Strajk

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-23, 13:01

Tacy "napalency" bez wyobrazni to juz w ogole watpliwi nauczyciele :)

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-23, 13:40

Łatwo ferujesz wyroki. Wielu pouciekało na zwolnienia lekarskie. Nie mam nic do niestrajkujących, ale Ci strajkujący najbardziej aktywni na początku, którzy szybko wymiękli są dla mnie żenujący.
Byłam sceptyczna (sąsiedni wątek), ale postrajkowałam dłużej niż krzykacze i bezkrytyczni zwolennicy strajku.
Ten strajk obnażył poziom polskich nauczycieli.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Strajk

Postautor: sharkinator » 2019-04-23, 15:06

Właśnie wróciłem z demonstracji, powiem Wam, że znów poczułem się lepiej, widząc tyle krzyczących gardeł, coś pięknego.

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Strajk

Postautor: linczerka » 2019-04-23, 17:08

Z pewnością wielu forumowiczów tam było.
Szkoda, że nie spotkaliśmy się w realu :)
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

Zosia Z
Posty: 7
Rejestracja: 2019-04-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Strajk

Postautor: Zosia Z » 2019-04-23, 19:25

fragola pisze:Łatwo ferujesz wyroki. Wielu pouciekało na zwolnienia lekarskie. Nie mam nic do niestrajkujących, ale Ci strajkujący najbardziej aktywni na początku, którzy szybko wymiękli są dla mnie żenujący.
Byłam sceptyczna (sąsiedni wątek), ale postrajkowałam dłużej niż krzykacze i bezkrytyczni zwolennicy strajku.
Ten strajk obnażył poziom polskich nauczycieli.

U mnie tez taki schemat :) Największa krzykaczka szybko uciekla na zwolnienie... Zresztą nie ona jedna. Wielu nauczycieli z mojej szkoły wykrzykniki na profilowym zdjęciu na fb a w szkole wzięli zwolnienia i przedluzaja. I taka to ich solidarność ...

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-23, 19:59

Zosia Z pisze:
fragola pisze:Łatwo ferujesz wyroki. Wielu pouciekało na zwolnienia lekarskie. Nie mam nic do niestrajkujących, ale Ci strajkujący najbardziej aktywni na początku, którzy szybko wymiękli są dla mnie żenujący.
Byłam sceptyczna (sąsiedni wątek), ale postrajkowałam dłużej niż krzykacze i bezkrytyczni zwolennicy strajku.
Ten strajk obnażył poziom polskich nauczycieli.

U mnie tez taki schemat :) Największa krzykaczka szybko uciekla na zwolnienie... Zresztą nie ona jedna. Wielu nauczycieli z mojej szkoły wykrzykniki na profilowym zdjęciu na fb a w szkole wzięli zwolnienia i przedluzaja. I taka to ich solidarność ...


Teraz jest mi naprawdę wstyd za środowisko. Niestety wśród nas jest dużo małych ludzi, słabych nauczycieli.

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Strajk

Postautor: WarTad » 2019-04-23, 20:34

Idę o zakład, że większość z Was to tylko na forum potrafi krzyczeć a w realu ogony podkula. Z Kuratorium palcem pogrożą i inaczej będzie mówić. A skończy się przyjęciem oferty rządu. U mnie w pracy już dawno skończył się bojowy. No i pieniędzy szkoda było. Bo święta :D. :oops:

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-23, 20:51

To ze wsrod nauczycieli wielu jest slizgaczy czy hipokrytow to nikogo nie dziwi. Takie mamy spoleczenstwo, tacy sa ludzie. Wypowiedzi trola nie bede komentowac :D

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-23, 21:16

Oj, nie ma co prawdy, która kole w oczy nazywać trollingiem, hejtem.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-23, 21:53

Fragola, o czym mowisz???

WarTad
Posty: 70
Rejestracja: 2019-04-16, 19:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Strajk

Postautor: WarTad » 2019-04-23, 22:30

Dobrze wiesz o czy mówi. I nazywanie mnie trollem sytuacji nauczycieli nie zmieni. Lepiej napisz dlaczego się mylę. Napisz coś mądrego :P.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-23, 23:43

Forum nie jest od zmieniania np. sytuacji materialnej nauczycieli. To po pierwsze. A po drugie wkladanie kija w mrowisko prowadzi doslownie do niczego albo do takich metnych gadek. No chyba, ze ktos przyszedl tu z konkretnym zamiarem :D

„Idę o zakład, że większość z Was to tylko na forum potrafi krzyczeć a w realu ogony podkula.” No i ten zakład przegrales już, bo nie uda się tego zweryfikować:)

Ktos poda jakis przyklad i na podstawie tego buduje rzeczywistosc. W dużej mierze alternatywna.

To nie podlega dyskusji, ze sa takie stereotypowe nauczycielki, które balyby się ubic muchy w wc, a co dopiero dluzej strajkować, bo…no bo nie wiadomo co. O dziwo jednak zadziwiająco dużo placowek wytrwalo i tego już nic nie zmieni.

Co do trolli i wypowiedzi - ostatecznie to jednak warto byc przyzwoitym :)

fragola
Posty: 396
Rejestracja: 2013-08-31, 13:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski

Re: Strajk

Postautor: fragola » 2019-04-24, 15:23

Też uważam, że warto być przyzwoitym. Nauczyciele są obarczeni masą zbędnej papierologii i może taka powinna być forma strajku? Dla mnie nie jest przyzwoite zostawianie na tak długi czas młodych ludzi bez nauki.

qjaf
Posty: 367
Rejestracja: 2010-04-09, 11:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Technika, WOS
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Strajk

Postautor: qjaf » 2019-04-24, 16:32

Ale jaka forma? ?Nie wypelniam librusa i innych dokumentow? Kto by to zauwazyl w jakis znamienny sposob? Kto by chcial, to by zauwazyl, ale wiekszsc pewnie nie. Wydaje sie, ze nie ma dobrej formy strajku w przypadku takiego zawodu. My "se mozemy" tylko. Troszke taka grecka tragedia :)

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Strajk

Postautor: Łosoś » 2019-04-24, 17:00

Fakt, brak wypełnionej papierologii nikogo nie obejdzie, to głównie sztuka dla sztuki, acz czasochłonna.
Strajk włoski nie wchodzi w grę ze względów oczywistych.
Strajk w czasie wakacji (padały takie propozycje) to w ogóle jakiś absurd.
Cały czas zastanawiam się, jak protestować, aby nie narażać na szwank uczniów,a jednocześnie zwrócić uwagę rządu,opinii publicznej na problemy nauczycieli i nic nie mogę wymyślić.
Ten "okrągły stół"to farsa. Będą zapewne forsować zmianę pensum, bo aż zacierają ręce na myśl o tym, jak zaoszczędzić na nauczycielach.
Może będziecie bardziej kreatywni...?


Wróć do „Pogaduszki”