1000,- zł netto na etat dodatkowo

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

epilot
Posty: 119
Rejestracja: 2010-08-18, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: epilot » 2019-03-23, 21:57

Jest jeszcze jeden problem. Nikt o nim nie wspomina w kontekście strajku.
Dlaczego Bogu ducha winni nieprotestujący nauczyciele mają siedzieć w komisjach za tych awanturników np. przez 3 dni w przypadku egzaminu ósmoklasistów? Co to ma być?

Czy to prawda, że mają blokować wejścia do szkół, by uniemożliwić pracę członków komisji podczas egzaminów?
Działania widzę iście pedagogiczne. Takie "z powołania".

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: Ritter von Rodewald » 2019-03-23, 22:17

Proszę o to, aby powstrzymać się od określenia per "awanturnik". Nie chcesz mieć 1.000,- zł więcej, to nie.
A jaka jest Twoja opinia na temat zarobków w NBP?
A jakie masz zdanie na temat nagród, która przyznała sobie i poprzednim oficjelom p. Szydło?
A co sądzisz o nagrodach dla oficjeli z IPN?
Jakoś dla nich pieniądze są.
A dla Ciebie i dla mnie nie ma.
"Powołaniem" nie zapłacisz za nowy rower albo za wczasy.
Ani nawet za bułki, piwo i kawę.
Kiepskie te Twoje argumenty.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: fragola » 2019-03-24, 10:16

Epilot, u nas też na maturach "siedzi się w komisjach bez proporcji". Tzn. są tacy, którzy siedzą na wielu egzaminach i tacy, którzy mają wolny początek maja. Wyolbrzymia się dramat zagrożenia egzaminów zupełnie niepotrzebnie. Przecież do komisji potrzebna jest garstka ludzi. Gorzej już w przypadku ustnych matur.
Niestety przy poziomie rozdawnictwa, które osiągnął rząd podwyżki dla nauczycieli są jak naplucie im w twarz.

Chien
Posty: 60
Rejestracja: 2015-10-28, 00:40
Kto: student
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: małopolskie

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: Chien » 2019-03-24, 11:20

Z mojej perspektywy, osoby, która w tym zawodzie pracuje stosunkowo niedługo.
Jak już zostało to tutaj wspomniane pewna krytyka systemu związanego z pracą nauczycieli jest słuszna. Poziom zaangażowania jest skrajnie różny, jakość wykonywanej pracy też, ale płace takie same. Przy czym to jest otwarte pytanie w ogóle o reformę systemu edukacyjnego. Może wprowadzenie bonu oświatowego, urynkowienie edukacji, co spowoduje większą rywalizację szkół o ucznia. Dzięki temu to samym dyrektorom będzie zależało na zatrudnianiu najlepszych nauczycieli. Do tego optymalne byłoby powiązanie zarobków ze średnią płacą w gospodarce. Powiedzmy od 90% dla stażysty po 120% dla dyplomowanego.
Tylko, że to jest temat na inną dyskusję. Póki co mamy realia w których pensja stażysty niebezpiecznie zbliża się do płacy minimalnej, wydłużono staż dla wszystkich stopni awansu zawodowego, wprowadzono kuriozalną reformę oświaty, której niedociągnięcia znowu spadną na nas. Więc mimo pewnych wad, które widzę w 100% popieram strajk i do niego dołączyłem.
Mam także szczerą nadzieję, że epilot zachowa się z godnością i gdyby udało się nam wywalczyć podwyżkę to tę kwotę co miesiąc będzie wpłacał na wybraną przez siebie organizację charytatywną.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: fragola » 2019-03-24, 13:54

Właśnie siedzę nad przygotowaniem sprawdzianu z pewnej epoki. Muszę wyszukać też odpowiednich wierszy( takie, aby można było postawić pytania dotyczące epoki, cech danej grupy poetyckiej, popracować"na wierszu"). Nawet gdybym chciała skorzystać z dostępnych materiałów to jest to radosna twórczość autorów nieprzystająca do potrzeb i realiów.
Wiersze powinny być takie mniej znane, bo mimo teoretycznie niekorzystania z telefonów przy 35 osobowej klasie nie będę w stanie zauważyć, że 3-5 uczniów skorzysta z drugiego lub smartwatcha.
Wielu nauczycieli ma na lekcji 1 osobę. Wycena takiej lekcji jest taka sama.

mariap47
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-24, 23:48
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: mariap47 » 2019-03-24, 23:49

Jestem nauczycielką emerytką z Wrześni, z miasta, w którym podczas zaborów dzieci walczyły o religię i polskość. Wykazały się więc wielką odwagą. Kilka dni temu odwagę zaprezentowała nasza współczesna młodzież, pisząc list otwarty. Apelują do nauczycieli, aby nie wykorzystywali ich jako zakładników w swojej walce o pieniądze. Brawo! Młode pokolenie zawsze było, jest i będzie najodważniejsze. Zwracam się do nauczycieli, którzy wybrali ten zawód, kierując się swoimi zainteresowaniami i pasją. Czy wśród Was nie ma młodych duchem i odważnych?
Nie wolno podporządkowywać się Wam byłym partyjnym, ciągle rządzącym w ZNP z p. Broniarzem na czele. Im przecież zależy jedynie na władzy. Proszę, obudźcie się. Nie zgadzajcie się kategorycznie na strajki w czasie egzaminów swoich uczniów. Dla nauczyciela najważniejsi muszą być wychowankowie. Jak będziecie się czuć, gdy ich kosztem zdobędziecie podwyżki? Jak spojrzycie im w oczy?
Nauczyciel musi zawsze zachowywać pion i nie schodzić poniżej poziomu. A autorytet? Już w oczach społeczeństwa, głównie uczniów stracili go nauczyciele, którzy poszli na „umówione” L4.
Czy przed wyborami ma się skończyć Wasze życie? Nie słyszałam. Przecież widzicie, że aktualny rząd realizuje obietnice, a nie zamraża Wam pensji jak poprzedni. Przedstawiciele teraźniejszej władzy to korzenie „Solidarności”. Ludzie z ideami. Nie łączą się jak PO i PSL z byłymi komunistami i przeciwnikami naszej polskiej tradycji. Podwyżki nauczycielom się należą, ale przecież część możecie odebrać w tym roku, a resztę w 2020. Musicie porozumieć się z rządem i nie ulegać ZNP. Polakom taka postawa zaimponuje. Na zakończenie dodam, że po stronie strajkujących dzieci we Wrześni, stanęli murem rodzice.
Życzę odwagi i sukcesu. MARIA

epilot
Posty: 119
Rejestracja: 2010-08-18, 13:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: epilot » 2019-03-25, 00:13

mariap47 pisze:Jestem nauczycielką emerytką z Wrześni, z miasta, w którym podczas zaborów dzieci walczyły o religię i polskość. Wykazały się więc wielką odwagą. Kilka dni temu odwagę zaprezentowała nasza współczesna młodzież, pisząc list otwarty. Apelują do nauczycieli, aby nie wykorzystywali ich jako zakładników w swojej walce o pieniądze. Brawo! Młode pokolenie zawsze było, jest i będzie najodważniejsze. Zwracam się do nauczycieli, którzy wybrali ten zawód, kierując się swoimi zainteresowaniami i pasją. Czy wśród Was nie ma młodych duchem i odważnych?
Nie wolno podporządkowywać się Wam byłym partyjnym, ciągle rządzącym w ZNP z p. Broniarzem na czele. Im przecież zależy jedynie na władzy. Proszę, obudźcie się. Nie zgadzajcie się kategorycznie na strajki w czasie egzaminów swoich uczniów. Dla nauczyciela najważniejsi muszą być wychowankowie. Jak będziecie się czuć, gdy ich kosztem zdobędziecie podwyżki? Jak spojrzycie im w oczy?
Nauczyciel musi zawsze zachowywać pion i nie schodzić poniżej poziomu. A autorytet? Już w oczach społeczeństwa, głównie uczniów stracili go nauczyciele, którzy poszli na „umówione” L4.
Czy przed wyborami ma się skończyć Wasze życie? Nie słyszałam. Przecież widzicie, że aktualny rząd realizuje obietnice, a nie zamraża Wam pensji jak poprzedni. Przedstawiciele teraźniejszej władzy to korzenie „Solidarności”. Ludzie z ideami. Nie łączą się jak PO i PSL z byłymi komunistami i przeciwnikami naszej polskiej tradycji. Podwyżki nauczycielom się należą, ale przecież część możecie odebrać w tym roku, a resztę w 2020. Musicie porozumieć się z rządem i nie ulegać ZNP. Polakom taka postawa zaimponuje. Na zakończenie dodam, że po stronie strajkujących dzieci we Wrześni, stanęli murem rodzice.
Życzę odwagi i sukcesu. MARIA

