Sposoby na zapanowanie nad klasą

o tym jakie są, jak sobie z nimi radzić, jak wychowywać bez porażek

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Zosia Bloch
Posty: 1
Rejestracja: 2019-07-30, 19:37
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Geografia
Lokalizacja: wielkopolskie

Sposoby na zapanowanie nad klasą

Postautor: Zosia Bloch » 2019-07-30, 20:23

Witajcie, postanowiłam założyć ten temat w celu zgromadzenia metod, które pozwolą zapanować nad harmidrem panującym w klasie.

Oto moje sposoby:

* Czasami korzystam z metody TEST, którą poznałam przeglądając forum
* Zapisuję osoby, które przeszkadzają, a na następnej lekcji robię im wejściówkę
* Przestaję mówić, a gdy nie uspokoją się po tym to uderzam kilka razy dosyć mocno w biurko
* Gdy ktoś przeklnie na lekcji, musi mi przynieść kwiaty. Jeżeli tego nie zrobi to dostaje uwagę

Zapraszam do pisania swoich sposobów.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Sposoby na zapanowanie nad klasą

Postautor: sharkinator » 2019-07-30, 23:46

* Dodałbym, że w ucznia można rzucać kredą/kluczami, ewentualnie można użyć innego przedmiotu proporcjonalnie dużego do występku.

* Oczywiście linijka lub wskaźnik do mapy - tylko trzeba uderzyć tak żeby nie zrobić śladów, bo rodzice są okropnie przewrażliwieni, a już zapomnieli że to się kiedyś świetnie sprawdzało.

*Wrzaski nic nie dają, czyny są zdecydowanie lepsze. Można ucznia upokorzyć udowadniając mu jego głupotę, nagrać filmik i wrzucić do internetu.

Sposobów jest naprawdę wiele. :devil: :crazy:

PS Mi jako facetowi dziwnie brać kwiaty. Może dyskretnie zapakowany alkohol?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Sposoby na zapanowanie nad klasą

Postautor: haLayla » 2019-07-31, 20:51

sharkinator pisze:PS Mi jako facetowi dziwnie brać kwiaty. Może dyskretnie zapakowany alkohol?


Wprowadź oficjalny "taryfikator". Gadanie na lekcji - żubr. Brak pracy domowej - czteropak żubra. Chodzenie po klasie - ćwiartka żubrówki. Odpyskowanie nauczycielowi - pół basa.
<3

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Sposoby na zapanowanie nad klasą

Postautor: tomeh » 2020-01-17, 02:17

Widzę autorka ma 2 punty co najmniej patologiczne a wręcz łamiące prawo cywilne

Jak by moje dziecko mi powiedziało że ma przynieść kwiaty bo będzie uwaga to bym postarał się aby taki nauczyciel stracił prace i na pewno bym dopioł tego,

A nie lepiej zrobić tak aby uczniowie sami się pilnowali - czyli jeśli chcecie się uczyć wiedzieć coś to musicie sami uciszyć tych co rozrabiają bo sami na tym stracicie jak tak nie będzie dobrej lekcji
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.


Wróć do „Problemy dydaktyczno-wychowawcze”