Kwalifikacje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Zieloni9
Posty: 2
Rejestracja: 2019-09-10, 16:27
Lokalizacja: mazowieckie

Kwalifikacje

Postautor: Zieloni9 » 2019-09-10, 18:37

:shock: Potrzebuję Waszej pomocy.
Jestem magistrem pedagogiki z przygotowaniem pedagogicznym i kwalifikacjami edukacja medialna - kończyłam w 2002 roku, gdy w szkołach były ścieżki międzyprzedmiotowe. Obecnie, po 12 latach w innym zawodzie chciałabym wrócić do pracy nauczycielskiej - nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne. Czy w związku z nowymi przepisami muszę robić pięcioletnie studia magisterskie o tym profilu? Czy też mając już magistra pedagogiki mogę uzupełnić kwalifikacje studiami podyplomowymi? Pytałam o to w kuratorium oświaty, w ministerstwie edukacji oraz w ministerstwie szkolnictwa wyższego i nikt nie umie odpowiedzieć na to pytanie. Wysłałam pytanie do ministerstwa, ale dostałam odpowiedź, że przyjdzie mi długo czekać na odpowiedź.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwalifikacje

Postautor: Michalll_95 » 2019-09-11, 12:17

Żeby uczyć w szkole podstawowej należy mieć licencjat lub magistra z pedagogiki wczesnoszkolnej, natomiast od tego roku kształcenie na studiach na tym kierunku będzie odbywało się w formie studiów jednolitych. Nauczyciele, którzy posiadają już uprawnienia nie tracą ich.

Zieloni9
Posty: 2
Rejestracja: 2019-09-10, 16:27
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwalifikacje

Postautor: Zieloni9 » 2019-09-11, 12:33

Mam kwalifikacje magistra pedagogiki z przygotowaniem pedagogicznym, ale nie nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego. Chcę rozszerzyć kwalifikacje, a nie nabyć je od podstaw. Czy w takim przypadku też muszę przejść jeszcze raz pięcioletnie studia?
Czy ktoś może mi wyjaśnić zapisy rozporządzenia?

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kwalifikacje

Postautor: Michalll_95 » 2019-09-13, 10:23

Zapis jest prosty. W tym roku jest ostatnia możliwość podjęcia studiów podyplomowych lub II stopnia na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Od przyszłego roku kwalifikacje te będzie można zdobyć wyłącznie podczas jednolitych studiów magisterskich.

Lucy1980
Posty: 1
Rejestracja: 2019-10-21, 23:13
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kwalifikacje

Postautor: Lucy1980 » 2019-10-21, 23:25

Witam. Spać po nocach nie mogę , pomocy praktycznie nie ma gdzie szukać odnośnie kwalifikacji nauczycieli od września 2020. Błagam Was o pomoc. Jestem po licencjacie z biologii , ukończona podyplomówka z przygotowania pedagogicznego . Aktualnie podyplomowo studiuję Edukację przedszkolną i wczesniszkolną ( pracowałam w zawodzie nauczyciela doraźnie na zastępstwa ) . Czy od września mam uprawnienia do nauczania w szkole podstawowej i przedszkolu ? Błagam o podpowiedz . Na stronie Legalis piszą że tylko z magistrem we wszystkich typach szkół?!

SaB
Posty: 1
Rejestracja: 2019-11-17, 15:30
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Kwalifikacje

Postautor: SaB » 2019-11-17, 15:34

Witam,

ukończyłam 5 letnie studia na kierunku historii plus uprawnienia pedagogiczne i podyplomówka ze spektrum autyzmu . Bo muszę jeszcze mieć aby uczyć w klasach I-III ewentualnie przedszkole. Dzięki


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron