Awans

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

GoodTeacher
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-29, 17:01
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Awans

Postautor: GoodTeacher » 2020-05-29, 17:04

Witam, jestem nauczycielka szkoły podstawowej z 6-letnim stażem. W szkole uczy ok. 60 nauczycieli z czego większość ma staż ok. 20lat. Wczoraj otrzymałam od Dyrekcji propozycje przejęcia stanowiska wicedyrektor od września przyszlego roku. Totalnie nie wiem, jaka decyzje mam podjąć. Proszę o Wasze opinie.

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Awans

Postautor: Ritter von Rodewald » 2020-05-29, 20:02

Jak dla kasy, to OK. Jako awans, to nie. Zastępca ma zawsze najwięcej pracy i obowiązków. Chociaż zastanawia ta propozycja, przy tak krótkim stażu to musisz posiadać jakieś nadzwyczajne umiejętności i zdolności. W sumie - czemu nie - powodzenia! Radziłbym się też przed podjęciem decyzji dowiedzieć, za ile.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Awans

Postautor: motylek8 » 2020-05-30, 13:24

Myślę, że przy podjęciu decyzji powinnaś też wziąć pod uwagę atmosferę w szkole, jakie masz relacje z innymi nauczycielami. Jeśli jest dobrze, to OK, ale jeśli grono jest skonfliktowane, to możesz mieć problemy ze sprawowaniem funkcji. Czy inni z radością zaakceptują Ciebie na tym stanowisku czy chociażby przez zazdrość, że to nie oni otrzymali taką propozycję, będą Ci utrudniać wszystko.

DaNam_2020
Posty: 2
Rejestracja: 2020-05-30, 23:57
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: małopolskie

Re: Awans

Postautor: DaNam_2020 » 2020-05-31, 00:06

Na pewno jest to ogromne wyzwanie. Powodzenia.


Wróć do „Pogaduszki”

cron