powrót dopracy po urlopie dla poratowania zdrowia

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kullenberg
Posty: 3
Rejestracja: 2020-02-18, 14:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika
Lokalizacja: lubelskie

powrót dopracy po urlopie dla poratowania zdrowia

Postautor: kullenberg » 2020-02-18, 14:48

W tym roku szkolnym przebywam na urlopie dla poratowania zdrowia. We wrześniu 2010 wracam do pracy. Do tej pory byłem zatrudniony jako nauczyciel zajęć technicznych i zajęć komputerowych w szkole podstawowej. Jak odchodziłem na urlop dyrektor przydzielił moje godziny informatyki nauczycielowi fizyki, który też ma uprawnienia do nauczania zajęć komputerowych. Nauczyciel ten jest przewodniczącym związku zawodowego w mojej szkole. Dyrektor chce mi przydzielić moje dawne godziny zajęć komputerowych. Czy nauczyciel zastępujący mnie na czas urlopu na poratowanie zdrowia i jednocześnie będący pracownikiem chronionym może nie zgodzić się na taka decyzję dyrektora (zmiana warunków pracy)? Gdyby dyrektor przydzielił mu godziny fizyki w niepełnym wymiarze godzin i do uzupełnienia etatu dał jakiś inny przedmiot, oczywiście zgodnie z jego przygotowaniem do nauczania byłoby to zgodne z prawem?

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: powrót dopracy po urlopie dla poratowania zdrowia

Postautor: koma » 2020-02-18, 22:44

Prawdopodobnie dyrektor przydzielił tamtemu nauczycielowi godziny na czas Twojej nieobecności - gdy wrócisz, wszystko wróci do normy.

kullenberg
Posty: 3
Rejestracja: 2020-02-18, 14:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika
Lokalizacja: lubelskie

Re: powrót dopracy po urlopie dla poratowania zdrowia

Postautor: kullenberg » 2020-02-19, 16:36

Nie w tym rzecz. Ten nauczyciel pracuje na moich godzinach. Jestem po rozmowie z dyrektorem. Od września chce, żebym pracował na swoich godzinach. Problem w tym, że ten nauczyciel jest przewodniczącym związku zawodowego i jest chroniony. Oczywiście dyrektor nie zwalnia go ani nie zmniejsza etatu. Jednak może się okazać, że w związku z biedą uczniów czyli godzin, przydzieli mu parę godzin innego przedmiotu niż miał rok temu (fizyka). Czy zachodzi w tym przypadku zmiana warunków pracy? Jeżeli tak to z racji tego, że jest pracownikiem chronionym może odmówić dyrktorowi i pozostac przy częściowej fizyce i moich zajęciach komputerowych? Czy w takim wypadku ja będę miał problem ze skompletowaniem etatu?
R

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: powrót dopracy po urlopie dla poratowania zdrowia

Postautor: sharkinator » 2020-02-19, 17:05

To nie jest zmiana warunków pracy. To dyrektor przydziela godziny zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami i aktualnymi potrzebami szkoły.
Obydwaj musicie mieć zapewnione 18 godzin - nieważne czy to fizyka czy informatyka, więc jedynym kryterium jest zdrowy rozsądek dyrektora. Zmiana warunków pracy jest wtedy gdy masz inne pensum - świetlica 26/26 czy biblioteka 30/30.
Natomiast jeśli nie ma tylu godzin to dostaniesz w maju wypowiedzenie lub propozycję zniżki.

kullenberg
Posty: 3
Rejestracja: 2020-02-18, 14:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika
Lokalizacja: lubelskie

Re: powrót dopracy po urlopie dla poratowania zdrowia

Postautor: kullenberg » 2020-02-19, 18:17

Dziękuje za podpowiedzi.
pozdrawiam, R


Wróć do „Prawo oświatowe”