Czy mogę rozpocząć staż?

miejsce dla rozpoczynających pracę (można się radzić, żalić, chwalić, dzielić doświadczeniami)

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

AgnieszkaDZzzzzzzh
Posty: 2
Rejestracja: 2019-09-03, 16:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Czy mogę rozpocząć staż?

Postautor: AgnieszkaDZzzzzzzh » 2019-09-03, 16:25

Zastanawiam się czy mogę rozpocząć staż w tym roku. Obecnie do 13 września jestem na wypowiedzeniu w przedszkolu. Od 16 września zaczynam pracę w szkole. Czy jest możliwość żebym rozpoczeła awans zawodowy w tym roku szkolnym?

Moniaaa89
Posty: 12
Rejestracja: 2014-12-08, 18:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy mogę rozpocząć staż?

Postautor: Moniaaa89 » 2019-09-06, 12:13

Nie jestem pewna ale chyba musiałaby Pani zacząć staż w przedszkolu a później przenieść go do tej drugiej placówki. No skoro tam ma Pani umowę od 16 września to może być już za późno żeby zacząć

AgnieszkaDZzzzzzzh
Posty: 2
Rejestracja: 2019-09-03, 16:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Czy mogę rozpocząć staż?

Postautor: AgnieszkaDZzzzzzzh » 2019-09-06, 16:46

Dziękuje za odpowiedź.
Zastanawiam się czy mogę rozpocząć staż w przedszkolu skoro jestem na wypowiedzeniu.

Moniaaa89
Posty: 12
Rejestracja: 2014-12-08, 18:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Czy mogę rozpocząć staż?

Postautor: Moniaaa89 » 2019-09-06, 21:14

Może najlepiej zadzwonić np. do kuratorium i dopytać?

dorotka8888
Posty: 3
Rejestracja: 2019-09-08, 18:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Religia
Lokalizacja: pomorskie

Pomocy zaczełam oligo nowa szkoła czy mogę kontynuować

Postautor: dorotka8888 » 2019-09-08, 18:39

Zaczęłam pracę w szkole specjalnej, zaczęłam studia (dawna nazwa oligo...), jestem po roku stażu na mianowanie w innej szkole. Moje pytanie czy mogę kontynuować staż na mianowanie z zobowiązaniem uzupełnienia kwalifikacji przed końcem stażu na mianowanie (w odpowiedzi proszę o przepisy czy artykuły które o tym mówią). Zwykłe pedagogiczne mam. W tej szkole bedę tylkjo jeden rok (tak mówi Pani dyrektor).

dorotka8888
Posty: 3
Rejestracja: 2019-09-08, 18:16
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Religia
Lokalizacja: pomorskie

Re: Czy mogę kontynuować staż na mianowanie

Postautor: dorotka8888 » 2019-09-08, 19:04

Przepis jeden mówi chyba o stażu zwykłym, ale może może być też na mianowanie... ustawie z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw wprowadziła zapis w KN art 10 ust.3 W szczególnych przypadkach uzasadnionych potrzebami szkoły z osobą, o której mowa w ust. 2, legitymującą się wymaganym poziomem wykształcenia, lecz nieposiadającą przygotowania pedagogicznego, dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku gdy nauczyciel w ciągu pierwszego roku pracy w szkole nie uzyska przygotowania pedagogicznego z przyczyn od niego niezależnych, z nauczycielem może być zawarta umowa o pracę na kolejny jeden rok szkolny. Staż wymagany do ubiegania się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego przedłuża się do czasu uzyskania przygotowania pedagogicznego.

Zaczęłam pracę w szkole specjalnej, zaczęłam studia (dawna nazwa oligo...), jestem po roku stażu na mianowanie w innej szkole. Moje pytanie czy mogę kontynuować staż na mianowanie z zobowiązaniem uzupełnienia kwalifikacji przed końcem stażu na mianowanie (w odpowiedzi proszę o przepisy czy artykuły które o tym mówią). Zwykłe pedagogiczne mam. W tej szkole będę tylko jeden rok (tak mówi Pani dyrektor). W jwdnym kuratorium mówią że tak jeśli Pani dyr. się zgodzi w innym że nie.?
Przepis jeden mówi chyba o stażu zwykłym, ale może może być też na mianowanie... ustawie z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw wprowadziła zapis w KN art 10 ust.3 W szczególnych przypadkach uzasadnionych potrzebami szkoły z osobą, o której mowa w ust. 2, legitymującą się wymaganym poziomem wykształcenia, lecz nieposiadającą przygotowania pedagogicznego, dopuszczalne jest nawiązanie stosunku pracy, o ile osoba ta zobowiąże się do uzyskania przygotowania pedagogicznego w trakcie odbywania stażu. W przypadku gdy nauczyciel w ciągu pierwszego roku pracy w szkole nie uzyska przygotowania pedagogicznego z przyczyn od niego niezależnych, z nauczycielem może być zawarta umowa o pracę na kolejny jeden rok szkolny. Staż wymagany do ubiegania się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego przedłuża się do czasu uzyskania przygotowania pedagogicznego.
Na górę


Wróć do „Nauczyciel stażysta”