Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

misiuniaaa
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-25, 12:56
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Postautor: misiuniaaa » 2012-11-09, 20:39

Witam
2 lata temu ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności kształcenie zintegrowane i wychowanie przedszkolne.
Mam pytanie:
Jakie studia bądź kursy pownnam ukończyć, aby móc uczyć plastyki w klasach IV-VI, bądź gimnazjum, a jakie by móc prowadzić kółko plastyczne w klasach I-111 lub w przedszkolu??

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Postautor: Cytryn » 2012-12-22, 21:28

Wystarczy skończyć podyplomowe, trzysemestralne studia : sztuka

majka1525
Posty: 1
Rejestracja: 2013-02-08, 13:06
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Postautor: majka1525 » 2013-02-08, 13:11

Witam,tez mam podobne zapytanie,jestem po ASP,nie mam zadnego kursu pedagogicznego,co musialbym zrobic aby móc uczyc w szkole podstawoej i gimnazjum przedmiotu plastyka badz stuka....
dziekuje bardzo z góry za wszystkie odpowiedzi

kala2
Posty: 32
Rejestracja: 2011-08-15, 12:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Postautor: kala2 » 2013-08-11, 07:41

Musisz ukończyć studia podyplomowe nadające kwalifikacje nauczycielskie i przygotowanie pedagogiczne. Z tego co mi wiadomo wcześniej uczelnie artystyczne zapewniały studentom takie wykształcenie. Najwidoczniej chcą zarobić więcej pieniędzy.

mariola0605
Posty: 7
Rejestracja: 2013-09-22, 18:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Postautor: mariola0605 » 2013-09-22, 18:24

Hej. Proszę mi powiedzieć czy wystarczy skończyć kurs kwalifikacyjny - sztuka, aby uczyć muzyki i plastyki w szkole podstawowej i gimnazjum? Bo na taki się zapisałam.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Postautor: iluka » 2013-09-22, 18:48

Matko, to nie dowiedziałaś się przed zapisaniem?!
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Rasiermesser
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-13, 01:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Postautor: Rasiermesser » 2019-03-13, 01:41

Witam, mam pytanie odnośnie kwalifikacji do nauczania przedmiotu plastyka w szkołach średnich od września 2019 roku.
Ukończyłem licencjat z przygotowaniem pedagogicznym (Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych) a także studia uzupełniające, 2 letnie na tym samym kierunku. Niestety na studiach magisterskich nie miałem modułu nauczycielskiego ponieważ licencjat wystarczał do nauczania plastyki w szkole podstawowej i uczelnia takiego modułu nie prowadziła. Czy mając magistra z przygotowaniem pedagogicznym (z licencjatu) mogę uczyć od września plastyki np. w technikum, ponieważ widzę już ogłoszenia na stronie kuratorium, że nauczycieli plastyki szukają do szkół średnich.
Proszę pomóżcie mi rozwiązać tę zagadkę :)

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Postautor: Michalll_95 » 2019-03-13, 16:40

§ 3. 1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w placówkach doskonalenia nauczycieli, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w tym poradniach specjalistycznych, bibliotekach pedagogicznych, kolegiach pracowników
służb społecznych, szkołach policealnych, liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach II stopnia, branżowych szkołach I stopnia, gimnazjach, placówkach oświatowo-wychowawczych oraz placówkach zapewniających opiekę
i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania, z zastrzeżeniem § 12–24, posiada
osoba, która ukończyła:
1) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub


Moim zdaniem masz pełne kwalifikacje do uczenia w szkołach ponadpodstawowych. Magistra w zakresie edukacji plastycznej posiadasz oraz przygotowanie pedagogiczne z licencjatu również :wink:

Rasiermesser
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-13, 01:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Postautor: Rasiermesser » 2019-03-14, 01:40

Michalll_95 pisze:
§ 3. 1. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w placówkach doskonalenia nauczycieli, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w tym poradniach specjalistycznych, bibliotekach pedagogicznych, kolegiach pracowników
służb społecznych, szkołach policealnych, liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach II stopnia, branżowych szkołach I stopnia, gimnazjach, placówkach oświatowo-wychowawczych oraz placówkach zapewniających opiekę
i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania, z zastrzeżeniem § 12–24, posiada
osoba, która ukończyła:
1) studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami, oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub


Moim zdaniem masz pełne kwalifikacje do uczenia w szkołach ponadpodstawowych. Magistra w zakresie edukacji plastycznej posiadasz oraz przygotowanie pedagogiczne z licencjatu również :wink:


Dziękuję bardzo, będę w takim razie wysyłać CV :)

nataliamakowiecka
Posty: 14
Rejestracja: 2019-12-27, 10:33
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwalifikacje nauczyciela plastyki

Postautor: nataliamakowiecka » 2021-07-15, 14:55

Rasiermesser z tego co się orientuje, żeby móc pracowac szkołach ponadpodstawowych należy posiadać studia magisterskie, ja własnie miałam zagwostkę, bo miałam przygotowanie, a chciałam zostać nauczycielem plastyki, znalazłam uczelnie online i jestem w trakcie studiów podyplomowych z plastyki. Ogólnie bardzo sobie chwale, bo wskz fajnie prowadzi te studia, materiały są wartościowe i forma kształcenia bardzo mi odpowiada :)


Wróć do „Przedmioty artystyczne”