Wykonywanie zawodu nauczyciela

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Urszula521
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-11, 13:04
Przedmiot: Historia, Geografia, Język polski, ...
Lokalizacja: podlaskie

Wykonywanie zawodu nauczyciela

Postautor: Urszula521 » 2019-03-11, 13:14

Witam,
Dla wielu z Państwa pytanie wyda się wręcz trywialne, jednakże w czeluściach internetu nie potrafię odnaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Ukończyłam studia I stopnia na kierunku pedagogika (specjalizacja resocjalizacja), zaś II stopnia na wydziale prawa (kryminologia). Czy mogę być nauczycielem w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych ?

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wykonywanie zawodu nauczyciela

Postautor: Michalll_95 » 2019-03-11, 19:31

§ 17 2. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela wychowawcy w zakładach poprawczych i schroniskach dla
nieletnich posiada osoba, która ukończyła:
1) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, w zakresie resocjalizacji, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na dowolnym kierunku (specjalności), i studia pierwszego
stopnia
, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny,
w zakresie resocjalizacji, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne, lub


Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli posiadając ukończone studia magisterskie na dowolnym kierunku oraz studia pierwszego stopnia w zakresie resocjalizacji oraz przygotowanie pedagogiczne może być Pani nauczycielem wychowawcą w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich na poziomie szkoły podstawowej.

§ 23. 2. Kwalifikacje do prowadzenia zajęć resocjalizacyjnych lub socjoterapeutycznych, uwzględniających indywidualne
potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów odpowiednio niedostosowanych społecznie lub
zagrożonych niedostosowaniem społecznym, w szkołach i placówkach, o których mowa w § 3 i § 4, posiada osoba, która
ma kwalifikacje określone w § 16 ust. 1.


Z posiadanymi kwalifikacjami może być Pani też nauczycielem wspomagającym w zakresie resocjalizacji w szkole podstawowej.

Przejrzałem projekt rozporządzenia zmieniającego, ale nie znalazłem tam, żeby coś miało się w tym względzie zmienić, choć specjalistą nie jestem, więc mogę się mylić.

Urszula521
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-11, 13:04
Przedmiot: Historia, Geografia, Język polski, ...
Lokalizacja: podlaskie

Re: Wykonywanie zawodu nauczyciela

Postautor: Urszula521 » 2019-03-11, 19:44

Bardzo dziękuję za odpowiedź !


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron