Zakład pomiędzy dwoma uczniami - jak się zachować?

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

gorzki
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-22, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Zakład pomiędzy dwoma uczniami - jak się zachować?

Postautor: gorzki » 2019-05-22, 00:49

Witam, jestem nauczycielem, wychowawcą w szkole średniej. Dwóch moich wychowanków ( 17 lat) założyło się o 100 zł. Zakład dotyczył gierki w telefonie. Jeden uważał, że w określonym czasie osiągnie określony poziom w tej grze, drugi uważał, że mu się nie uda. Ten co grał w tą grę przegrał. Teraz ten drugi ( który uważał, że tamtemu się nie uda ) żąda wypłaty wygranej, ale ten co przegrał nie chce dać pieniędzy. Nie doszło między nimi do rękoczynów, ale nie wiem, jak ta sprawa się dalej rozwinie. Rozmawiałem indywidualnie z jednym i z drugim, rozmawiała także szkolna pedagog, rozmawialiśmy z rodzicami obydwóch uczniów. Ten co wygrał nie chce odpuścić (żąda wypłaty wygranej).
Jak mam się zachować w tej sytuacji, za którą stroną się opowiedzieć ? Na razie uważam, że ten, co przegrał nie powinien płacić.

gorzki
Posty: 4
Rejestracja: 2013-05-22, 00:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Zakład pomiędzy dwoma uczniami - jak się zachować?

Postautor: gorzki » 2019-05-23, 10:40

Nikt nie odpowie?
A jak ta sprawa wygląda z prawnego punktu widzenia?

aniaposz
Posty: 10
Rejestracja: 2019-05-15, 08:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zakład pomiędzy dwoma uczniami - jak się zachować?

Postautor: aniaposz » 2019-05-23, 12:48

Znalazłam coś takiego:
https://innpoland.pl/127513,ostroznie-z ... zo-wysokie
Wygląda więc na to, że zakładanie się w gronie znajomych o pieniądze jest nielegalne i karane. Moim zdaniem to ułatwia sprawę - poinformować o tym obu panów i wybić im z głowy kolejne tego typu pomysły.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”