Strajk

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Strajk

Postautor: koma » 2019-04-15, 18:51

Tak jest , Łosoś...

Nauczyciele przez lata przyzwyczaili wszystkich, że są popychadłem do roboty:
- zielone i białe szkoły, festyny środowiskowe i parafialne, dojazdy na NI, wyjazdy na konkursy wlasnym autem, ....przecież wiecie, po co to pisać.
Ostatnio nawet szkoly wyższe uznaly, że nie muszą płacić nauczycielom za praktyki studencki.

Najgorsze, że nauczyciele sami się do tego pchają i rzadko kto piśnie, że może wystarczy, może niech zapłacą, może dość!!
Powiem więcej - czują się dumni, że mogą jak te raby służyć ...

Myślę, że strajk przyniósł pewne otrzeźwienie w tych samodestrukcyjnych zapędach. Oby!!

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Strajk

Postautor: haLayla » 2019-04-15, 21:30

Zalogowałem się tu po dłuższej przerwie tylko po to by napisać, że popieram wasz strajk. Trzymajcie się i nie odpuszczajcie!
<3

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Strajk

Postautor: malgala » 2019-04-22, 11:40

Nie można odpuścić, bo kto jak kto, ale ta ekipa szczególnie dla pokonanych litości mieć nie będzie.

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Strajk

Postautor: Łosoś » 2019-04-22, 16:51

Zdaje się, że każdy ruch będzie patowy.
Jeśli nie odpuścimy, rodzice maturzystów i maturzyści nas zlinczują za niezdane matury. Nie mam złudzeń- nikt nie będzie się dla nas poświęcał.
Jeśli się ugniemy i rady klasyfikacyjne, a potem matury odbędą się normalnie, rząd będzie nas miał jeszcze bardziej gdzieś,niż teraz.
Niestrajkujący nauczyciele będą się obnosić ze złą satysfakcją.
Tak czy tak- jesteśmy przegrani. Jedyna nadzieja w tym, że następny rząd (jeśli ten nie wygra demokratycznych wyborach- o ile będą demokratyczne) potraktuje nas inaczej, w co też raczej wątpię.Bo każdy jak dotąd miał nas w :ass:

W każdym razie- nie ma już nic, światło zgaszone, można już iść.

Napiszcie coś, co wznieci nadzieję na inny koniec.

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Strajk

Postautor: WarTad » 2019-04-22, 17:17

A mnie nazywacie trollem :D. Przecież każdy wie jakie jest środowisko nauczycielskie. Ja się o tym przekonałem więc ja się niczemu nie dziwię. Tylko po polsku nie umiem pisać :P.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Strajk

Postautor: linczerka » 2019-04-22, 17:30

Jutro zapadną decyzje, co dalej.
Nie przegraliśmy.
Pokazaliśmy rzeczywistość polskiej szkoły, tej z pruskimi korzeniami.
W czwartek odbędzie się farsa - "kwadratowy" stół.
Miejsce rewelacyjne, idealne dla monologu.
Te wszystkie dobre zmiany były tak dobre, że trzeba o nich dyskutować.
Co dziwne, mamy poparcie wśród ludzi kultury, nauki, duże uczniów i rodziców.
A to też potencjalni wyborcy.
Napoleon Hill - ""Poddający się - nigdy nie wygrywa,
a wygrywający - nigdy się nie poddaje".
Matury i tak się odbędą- rząd zapewnia.
Jaki problem z kolejnym rozporządzeniem napisanym na kolanie?
Strajk też pokazał, jak postrzegani jesteśmy przez kler.
To dobra lekcja dla wszystkich.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-22, 18:28

Strajk spowoduje zmiany w systemie pracy nauczycieli. Była masa przebywających w szkole tylko 18 lekcyjnych plus sporadycznie wywiadówki, konferencje. Teraz też nie wprowadzą 40 w szkole, ale już dni około świąteczne bez uczniów są jak najbardziej do wykorzystania do pracy "poza tablicą", bo miejsce jest w pustych salach.
Raczej ruszą KN.
Miałam wątpliwości co do strajku, o czym pisałam w pokrewnym wątku. Przystąpiłam do niego na tydzień w ramach solidarności zawodowej.
Strajk zaszkodził nauczycielom.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Strajk

Postautor: malgala » 2019-04-22, 18:49

Nie, strajk nie zaszkodził.
Nauczycielom najbardziej szkodzi brak solidarności zawodowej i bierność.
Mamy wychowywać młodych, odważnych ludzi, a sami tchórzliwie chować głowę w piasek i pokornie nadstawiać cztery litery?

Zosia Z
Posty: 7
Rejestracja: 2019-04-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Strajk

Postautor: Zosia Z » 2019-04-22, 19:57

Niestety.. Strajk źle się skończy dla nauczycieli :(

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-22, 20:52

malgala pisze:Nie, strajk nie zaszkodził.
Nauczycielom najbardziej szkodzi brak solidarności zawodowej i bierność.
Mamy wychowywać młodych, odważnych ludzi, a sami tchórzliwie chować głowę w piasek i pokornie nadstawiać cztery litery?


Bardzo zaszkodził i efekty tych szkód będzie odczuwać kolejne pokolenie nauczycieli.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-22, 20:57

E tam, zaden przecietniak nie bedzie pamietac o tym strajku za miesiac nawet. Sam w sobie strajk to wartosc dodana, kwestia bycia albo czlowiekiem albo...no coz, to juz niech kazdy sam sobie dopowie. Co do dalszych losow no trudno sobie wyobrazic zakonczenie strajku jutro.

Ja tylko przypomne, ze Kluzik juz mowila o zmianach w KN, wiec PiS moze znalezc...potencjalnego sojusznika. Niech zabieraja te "przywileje". Tak czy siak kazda partia szuka sposobu, aby zwolnic przynajmniej z 50 tys. nauczycieli i "ulzyc".

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-22, 21:49

No niestety środowisko nauczycielskie się skompromitowało przy okazji strajku. Owszem nie byliśmy elitą finansową, ale pewnie część społeczeństwa uznawała nauczycieli za elitę intelektualną. Te pioseneczki to żenada. Podobnie jak tydzień temu zgłoszona chęć zwieszenia strajku na czas przerwy świątecznej(ostatecznie do tego nie doszło :D

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Strajk

Postautor: WarTad » 2019-04-22, 22:04

Wczoraj spotkałem rodzica, którego syn jest już na studiach. Na wstępie zadał mi takie pytanie czy nie wstydzę się, że jestem nauczycielem? No k* wstydzę się. Nie dlatego, że nie napisałem czegoś tam bez błędów. Wstydzę się dlatego, że ludzie wytykają nam ten strajk. Moja szkoła już nie strajkuje, nie było problemów z egzaminami a ludzie i tak patrzą na nas jak na ufoludów.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-22, 23:24

W normalnym (idealnym?) kraju przyzwoity obywatel predzej wybaczylby drobnemu zlodziejaszkowi niz powiedzial pozytywne slowo na temat Zalewskiej np., a bron boze, nie wsparlaby ja w wyborach do parlamentu europejskiego. A co ja czytam? Ponoc ta kobitka ma jakichs zwolennikow :D Kaczynski udaje, ze nie ma strajku, a Morawiecki gra wielmoznego pana, ktory raczy zasiasc do "rozmow". Czy taki scenariusz byl przewidywalny? W duzej mierze tak. Ba! Nawet te sondaze poparcia dla rzadzacej partii to socjologiczne cudo.

Kazdy madry po szkodzie. Wielu w ogole nie wierzylo, ze do strajku dojdzie, a jednak. Elita intelektualna? Kurcze, moze w II RP, ale teraz? :D Mam luzny stosunek do tego co ludzie mowia, tym bardziej ze zdecydowana wiekszosc lubi pouczac innych, a powinna zaczac od siebie. Co jest przekonujace? Glosy, dajmy na to, tysiecy sfrustrowanych strajkiem ludzi czy zryw kilkuset tys. pracownikow oswiaty? W ogole nie rozumiem jak mozna rozpoczac strajk, a potem ot tak, z niego sie wycofac. Czyli jakby sie powiodlo to by sie podwyzke przytulilo? A ze nie to jednak wole dnioweczki?
Kaczynski przeszlo 10 lat temu powaznie rozpatrywal...1000 zl podwyzki dla nauczycieli :) Ha, a to ci szpas!
Krotka pamiec i pazernosc gubi ludzi.

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-23, 12:02

Qjaf zwróć uwagę, że takich osób jak ja, sceptycznych wobec strajku było sporo, a jednak w ramach solidarności do strajku przystąpili.
Chyba bardziej powinno dziwić zachowanie tych krzykaczy, największych aktywistów, którzy z podkulonym ogonem "wrócili do pracy".


Wróć do „Pogaduszki”