Głos rozsądku. Pięknie napisane.
Słowa podziwu.

Chien pisze:Mam także szczerą nadzieję, że epilot zachowa się z godnością i gdyby udało się nam wywalczyć podwyżkę to tę kwotę co miesiąc będzie wpłacał na wybraną przez siebie organizację charytatywną.

Nie uda się Wam wywalczyć 1000zł jednocześnie dla wszystkich.

Ritter von Rodewald pisze:A jaka jest Twoja opinia na temat zarobków w NBP?
A jakie masz zdanie na temat nagród, która przyznała sobie i poprzednim oficjelom p. Szydło?
A co sądzisz o nagrodach dla oficjeli z IPN?
Jakoś dla nich pieniądze są.
A dla Ciebie i dla mnie nie ma.
"Powołaniem" nie zapłacisz za nowy rower albo za wczasy.
Ani nawet za bułki, piwo i kawę.
Kiepskie te Twoje argumenty.

Nie sprowokujesz mnie do politykowania.
Tym tokiem myślenia...Może przewodniczący ZNP podzieli się swoim miesięcznym wynagrodzeniem (12 tyś. brutto) z potrzebującymi nauczycielami? :P

Przed Broniarzem w jesieni wybory na kolejną kadencję. Musi grzmieć. Nadszedł ów czas.
Wydajecie się uczestniczyć w tej jego przedwyborczej farsie raczej nieświadomie, bo tzw. "świadomych" jest podejrzewam niewielu.
Liczę na rozsądek kolegów i koleżanek.

Pytanie:
Czy ktoś z zagorzałych członków ZNP dysponuje wiedzą, z jakich środków ów przewodniczący otrzymuje aż taką pensję?
Jaki procent tej sumy pochodzi ze składek członkowskich?
Pytam zupełnie bez podtekstów. Zainteresowało mnie to...

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: Łosoś » 2019-03-25, 07:41

Jestem nauczycielką emerytką z Wrześni, z miasta, w którym podczas zaborów dzieci walczyły o religię i polskość.


A od kiedy to "religia" i "polskość" muszą iść razem w parze? Nie jestem katoliczką. Jestem Polką. I co Ty na to?
Jestem przeciwna obecności religii w szkole. Natomiast bronię polskości.
Apelują do nauczycieli, aby nie wykorzystywali ich jako zakładników w swojej walce o pieniądze. Brawo! Młode pokolenie zawsze było, jest i będzie najodważniejsze


Ciekawe, którzy młodzi ludzie. Bo z którymi ja bym nie rozmawiała, to popierają strajk nauczycieli i mają dość szkoły na równi z nimi.

Dla nauczyciela najważniejsi muszą być wychowankowie. Jak będziecie się czuć, gdy ich kosztem zdobędziecie podwyżki? Jak spojrzycie im w oczy?

