Praca w święta

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Sabina
Posty: 8
Rejestracja: 2007-11-23, 18:40

Re: Praca w święta

Postautor: Sabina » 2007-11-29, 10:16

No tak trzeba by zrobić tylko że nasza dyrekcja ma szwagra wójta. Nie miałabym życia w szkole.
Sabina

mencel
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-12, 17:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

przerwa swiąteczna są/nie ma dyżury w waszych szkołach?

Postautor: mencel » 2008-12-12, 17:28

witam
jak w temacie czy są w waszych szkołach dyżury w czasie przerwy świątecznej grudniowej?
u nas do tej pory nie było . na razie dyrektor nic nie mówił o nich oficjalnie. Ale w pokoju wszyscy o tym zaczynają mówić , nie powiem że przychylnie.
Dzisiaj na bombka pękła na uwage jednego z nauczycieli dyr wybuchł Dyplomowanie się zrobiło akty się zna to po co te pytania... i polecial przynieść jakieś papiery narazie nikt ich nie czytał
Problem jast taki nie chodzi o te dyżury tylko dyrektor ze strachu przed gronem czeka do piątku aby oświadzczyć że mają przyjść na dyżury 22,23,24,4,29.30,31 grudnia.
jeżeli dyzury ma mieć tylko nasza szkoła na kilkanaście to dyrektor się chyba sparzy bo nauczyciele na pewno będą interweniować u władz jak jest w innych szkołach.
jak to wygłąda u was szczególnie szkoły średnie ?
może ktoś to wyłoży w kwestii prawa jako prawo oświatowego i zwyczajowego

może chce za dużo wolnego w przedszkolach mają cze mja mam być lepszy, ale po co mam siedzieć w szkole jak nie ma nikogo ,nie trzeba poprzestawiać szafy

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Praca w święta

Postautor: Andulencja » 2008-12-12, 17:54

U nas w gimnazjum dyżury są tylko w ferie i wakacje (1 miesiąc). Dyżury w przerwie świątecznej mnie dziwi, na chyba, ze przewidujecie jakieś konsultacje dla maturzystów?
Ale chyba powinniście być o tym poinformowani najpóźniej dzisiaj, bo każdy może mieć jakieś plany.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca w święta

Postautor: malgala » 2008-12-12, 17:58

Ferie zimowe i wakacje są czasem urlopu nauczyciela.
Zimowa i wiosenna przerwa świąteczna to nie urlop. Nauczyciel w tym czasie pracuje. Jak i gdzie to już zależy od dyrektora.

mencel
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-12, 17:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Praca w święta

Postautor: mencel » 2008-12-12, 18:42

malgala pisze:Jak i gdzie to już zależy od dyrektora.

to jak i gdzie pracujesz w tym roku?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca w święta

Postautor: malgala » 2008-12-12, 18:54

Jeden dzień w szkole - tradycyjnie organizujemy spotkanie opłatkowe dla osób samotnych.
Po świętach dwa dni w szkole - inwentaryzacja.
Reszta - według mojego uznania - sprawdzanie klasówek, przygotowanie sprawdzianów, przygotowanie materiałów do zajęć - w domu w dogodnym dla mnie czasie.

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Praca w święta

Postautor: hanamat » 2008-12-12, 20:09

U nas mozemy spokojnie w domu wykonywać swoje czynności tzn. wg uznania i potrzeb poprawiac sprawdziany, pisać rozkłady itp. ale chyba niedługo to sie skończy bo wszedzie coraz glosniej o tym, że to nie nasz urlop....i u nas nie zależy od dyrektora ale od OP.

mencel
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-12, 17:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Praca w święta

Postautor: mencel » 2008-12-12, 21:49

malgala pisze:Jeden dzień w szkole - tradycyjnie organizujemy spotkanie opłatkowe dla osób samotnych.
Po świętach dwa dni w szkole - inwentaryzacja.
Reszta - według mojego uznania - sprawdzanie klasówek, przygotowanie sprawdzianów, przygotowanie materiałów do zajęć - w domu w dogodnym dla mnie czasie.

podziwiam i współczuje
ale znalazłem wreszcie tak jak w poście powyżej
znalazlem wlaśnie to co jest w poście powyżej

