OFERTA KREDYTOWA DLA NAUCZYCIELI

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: OFERTA KREDYTOWA DLA NAUCZYCIELI

Postautor: edzia » 2010-10-05, 23:37

haLayla pisze:Czyli, że jak już pożyczę daną kwotę, to zamiast naliczyć mi raz odsetki, oni je naliczają co ratę od tego, co jeszcze zostało?
Dokładnie! :)

Pamiętaj, że oprocentowanie jest podawane zawsze w stosunku rocznym. Zatem 11 % za rok kredytowania kwoty 10 000 zł dawałoby odsetki 1 100 zł, ale za 5 lat kredytowania już 5 500 zł. Oczywiście przy założeniu, że spłaciłbyś kwotę kredytu dopiero na końcu okresu kredytowania.

Gdy spłacasz systematycznie co miesiąc, zadłużenie wobec banku maleje i suma odsetek jest dzięki temu mniejsza.

W tych wszystkich współczesnych kredytach jest jednak jeden haczyk na klienta: bank mami klienta stałymi ratami kapitałowo-odsetkowymi (zaleta: nie trzeba łamać sobie głowy na zapamiętanie każdorazowo innych kwot do spłacenia), ale przy takim rozwiązaniu na tę ratę kapitałowo-odsetkową składają się raty rosnące (czyli na początku niewielkie, stopniowo dopiero rosnące), a odsetki malejące (odsetki zawsze są malejące). A to powoduje, że na początku spłacasz mniej kapitału, a więc wolniej zmniejsza ci się zadłużenie, od którego płacisz kolejne odsetki. Zatem jest to wariant korzystny finansowo dla banku. :)

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: OFERTA KREDYTOWA DLA NAUCZYCIELI

Postautor: haLayla » 2010-10-06, 17:45

edzia, dziękuję za klarowne wyjaśnienie. Chociaż, szczerze powiedziawszy, dla mnie to też jest taki myk ze strony banku.
<3

gosia1978
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-13, 15:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: zachodniopomorskie

kredyt hipoteczny dla nauczycieli

Postautor: gosia1978 » 2012-01-08, 21:21

Witajcie, moze ktoś wie w jakich bankach warto wziąć kredyt hipoteczny (jako nauczyciel).
Nieraz banki mają ofery i promocje dla nauczycieli,... szukam w google ale jakos słabo mi to wychodzi dlatego zwracam sie z tym pytaniem na forum.

Boze
Posty: 24
Rejestracja: 2012-01-13, 09:22
Kto: rodzic
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: OFERTA KREDYTOWA DLA NAUCZYCIELI

Postautor: Boze » 2012-01-13, 12:53

Nie słyszałam o specjalnych ofertach dla nauczycieli...

Loipeld
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-18, 18:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: OFERTA KREDYTOWA DLA NAUCZYCIELI

Postautor: Loipeld » 2019-03-18, 18:37

Tez nie wiem czy są jakieś specjalne oferty dla nauczycieli, ale wiem, że jest sporo korzystnych ofert kredytowych, nawet w firmach pozabankowych. Więc może warto sie po prostu dobrze rozejrzeć aby znaleźć jakąś korzystną pożyczkę dla siebie?

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: OFERTA KREDYTOWA DLA NAUCZYCIELI

Postautor: Matshow » 2019-03-18, 22:04

Loipeld pisze:Tez nie wiem czy są jakieś specjalne oferty dla nauczycieli, ale wiem, że jest sporo korzystnych ofert kredytowych, nawet w firmach pozabankowych. Więc może warto sie po prostu dobrze rozejrzeć aby znaleźć jakąś korzystną pożyczkę dla siebie?

Po tylu latach już pewnie je spłacili hihi


Wróć do „Ogłoszenia drobne”

cron