Normalnie się będę czuć. A podwyżki nauczyciele powinni dostać. Powiedziałabym tak: rządzie nasz (wszystko jedno, który)- jak spojrzycie uczniom w oczy, skoro doprowadziliście do takiego upadku szkolnictwa w Polsce i dopuściliście do takiej degradacji nauczycieli? Swoimi działaniami, chaotycznymi i nieprzemyślanymi reformami doprowadziliście ich do tak skrajnego wyczerpania, że zaczęli strajkować w czasie egzaminów uczniowskich. Wiedzą bowiem, że strajk w każdym innym terminie zlekceważycie....Wstydźcie się! Opamiętajcie się! Może wreszcie zauważycie, że nauczyciele to nie wasi niewolnicy na posługi za darmo!I że pełnią ważną rolę w społeczeństwie! A ich pensje powinny to odzwierciedlać!
Nauczyciel musi zawsze zachowywać pion i nie schodzić poniżej poziomu. A autorytet?


Nauczyciele są sprowadzeni tak bardzo poniżej jakiegokolwiek poziomu, że w Polsce trudno się przyznać do bycia nauczycielem! Autorytet???? Jaki autorytet na Boga???? Żadnego już nie ma. Ani wśród rodziców, ani wśród uczniów,ani społeczeństwa. Społeczeństwa, które wszystko mierzy ilością posiadanych pieniędzy, społeczeństwo, dla którego ktoś godzący się na pracę za 1800 to frajer, a nie "misjonarz". Mój znajomy pracuje w szkole średniej, gdzie jego uczniowie zajeżdżają przed liceum samochodami cztery razy droższymi od jego samochodu. I co on ma im powiedzieć? "Uczcie się, bo nauka to potęgi klucz"????


Przecież widzicie, że aktualny rząd realizuje obietnice, a nie zamraża Wam pensji jak poprzedni.


:jupi: :mrgreen: :devil:

Jaaaasne. Poprzedni rząd miał nas gdzieś i ten też ma nas gdzieś. Nie lubię polityki i w sumie nie zajmuję się tym bagnem. Ale przepraszam, gdzie te obietnice???? Żeby dać tę żałosną "podwyżkę" rząd zabrał nam dodatki mieszkaniowe. Wydłużył staże (jakaż oszczędność). Wzmocnił kontrolę.I gdzie ta zmniejszona biurokracja (kolejna obietnica), bo jakoś nie zauważyłam? Gdzie zniesione karcianki (to , że zmieniły nazwę na zajęcia dodatkowe, tonie znaczy, że nadal nie pracujemy za darmo!)? Niech przestanie "obiecywać" i skończy z tą propagandą.

Nie łączą się jak PO i PSL z byłymi komunistami i przeciwnikami naszej polskiej tradycji


Nigdy nie popierałam działań żadnego rządu, nie obchodzi mnie PO i PSL, ani prawica, mam to, szczerze mówiąc,w nosie. Bijcie się o te cenne stołki, jeśli chcecie. Ale dajcie nauczycielom (wszyscy razem wzięci) NORMALNIE popracować. Bez tej całej kontroli, bez tych durnowatych "priorytetów" i niekończących się reform. Nie bójcie się, poradzimy sobie bez Was, skoro radzimy sobie pomimo waszej "pomocy". Jeśli będę strajkować, to d l a polskiej szkoły, a nie dla poparcia kogokolwiek. Bo mam dość. Jak wielu innych.

Podwyżki nauczycielom się należą, ale przecież część możecie odebrać w tym roku, a resztę w 2020.


"A może poszli do lasu..."

Polakom taka postawa zaimponuje.


Polacy jako ogół społeczeństwa jest już tak nastawiony do nas negatywnie , mając nas dzięki nagonce medialnej za roszczeniowych nierobów, że jakąkolwiek podwyżkę dostaniemy, to będą krzyczeć, że nam się nie należy. MEN do tego dopuścił. Wszystko jedno,pod jakimi rządami. Urzędnicy z gmin podzielają takie opinie i tylko patrzą, jak nam zabrać, nie zapłacić, okraść nas. Dlatego mam w nosie, co myślą "Polacy". Czas zawalczyć o swoje bez względu na to, co myślą.

