Pytanie o studia

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Nitka08
Posty: 3
Rejestracja: 2019-03-15, 15:38
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Pytanie o studia

Postautor: Nitka08 » 2019-03-15, 15:54

Witam.

Obecnie studiuję i będę wybierać kierunek studiów magisterskich. Kończę licencjat z filologii angielskiej (specjalność nauczycielska) i dowiedziałam się, że mogę uzyskać tytuł magistra na kierunku terapia pedagogiczna z elementami neuroedukacji:
Nabywają uprawnienia do pracy pedagogicznej i terapeutycznej w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych oraz integracyjnych, placówkach edukacji specjalnej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną lub uczniów z wadą słuchu i niesłyszących, w ośrodkach wczesnego wspomagania, a także ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych.

Chciałabym się zapytać, jak wyglądają możliwości zatrudnienia po tych dwóch kierunkach (anglistyka i terapia pedagogiczna) w praktyce (szkoły podstawowe) i czy warto podjąć te studia.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pytanie o studia

Postautor: Łosoś » 2019-03-20, 09:26

Dobre kierunki, jest szansa na zdobycie pracy.
Ale z serca odradzam pracę w zwykłej szkole publicznej w charakterze nauczyciela czy pedagoga.
Jeśli chodzi o placówki, w których kształcą się dzieci głuchonieme czy niedowidzące (niewidome)- nic mi o tym nie wiadomo.

Nitka08
Posty: 3
Rejestracja: 2019-03-15, 15:38
Kto: student
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: Pytanie o studia

Postautor: Nitka08 » 2019-03-20, 22:33

Dziękuję za odpowiedź. A jakie zajęcia oprócz korrekcyjno-kompensacyjnych mogłabym jeszcze prowadzić ? Na stronie jest ładny opis, ale realia są czasem inne. Czy lepsza byłaby oligofrenopedagogika ?

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pytanie o studia

Postautor: Łosoś » 2019-03-20, 23:58

Oligo można zrobić dodatkowo. U nas dziewczyny mają zajęcia indywidualne z dziećmi, które muszą być w domach. Dobrze za to płacą, choć praca do łatwych nie należy. Ale co kto woli.


Wróć do „Nauczyciel stażysta”

cron