Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

rady, wskazówki, wymiana doświadczeń

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

AgnesTorn
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-17, 21:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia
Lokalizacja: wielkopolskie

Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: AgnesTorn » 2019-01-13, 21:40

Witam! Cz ktoś z Państwa zdawał już egz na mianowanego wg nowych przepisów obowiązujących od 1.09.2018?? Jeśli tak to proszę niech się podzieli tym jak wyglądał egzamin i jakie były pytania.

dadelajla
Posty: 5
Rejestracja: 2018-05-15, 22:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: małopolskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: dadelajla » 2019-06-24, 18:54

Też jestem ciekawa jak to wygląda. Ktoś coś wie? :)

fifidorea
Posty: 5
Rejestracja: 2019-06-25, 22:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: fifidorea » 2019-06-25, 22:23

Witam:) to mój pierwszy wpis:)
Mój egzamin będzie 28 czerwca. Miałam zdawać dwa lata temu, ale staż przedłużył mi się ze względu na ciążę i macierzyński. Minus to egzamin wg nowych zasad, bo to trochę taka niewiadoma. W mojej gminie na razie jedna osoba zdawała na jesieni. Miała oprócz prezentacji jakiś problem dydaktyczny do rozwiązania (?) a z tych zadań multimedialnych logowanie się do e-dziennika. W mojej placówce nie korzystamy z e-dziennika, jak zapytałam naczelniczki czego się spodziewać w zamian, to poradziła zrobić prezentację multimedialną, ale nie potrafiła nic konkretnego powiedzieć. Zobaczę w piątek:) Z reguły panikuję i nie znoszę ustnych egzaminów, a tu o dziwo jestem bardzo spokojna. Wiem, że solidnie pracowałam i muszę to zdać:)

lydiadeetz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-08-20, 15:34
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: lydiadeetz » 2019-06-26, 21:55

Witam serdecznie, ja mam egzamin pod koniec lipca, osobiście nie znam nikogo kto zdawałby na nowych zasadach przede mną, jak będę po to na pewno napiszę jak mi poszło i jakie pytania/zadania dostałam.

fifdorea trzymam mocno kciuki! fingers crossed :wink: powodzenia!! :) :)

fifidorea
Posty: 5
Rejestracja: 2019-06-25, 22:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: fifidorea » 2019-06-27, 15:25

Słuchajcie potrzebuje porady na szybko, jestem załamana...Mam prezentację multimedialną wg starych zasad, ponieważ cały mój staż i sprawozdanie było na bazie starego rozporządzenia. A tu czytam że mam mieć prezentację z dorobku i nowych wymagań, czyli inna kolejność wymagań i inne brzmienie...A egzamin jutro:( zmieniać ta prezentacja na ostatnią chwilę?

lydiadeetz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-08-20, 15:34
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: lydiadeetz » 2019-06-27, 16:37

fifidorea ja też mam prezentację według starych wymagań, pasująca do mojego sprawozdania według takowych, wydaje mi się to logiczne :? i nikt mi nic nie mówił, że mam coś zmieniać :? egzamin owszem jest na nowych zasadach, ale przecież komisja czyta sprawozdanie według starych wymagań więc jak możemy mieć prezentację według nowych?? W listopadzie byłam na kursie przygotowujących do egzaminu i pani prowadząca mówiła, żeby robić według starych prezentację chyba, że ktoś bardzo chce to może według nowych, ale w życiu się nie wyrobimy w 15 minut żeby wszystko powiedzieć...Daj znać skąd masz takie info żeby prezentacja była według nowych wymagań i co w końcu zdecydowałaś? Pozdrawiam!

fifidorea
Posty: 5
Rejestracja: 2019-06-25, 22:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: fifidorea » 2019-06-27, 17:11