"Należy pamiętać, że urlopy wykorzystywane są w okresie ferii. Przepisy o organizacji roku szkolnego przewidują jeszcze dwie przerwy świąteczne w roku, związane ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem oraz z Wielkanocą. Przerwy te nie są okresami urlopowymi dla nauczycieli, a stanowią jedynie dni wolne od zajęć dydaktycznych w szkołach. W czasie tych przerw nauczyciele mogą wykonywać prace inne niż zwykłe zajęcia z dziećmi i młodzieżą. Mogą to być zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (np. dyżury świetlicowe, biblioteczne), wykonywanie zadań statutowych szkoły (np. uczestnictwo w radach pedagogicznych, jeżeli zostały one zwołane w tym okresie), czy wreszcie czynności związane z samokształceniem lub doskonaleniem zawodowym. W czasie tych przerw nauczyciel ma prawo uczestniczyć w kursach albo dokształcać się w domu. [b]W ramach tego czasu nauczyciel może przygotowywać plan rozwoju zawodowego związany ze swoim awansem zawodowym, opracowywać autorskie programy lekcyjne, pisać lub recenzować podręczniki itp. Te wszystkie czynności będą jego czasem pracy – tyle że nie rejestrowanym i nie rozliczanym na bieżąco."[/b]

poza tym życze wszystkim Wesolych Spokojnych Świąt

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca w święta

Postautor: malgala » 2008-12-13, 08:11

mencel pisze:podziwiam i współczuje

Nie ma tu nic do podziwiania. Tym bardziej nie ma czego współczuć. W naszej szkole zawsze tak było, że jak jest coś do zrobienia w czasie ferii w szkole, to nikt nie robi z tego problemu. Jak trzeba to spotykamy się i robimy. Gdy ktoś nie może, bo coś mu wypadło lub wcześniej coś sobie zaplanował, też nie ma problemu. Będzie innym razem, gdy zajdzie taka potrzeba.
Poza tym nie siedzimy wtedy w szkole od rana do wieczora. Spotykamy się na 3-4 godziny.
Jak w szkole nie ma akurat nic pilnego do wykonania w tym czasie, pracujemy w domu.

mencel
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-12, 17:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Technika
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Praca w święta

Postautor: mencel » 2008-12-19, 18:53

No i po sprawie
dyżury miały być 22.23.24(wigila).28.29.
Dyrektor po bojach wyłozył kartkę aby każdy nauczyciel sie wpisywal na dyżury . kartka byla wystawiona z 2 dni.
W międzyczasie na Komisji Edukacji w Urzedzie Miasta pan naczelnik Wydziału Oświaty na pytania czy to jego wytyczne w sprawie dużurów dla dyrektorów "lekko" minął się z prawda
i stwierdził że to nadinterpretacja dyrektorów.
tak że nadgorliwi dyrektorzy szybko schowali swoje karteczki w szkolach oczywiście bez wyjaśnienia dlaczego nauczycielom.

Jestem za dyżurami w szkole jeżeli są one potrzebne i wskazane , ale nie dlatego żeby dyrektorzy mogli się wykazać przed władzami . i szczęśliwie wszyscy doszli do tego wniosku

pozdrowiena

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Praca w święta

Postautor: Andulencja » 2008-12-20, 19:55

Ja właściwie nie mam nic przeciwko dyżurom, o ile oczywiście nie polegają na siedzeniu w szkole i wyszukiwaniu sobie roboty (bo nienawidzę bezczynności) :|

Trinity01
Posty: 3
Rejestracja: 2019-10-21, 11:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca w święta

Postautor: Trinity01 » 2019-10-21, 11:22

Podnoszę temat ponieważ zbliża się 11 listopada i Dyrekcja dleguje nauczycieli ( bez delgacji) z uczniami i sztandarem na obchody, podczas gdy sama siedzi w domu i spija herbatę w czasie gdy to ona powinna tam być ...
Jak powinien zareagować nauczyciel na takie polecenie wyjścia napisane na tablicy ogłoszeń w pokoju nauczycielskim?
Jak wyegzekwować zapłatę za ten dzień lub odbiór tego dnia? Kto ponosi odpowiedzialność za młodzież ?
Bardzo proszę o Wasze pomysły i sugestie.
Pozdrawiam.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Praca w święta

Postautor: koma » 2019-10-21, 23:11

Zgodnie z Kartą Nauczyciela za pracę w dzień wolny od pracy należny się inny dzień wolny.
Wyegzekwować prostą drogą - napisać wniosek o dzień wolny, powołując się na odpowiedni przepis prawa z Karty.

Trinity01
Posty: 3
Rejestracja: 2019-10-21, 11:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca w święta

Postautor: Trinity01 » 2019-10-22, 09:07

Dzęki za odp. Tak też zrobię, bo akurat mnie kopnął ten zaszczyt .
Czyli w razie "strajku włoskiego" trzeba przystąpić do tego? nie można nie wykonać tego zadania?
Co z odpowiedzialnością za młodzież? Jak się zabezpieczyć?

Trinity01
Posty: 3
Rejestracja: 2019-10-21, 11:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Praca w święta

Postautor: Trinity01 » 2019-10-24, 08:51

Chciałam dopytać, kto ustala jaki to będzie dzień ?


Wróć do „Prawo oświatowe”