumieniu telefonicznym z Toba uzupełni te dokumentację.
W czasie urlopu, niestety, może Cię ściągnąć.


Wróć do „Prawo oświatowe”