Pytania dotyczące nauczania

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

wojtek9805

Pytania dotyczące nauczania

Postautor: wojtek9805 » 2020-01-08, 21:38

Dzień dobry,
Chciałbym rozpocząć studia "Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna". Mam w tym kierunku następujące pytania:
-Czy mogę uczyć języka obcego w przedszkolu oraz klasach 1-3? Jeżeli nie to co konkretnie musiałbym zrobić w tym kierunku?
-Czy są jakieś dodatkowe kursy kwalifikacyjne, które umożliwiłyby mi dodatkowo nauczać w klasach 4-8?
-Czy mogę udzielać korepetycję uczniom wyższych klas aniżeli pozwala mi moja specjalność?
-Jeżeli po x latach pracy stwierdzę że chciałbym uczyć w wyższych klasach, to co muszę zrobić już teraz w tym kierunku?
Prosiłbym o pomoc

Łosoś
Posty: 613
Rejestracja: 2013-10-05, 10:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pytania dotyczące nauczania

Postautor: Łosoś » 2020-01-10, 16:21

chciałbym rozpocząć studia "Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna". Mam w tym kierunku następujące pytania:
-Czy mogę uczyć języka obcego w przedszkolu oraz klasach 1-3? Jeżeli nie to co konkretnie musiałbym zrobić w tym kierunku?


Wybierz taką z językiem obcym (od razu będziesz mógł uczyć języka obcego w klasach 1-3).
Jeśli nie: musisz zdać dodatkowo ezgamin państwowy na poziomie B2 oraz skończyć podyplomowo (3 semestry) studia z metodyki wczesnego nauczania języka obcego.

Czy są jakieś dodatkowe kursy kwalifikacyjne, które umożliwiłyby mi dodatkowo nauczać w klasach 4-8?

Nie ma.
Masz dwie opcje:
1. Ukończyć kurs przygotowujący do ezgaminu C1 i zdać państwowy egzamin (albo uczyć się samemu)
2. Ukończyć studia licencjackie (kierunek nauczycielski) z języka obcego (6 semestrów zakończonych obroną pracy licencjackiej).
Czy mogę udzielać korepetycję uczniom wyższych klas aniżeli pozwala mi moja specjalność?

Oczywiście. Tutaj liczą się Twoje umiejętności, a nie papierek, o który nikt nie zapyta.

Jeżeli po x latach pracy stwierdzę że chciałbym uczyć w wyższych klasach, to co muszę zrobić już teraz w tym kierunku?


Patrz wyżej- jeśli chodzi o język obcy.

Z innymi przedmiotami jest łatwiej- wystarczy podyplomówka (3-4 semestry).
Powodzenia.


Wróć do „Prawo oświatowe”