A tak w ogóle nie lubię manipulacji.
"Och, co pomyślą biedni uczniowie...jak wy spojrzycie im w oczy...A potem fanfary, falujące flagi z transparentem "Bóg, Honor, Ojczyzna"- i manifestacja dumnych, acz skromnie ubranych z sieciówek nauczycieli krzyczących: My,nauczyciele polscy, broniący katolickości i polskości pełnimy misję za miskę ryżu, i niech tak zostanie, amen! To nic, że nas sponiewieracie, to nic, że nie możemy założyć rodzin, bo nas na nie nie stać nawet z dodatkiem 500+! Honorowo i z modlitwą na ustach pójdziemy do szkół uczyć polskie dzieci, które z wdzięczności za to padną nam do nóg i stopy całować będą! A rodzice ze łzami w oczach dziękować za trud i poświęcenia! To nam wystarczy, aby żyć, my bohaterowie tego kraju! W końcu nasza misja wynagradza nam wszystko, biedę, nagonkę złych ludzi...i jeszcze pani minister chce nam dać podwyżkę...całe 60, 90 a nawet i ze 150 zł na rękę! Jakże się odwdzięczymy, my niegodni! Ile bułek za 150 zł kupić można,a nawet kawę!A kolejne 150 zł mamy obiecane już w 2020 roku! Czyż można chcieć więcej...?"

Ciekawa jestem, czy za takie posty Ci płacą?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: koma » 2019-03-25, 09:38

mariap47 pisze:Jestem nauczycielką emerytką

Ja również. Nie posłużę się wielkimi slowami o powołaniu, pasji i misji - poslużę się faktami.

Kilka dni temu odwagę zaprezentowała nasza współczesna młodzież, pisząc list otwarty. Apelują do nauczycieli, aby nie wykorzystywali ich jako zakładników w swojej walce o pieniądze. Brawo! Młode pokolenie zawsze było, jest i będzie najodważniejsze

Jest to Rada Dzieci i Młodzieży, utworzona przy MEN, a powolanie do rady następowało z rekomendacją PiS. Poczytaj trochę, aby mieć realne spojrzenie: https://oko.press/rada-dzieci-i-mlodzie ... ie-dobrze/
Po drugie - zauważono, że niektore osoby z tej rady na FB maja nakladkę z napisem "popieram protest nauczycieli". Ciekawe, co?

Nie wolno podporządkowywać się Wam byłym partyjnym, ciągle rządzącym w ZNP z p. Broniarzem na czele. Im przecież zależy jedynie na władzy.

Protest powstał oddolnie. Nauczyciele zaczęli organizować się na 2 fejsbukowych grupach - Ja, nauczyciel oraz My, nauczyciele. Wcześniej te grupy miały trochę inne nazwy (np. Protest mlodych nauczycieli). Aby protest był legalny, mogł przebiegac tylko pod kierownictwem związku zawodowego i przejść kolejne procedury. Zaproszono do realizowania procedur wszystkie związki, a ponieważ ZNP jest najliczniejszy, trudno sie dziwić, że to ten związek robił najwięcej. Przeszli wszystkie kolejne etapy sporu zbiorowego! Rząd miał czas na reakcję - nie zrobił tego.

Proszę, obudźcie się.
Właśnie się obudzili - chyba najliczniejszy i najsilniejszy protest w historii polskiej szkoły. Zgodnie z ustawą o sporach zbiorowych oraz prawem do strajku, ktore wywalczyła kiedyś od komuny prawdziwa Solidarność.

Przecież widzicie, że aktualny rząd realizuje obietnice, a nie zamraża Wam pensji jak poprzedni.

