radca prawny

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

brum brum
Posty: 176
Rejestracja: 2010-09-01, 12:17

Re: radca prawny

Postautor: brum brum » 2011-05-28, 13:34

Andulencja, skąd wiesz, że Moniś nie lubi swojej pracy? Bo nie robi wszystkiego na pokaz? Uczniów też uczysz od małego, że najlepsza metoda na wszystko to się podlizać?

Yoka
Posty: 1026
Rejestracja: 2008-04-28, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: radca prawny

Postautor: Yoka » 2011-05-28, 14:54

rozumiem, że ten drugi kontraktowy zostaje? A Ty nie?

Obawiam się, że z tym nauczycielem nie wygrasz, tak to już jest, robi więcej szumu wokół tego co zrobił w ramach awansu itp., więc dyrekcja wie o tym i zapewne jest z tego faktu zadowolona.
A w przypadku braku godzin to dyrektor decyduje, kogo zostawić, komu podziękować i nie wygrasz z tym ani w szkole ani w sądzie, bo wszystko odbywa się zgodnie z prawem, mimo, że Ty czujesz się pokrzywdzona.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: radca prawny

Postautor: Andulencja » 2011-05-28, 16:51

aania84 pisze:Andulencja, skąd wiesz, że Moniś nie lubi swojej pracy? Bo nie robi wszystkiego na pokaz? Uczniów też uczysz od małego, że najlepsza metoda na wszystko to się podlizać?

1
Nie wiem, czy monis149 lubi swoją pracę, czy nie. Tego w temacie nie było.

2
Nie uczę nikogo że metodą jest podlizywanie - nigdzie tego nie napisałam. Nie przypisuj mi nie moich słów.
Monis149 napisała że tamten robi więcej, a przynajmniej jest o nim więcej bo umie się promować (promowanie się i lizusostwo nie są synonimami).

3
Uczę swoich dzieciaków, że sukces bardzo często zależy od tego w jaki sposób się zaprezentują, jak sprzedadzą swoją wiedzę.
I sądzę, że monis149 takiej umiejętności zabrakło.

brum brum
Posty: 176
Rejestracja: 2010-09-01, 12:17

Re: radca prawny

Postautor: brum brum » 2011-05-28, 18:33

Andulencja pisze:
monis149 pisze:Sprawa jest taka,że na awansie robi więcej ode mnie, a przynajmniej jest o nim więcej bo umie się promować ,podlizywac- ja nie.
Wiesz co, wkurzasz mnie! A może nie chodzi o podlizywanie, promowanie, tylko lubi swoją pracę, lubi w ogóle pracę w szkole i wychodzi poza swój przedmiot.
Jedni robią tylko to co muszą, niektórzy podejmują dodatkowe działania tylko w czasie awansu, a są osoby, które nie lubią nudy i dzięki nim w szkole coś się dzieje. Niestety, ci pierwsi uważają ich za lizusów dyrekcji.


Tutaj sugerujesz jasno, że Moniś nie lubi swojej pracy. Uczniów powinno się uczyć, że najważniejsze jest, co sobą reprezentują, a nie to, żeby wcisnąć komuś kit, że są lepsi niż są. Inaczej uczysz ich udawania i naginania rzeczywistości do własnych celów. Tego i tak życie ich nauczy, za to poczucia, że człowiek powinien nad sobą pracować, żeby osiągnąć coś więcej niż tylko pozory, sami się nie nauczą. Tego, że autoprezentacja jest ważna, uczą ich media.

monis149
Posty: 33
Rejestracja: 2009-09-13, 15:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: radca prawny

Postautor: monis149 » 2011-05-28, 19:59

ja bardzo lubie pracę z dziećmi ,nie zamienilabym jej na inną, cóż los chce inaczej

brum brum
Posty: 176
Rejestracja: 2010-09-01, 12:17

Re: radca prawny

Postautor: brum brum » 2011-05-28, 20:14

Moniś, nie przejmuj się. Może znajdziesz coś w innej budzie.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: radca prawny

Postautor: Andulencja » 2011-05-28, 22:45

aania84 pisze:Tutaj sugerujesz jasno, że Moniś nie lubi swojej pracy.

Tutaj piszę jedynie o swojej złości, gdy osoba, która BYĆ MOŻE jest pasjonatą swojej pracy i która nie może się tutaj bronić oceniana jest jako lizus.
Ja sama oprócz prowadzenia lekcji (i uczenia - bo zaraz ktoś napisze, że nie uczę, tylko prowadzę) jestem szkolnym koordynatorem dwóch całorocznych akcji-projektów, sprawuję opiekę nad samorządem, prowadzę stronę internetową szkoły, a w tym roku jeszcze 3 grupy gimnazjalistów wybrało mój temat projektu do realizacji.
I mimo, że u dyrekcji jestem niemal codziennie, a czasami i kilka razy dziennie (bo tego wymagają prowadzone przeze mnie działania) nie jestem lizusem, tylko lubię, jak w szkole coś się dzieje, jak dzieciaki zamiast grać w durne gry komputerowe, czy oglądać bzdurne filmy spędzają czas w fajny sposób.

aania84 pisze:Uczniów powinno się uczyć, że najważniejsze jest, co sobą reprezentują, a nie to, żeby wcisnąć komuś kit, że są lepsi niż są. Inaczej uczysz ich udawania i naginania rzeczywistości do własnych celów. Tego i tak życie ich nauczy, za to poczucia, że człowiek powinien nad sobą pracować, żeby osiągnąć coś więcej niż tylko pozory, sami się nie nauczą. Tego, że autoprezentacja jest ważna, uczą ich media.

Nauka właściwej prezentacji swoich prac jest ważna w szkole. To ona ma ich uczyć, a nie media. Weźmy chociaż projekt edukacyjny:
CEO pisze: Uczniowie, szukając samodzielnie rozwiązania problemu, zdobywają nową wiedzę i nowe umiejętności, a grupowa praca nad projektem i publiczna prezentacja jego efektów dają uczniom szansę rozwinięcia umiejętności pracy zadaniowej, w tym: planowania, współpracy, komunikacji, prezentacji i samooceny.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: radca prawny

Postautor: oramge » 2017-09-18, 15:22

Reklama?

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: radca prawny

Postautor: linczerka » 2017-09-18, 15:44

Już jej nie ma
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Ewcia2620
Posty: 29
Rejestracja: 2016-07-22, 17:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, WOS
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: radca prawny

Postautor: Ewcia2620 » 2018-12-08, 10:42

witam, mam pytanie dotyczące pracy na urlopie rodzicielskim.
Obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim czy mogę podjąć pracę w innej szkole w wymiarze 11 godzin? czy mam obowiązek poinformowania dyrektora u którego jestem na rodzicielskim?

jozek4000
Posty: 9
Rejestracja: 2016-10-09, 23:34
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: radca prawny

Postautor: jozek4000 » 2019-02-20, 17:35

A czy to musi być radca prawny? Między adwokatem a radcą prawnym obecnie nie ma prawie żadnej różnicy. Znam dobrego adwokata, który jest z ......, ale też jeździ do .... - reklama Zajmuje się różnymi sprawami, więc może i w tym by pomógł, a jest naprawdę świetny,


Wróć do „Prawo oświatowe”