Wolontariat Ucznia poza szkołą a punkty do świadectwa

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Wizzard
Posty: 3
Rejestracja: 2016-03-13, 14:37
Kto: rodzic
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Wolontariat Ucznia poza szkołą a punkty do świadectwa

Postautor: Wizzard » 2019-03-27, 20:38

Dzień dobry, mam pytanie. Rodzice ósmolkasisty zwrócili się do mnie z zapytaniem co mówi prawo na temat wolontariatu pozaszkolnego. Czy jeśli ich syn bierze udział w takiej działalności, która nie jest zainicowana ze strony szkoły czy może się jednak starać o przyznanie dodatkowych punktów na swiadectwie i będzie to załączone do jego dokumentów, które będzie składał kolejno aplikując w swojej dalszej edukacji.
Z góry dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wolontariat Ucznia poza szkołą a punkty do świadectwa

Postautor: ann » 2019-03-28, 18:18

Punkty nie są przyznawane na świadectwie ukończenia szkoły - z tego, co wiem, przyznaje je w ramach rekrutacji szkoła ponadpodstawowa na podstawie odpowiedniego zaświadczenia.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Wizzard
Posty: 3
Rejestracja: 2016-03-13, 14:37
Kto: rodzic
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wolontariat Ucznia poza szkołą a punkty do świadectwa

Postautor: Wizzard » 2019-03-29, 12:59

Może niezgrabnie ujęłam moje pytanie. Chodziło mi o to jak ma uzyskać takie zaświadczenie, jeśli jest tegorocznym ósmoklasistą to czy wystarczy mu notatka z zakładu gdzie pomagał osobom niepełnosprawnym od właściciela z pieczątką. Rodzice chcą dołączyć taki dokument do świadectwa, które złożą do liceum. Pytali się czy pieczątka dyrektora jest potrzebna. Mówiąc szczerze nie wiem czy takie dokumenty się załacza. Olimpiada to rozumiem a wolontariat po prostu podnosił ocenę z zachowania. A tu nie wiem za bardzo co im odpowiedzieć.. Pozdrawiam


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron