Bycie nauczycielem po dziennikarstwie

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

SuperPatsonFCB
Posty: 1
Rejestracja: 2019-10-24, 22:42
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Bycie nauczycielem po dziennikarstwie

Postautor: SuperPatsonFCB » 2019-10-24, 22:54

Cześć wszystkim :)
Szukałem tych informacji w internecie, ale dalej nie jestem pewny jak to działa. Jestem studentem drugiego roku dziennikarstwa, więc jeszcze bardzo dużo czasu przede mną, ale w zasadzie jestem pewny, że bardzo chciałbym w przyszłości uczyć WOS-u. To nie jest zachcianka, bo od gimnazjum pomagałem kolegom w różnych rzeczach i "przekazywanie wiedzy" czy tłumaczenie sprawia mi po prostu przyjemność i chciałbym w tę stronę spróbować.

Pytanie moje brzmi, czy po dziennikarstwie i komunikacji społecznej jest możliwość zrobienia kursu na nauczyciela wosu / rozpoczęcia studium pedagogicznego czy jednak muszę zacząć nowy kierunek?

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Bycie nauczycielem po dziennikarstwie

Postautor: Ritter von Rodewald » 2019-10-25, 19:50

Nie istnieje co takiego, jak "kurs na nauczyciela" ani też "studium pedagogiczne". Aby zostać nauczycielem przedmiotów humanistycznych należy ukończyć wyższe studia uniwersyteckie, złożyć z wynikiem pozytywnym egzamin magisterski. Przedmioty związane z szeroką rozumiana pedagogiką zawarte są w programie takowych studiów wyższych. Z reguły "wiedzę o społeczeństwie" jako swoje godziny mają dydaktyczne nauczyciele historii. Taka jest moja opinia.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

tomeh
Posty: 119
Rejestracja: 2020-01-16, 22:54
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Bycie nauczycielem po dziennikarstwie

Postautor: tomeh » 2020-01-16, 23:16

W zasadzie to na razie to dziennikarstwo nie idzie dobrze bo już by było wiadomo że trzeba skończyć pedagogikę jeśli chce się uczyć młodzież lub dydaktykę jeśli dorosłych jaka może być przedmiotem z certyfikatem.
Artykuły tematyczne ToTemat. Strona z treściami merytorycznymi na wiele tematów technicznych.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Bycie nauczycielem po dziennikarstwie

Postautor: Ritter von Rodewald » 2020-01-17, 12:54

Czy na pewno jesteś nauczycielem? Brak interpunkcji, dziwna składnia, mało czytelny sposób przekazywania myśli, aż roi się od błędów. :!:
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.


Wróć do „Kącik uczniowski”