Sprawdź, jak to było...Budżetówka miała zamrożone pensje w czasie światowego kryzysu (z ktorego Polska wyszła, jak wiemy, obronną ręką) - tylko nauczyciele każdego roku, do 2012, mieli coroczne podwyżki, co budziło protest w innych grupach zawodowych budżetówki. Tylko przez 2 ostatnie lata nie - podobnie jak PiS przez dwa pierwsze lata rządów tych podwyżek nie dał. Zatem remis.
Jednak nalezy dodać - PO nie odebrała nauczycielom pieniędzy - obecny rząd to zrobił:
- zlikwidowano zasiłek na zagospodarowanie młodym nauczycielom w wysokości 2 pensji. Teraz chwalą się, że dadzą im 1000, czyli zatrzymali w budżecie ok.2500.
- wydłużono procedurę awansu zawodowego o 5 lat, za czym poszly ogromne pieniądze z kieszeni każdego nauczyciela. Stażyście odroczono podwyżkę wynikającą z przeszeregowania o rok, kontraktowemu o rok, a mianowanemu aż o 3 lata. Łatwo wyliczyć, jaka to strata dla szeregowego nauczyciela choćby na podstawie tabeli płacy minimalnej. Jeśli doda się do tego stratę na godzinie ponadwymiarowej oraz składkach emerytalnych, kwota zabrana z kieszeni nauczyciela rośnie niebotycznie. Mario, to są matematyczne fakty, z którymi trudno dyskutować. Podwyżki, jakie rząd PiS chce dać, nauczyciele sfinansują sobie sami, a jeszcze zostanie...
Przedstawiciele teraźniejszej władzy to korzenie „Solidarności”. Ludzie z ideami.

Proszę Cię...Jeszcze pamiętamy prawdziwe nazwiska... ;) ;) ;)

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: koma » 2019-03-25, 09:58

epilot pisze:Nie sprowokujesz mnie do politykowania.

Przecież robisz to od początku... ;)
epilot pisze:Może przewodniczący ZNP podzieli się swoim miesięcznym wynagrodzeniem (12 tyś. brutto) z potrzebującymi nauczycielami? :P
Świetna myśl - razem z Piotrem Dudą. Ten drugi może jeszcze dolożyć w pakiecie korzystanie z luksusowego apartamentu w ośrodku wypoczynkowym związku.

Wydajecie się uczestniczyć w tej jego przedwyborczej farsie raczej nieświadomie, bo tzw. "świadomych" jest podejrzewam niewielu.
Liczę na rozsądek kolegów i koleżanek.

Fakt, że media rządowe oraz liczne "gadające glowy" z MENister na czele traktują nauczycieli jak idiotów, ktorzy wszystko łykną, nie znaczy, że nauczyciele tacy są. Waż slowa!

Pytanie:
Czy ktoś z zagorzałych członków ZNP dysponuje wiedzą, z jakich środków ów przewodniczący otrzymuje aż taką pensję?
Jaki procent tej sumy pochodzi ze składek członkowskich?
Pytam zupełnie bez podtekstów. Zainteresowało mnie to...

Czlonkiem ZNP nie jestem, ale spróbuję odpowiedzieć: z takich samych środków, jak przewodniczący Solidarności. Oświadczenia majątkowe są w sieci, możesz sprawdzić, ile mają... ;) Zdziwisz się. :)

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: fragola » 2019-03-25, 17:11

mariap47 pisze:Jestem nauczycielką emerytką z Wrześni, z miasta, w którym podczas zaborów dzieci walczyły o religię i polskość. Wykazały się więc wielką odwagą. Kilka dni temu odwagę zaprezentowała nasza współczesna młodzież, pisząc list otwarty. Apelują do nauczycieli, aby nie wykorzystywali ich jako zakładników w swojej walce o pieniądze. Brawo! Młode pokolenie zawsze było, jest i będzie najodważniejsze. Zwracam się do nauczycieli, którzy wybrali ten zawód, kierując się swoimi zainteresowaniami i pasją. Czy wśród Was nie ma młodych duchem i odważnych?
Nie wolno podporządkowywać się Wam byłym partyjnym, ciągle rządzącym w ZNP z p. Broniarzem na czele. Im przecież zależy jedynie na władzy. Proszę, obudźcie się. Nie zgadzajcie się kategorycznie na strajki w czasie egzaminów swoich uczniów. Dla nauczyciela najważniejsi muszą być wychowankowie. Jak będziecie się czuć, gdy ich kosztem zdobędziecie podwyżki? Jak spojrzycie im w oczy?
Nauczyciel musi zawsze zachowywać pion i nie schodzić poniżej poziomu. A autorytet? Już w oczach społeczeństwa, głównie uczniów stracili go nauczyciele, którzy poszli na „umówione” L4.
Czy przed wyborami ma się skończyć Wasze życie? Nie słyszałam. Przecież widzicie, że aktualny rząd realizuje obietnice, a nie zamraża Wam pensji jak poprzedni. Przedstawiciele teraźniejszej władzy to korzenie „Solidarności”. Ludzie z ideami. Nie łączą się jak PO i PSL z byłymi komunistami i przeciwnikami naszej polskiej tradycji. Podwyżki nauczycielom się należą, ale przecież część możecie odebrać w tym roku, a resztę w 2020. Musicie porozumieć się z rządem i nie ulegać ZNP. Polakom taka postawa zaimponuje. Na zakończenie dodam, że po stronie strajkujących dzieci we Wrześni, stanęli murem rodzice.
Życzę odwagi i sukcesu. MARIA