Wiesz co, stwierdziłam że i tak nie dam rady w jeden wieczór zrobić całej prezentacji na nowo, zwłaszcza że ją robiłam w Prezi i będą ją prezentować na własnym laptopie offline. Będę w trakcie prezentacji pod koniec każdego wymagania mówić jak nawiązuje do nowych wymagań. Informację o prezentacji mam ze strony centrum edukacji w Koszalinie, wygoogluj sobie, tam jest to tak napisane, jak by to było konieczne - że prezentacja nie że stażu Ale z dorobku zawodowego wg nowych wymagań. Dla mnie to w ogóle bez sensu - Ja cały staż bez 3 tygodni miałam wg starego rozporządzenia Ale ocenę już wg nowego...jak czytam te pytania z nowego egzaminu to jestem załamana...uczyłam się po staremu, również dzięki forum, a te nowe pytania, eh...uczę angielskiego w przedszkolach, nie mam zadnych innych zajec, czysta dydaktyka i wiekszosc problematyki mnie w ogole nie dotyczy...

lydiadeetz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-08-20, 15:34
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: lydiadeetz » 2019-06-27, 18:04

Weszłam na stronę i przeczytałam - dzięki! Też uważam, że to jest absurd, że nas zaczynających staż we wrześniu 2016 i piszących oraz oddających sprawozdanie według starych przepisów obowiązują nowe przepisy na egzaminie, przecież to bzdura :/ czy nikt tego nie zauważył?? :/ dobry pomysł z tą prezentacją żeby dodać na końcu każdego wymagania takie odniesienie do nowych przepisów, liczę na zdrowy rozsądek komisji bo chyba wszyscy jesteśmy tutaj królikami doświadczalnymi :? poza powinny być jasne wytyczne dostępne w każdym kuratorium dla wszystkich jednakowe a nie w jednym mieście jest jakaś informacja a w innym nikt nic nie wie :? te pytania niektóre naprawdę z kosmosu i tutaj też potrzebne jest wyczucie ze strony komisji żeby zapytać o to co naprawdę dotyczy nas i specyfiki pracy placówki, ech...

Mimo wszystko uważam, że będzie dobrze, przecież rzetelnie odbyłyśmy staż, damy radę :wink: , trzymam mocno kciuki, o której godzinie masz egzamin?

fifidorea
Posty: 5
Rejestracja: 2019-06-25, 22:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: fifidorea » 2019-06-27, 18:12

O 10:)
Btw, ja zaczynałam staż w 2014;)

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: linczerka » 2019-06-27, 19:20

Zerknijcie
http://cen.edu.pl/uploads/a.kielb/awans ... agania.pdf
Przypomnijcie sobie kierunki polityki oświatowej w minionym roku.
U nas były z tego pytania.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

lydiadeetz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-08-20, 15:34
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: lydiadeetz » 2019-06-27, 21:02

linczerka dziękujemy :)

lydiadeetz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-08-20, 15:34
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: lydiadeetz » 2019-06-28, 10:51

Pewnie za chwilę będziesz odbierać gratulacje fifidorea :) Kciuki cały czas mocno zaciśnięte :thumleft: :thumleft:

lydiadeetz
Posty: 17
Rejestracja: 2018-08-20, 15:34
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: lydiadeetz » 2019-06-28, 20:12

fifidorea no i jak wrażenia? :) pozdrawiam.

KrzychFR
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-01, 13:10
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język francuski, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: KrzychFR » 2019-07-01, 13:12

Czy może ktoś już jest po egzaminie na mianowanego w tym roku????

jakieś sugestie :) pytania :) cokolwiek ;]

fifidorea
Posty: 5
Rejestracja: 2019-06-25, 22:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: opolskie

Re: Egzamin na mianowanego wg nowych przepisów

Postautor: fifidorea » 2019-07-04, 20:53

Kochani!
Dzień po egzaminie wyjechałam na urlop, a dwójka z trójki moich dzieci złapała jakieś grypsko:/ także wybaczcie, że tak późno i tylko pytania, ale postaram się wyczerpująco odpowiedzieć po weekendzie
1. Prezentacja multimedialna tak jak pisałam wcześniej, zrobiłam po staremu wg przebiegu stażu, a w trakcie odnosiłam się do nowego rozporządzenia i dorobku/efektów
2. Pytanie od organu prowadzącego, jak postępuję na zajęciach z dzieckiem nadlobudliwym
3. Zadanie multimedialne, dorobienie 2 slajdów do prezentacji o efektach wybranych szkoleń, robiłam online w Prezi
4. Pytanie od nadzoru, jak przygotowuję dzieci na zajęciach do przyszłego angielskiego w szkole


Wróć do „Awans zawodowy nauczyciela”