Przeraża mnie ton, taki mający uderzyć w poczucie polskości itp. Młode pokolenie jest owszem odważne w buncie, a jak się kończy? Wystarczy mieć lekcje z "Ferdydurke", o które walczyli 13 lat temu z R.Giertychem, żeby zauważyć, że jest im to obojętne.
Na czym polega odwaga tego listu otwartego?
Bardzo lubię swoją pracę, ale szkoła, w której pracuję jest piekielnie trudna. Często po 2 godzinach czuję się jakby przejechał po mnie walec drogowy. Uczę też liceum wojskowe i to jest dopiero wyzwanie. Slogany na bluzach, mundury i znamiona demoralizacji w zachowaniu.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: qjaf » 2019-03-25, 17:26

@mariap47 to przecież klasyczny troll:) Jak ktoś bije w takie tony to sam siebie naznacza. Amatorką.

No ciekaw jestem czy chociaż parę stówek netto wytargują...

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: fragola » 2019-03-25, 18:37

epilot pisze:Jest jeszcze jeden problem. Nikt o nim nie wspomina w kontekście strajku.
Dlaczego Bogu ducha winni nieprotestujący nauczyciele mają siedzieć w komisjach za tych awanturników np. przez 3 dni w przypadku egzaminu ósmoklasistów?



Czy te egzaminy mają być w nocy?
Normalnie, będą siedzieć w komisjach w ramach 40 godzinnego tygodnia pracy.
Miałam wątpliwości, ale Twój wpis utwierdził mnie w przekonaniu, że wielu nauczycieli pracuje 18 godzin lekcyjnych czyli zegarowo jeszcze mniej, mają się jak przysłowiowe "pączki w maśle" skoro zadają tak kuriozalne pytania.

Matshow
Posty: 103
Rejestracja: 2016-08-16, 20:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: Matshow » 2019-03-26, 00:01

Słucham różnych wypowiedzi słuchaczy radia. Dzwonią kierowcy ciężarówek, sprzedawcy, inżynierowie, itd. Nie dzwonią (albo nie emituje się na antenie) nauczyciele i osoby o podobnym poziomie wykształcenia. Każdy z dzwoniących utyskuje na swoje niskie zarobki, przy konieczności pracy zgodnie z KP. Skoro im tak źle, co równocześnie zarzucają nauczycielom, mogą przecież podjąć się uzupełnienia wykształcenia, pójść do liceum, napisać maturę, ukończyć studia, ew. uzupełnić wykształcenie wyższe i zająć miejsce wysoko zarabiających nauczycieli na KN, odciążyć budżet, pozostając na swoim wystarczającym wynagrodzeniu za wolne święta, ferie, wakacje, 18 godzin lekcyjnych (wg eurostatu 13,5h), light-cik w robocie, kawka na konferencji, jakieś bazgroły w dzienniku, przegadane przerwy.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: 1000,- zł netto na etat dodatkowo

Postautor: fragola » 2019-03-26, 17:03

U nas już brakuje nauczycieli zawodu. Nikt przy zdrowych zmysłach z wykształceniem technicznym nie przyjdzie teraz uczyć za takie pieniądze skoro w przemyśle dostanie 3 razy tyle. U nas są uczniowie, którzy nie zdali matury i już po szkole, na stażu zarabiają 3000 na rękę.


Wróć do „Pogaduszki”