Pytanie o kwalifikacje i o studia podyplomowe

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Ang1978
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-08, 22:56
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Pytanie o kwalifikacje i o studia podyplomowe

Postautor: Ang1978 » 2020-06-08, 23:36

Dobry wieczór. Mam spory dylemat i już naprawdę nie wiem co w mojej sytuacji robić. Może mi ktoś podpowie, pomoże co dalej?
Jestem absolwentka kierunku humanistycznego ale nie mam uprawnień pedagogicznych więc nie mogę podjąć studiów podyplomowych aby zdobyć przygotowanie pedagogiczne.
W 2004 roku ukończyłam studia 5 letnie magisterskie na kierunku filologia polska (bez specjalizacji, na ogólnym kierunku humanistycznym). Z zaświadczenia które otrzymałam z uczelni wynika, że nie mam uprawnień pedagogicznych. Chciałabym pójść na studia podyplomowe aby uzyskać kwalifikacje do nauczania języka polskiego w szkole ale teraz się załamałam.
O Zgrozo studia kończyłam na uczelni pedagogicznej ale nijak się to ma do sytuacji.

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pytanie o kwalifikacje i o studia podyplomowe

Postautor: Michalll_95 » 2020-06-09, 09:41

Wystarczy w tej sytuacji ukończyć studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego. Ukończone studia magisterskie z przygotowaniem dadzą uprawnienia do pracy w szkole.

Rosmerta
Posty: 7
Rejestracja: 2019-12-29, 14:49
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Pytanie o kwalifikacje i o studia podyplomowe

Postautor: Rosmerta » 2020-06-30, 15:10

Jak wyżej, w momencie podjęcia podyplomowych studiów zaocznych przygotowanie pedagogiczne może pani też się starać o pracę w szkole na takiej zasadzie że kuratorium da Pani zgodę na nauczanie. Ma pani kwalifikacje jeśli chodzi o sam język polski znaczy przedmiotowe ale nie ma pani przygotowania. Wystarczy że zobowiąże się Pani skończyć podyplomowe przygotowanie w czasie trwania stażu w szkole.

Marla89
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-30, 14:56
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pytanie o kwalifikacje i o studia podyplomowe

Postautor: Marla89 » 2020-06-30, 15:12

Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc. Skończyłam studia pierwszego stopnia na Wydziale Pedagogika Resocjalizacyjna. Byłam przekonana, że przygotowanie pedagogiczne posiadam. Okazało się, że w suplemencie nie ma o nim mowy. Gdy skierowałam odpowiednie pismo do Szkoły Wyższej na której ukończyłam studia z prośba o wydanie zaświadczenia o przygotowaniu, wydała coś takiego : " Absolwentka kierunku pedagogika o specjalności Pedagogika resocjalizacyjna studiów I stopnia dysponuje ogólną wiedzą i specjalistyczną wiedzą z zakresu pedagogiki, socjologii, psychologii, filozofii, historii i elementów prawa. Wyposażona jest w wiedzę o wychowaniu i kształceniu z zakresu nauk społecznych i humanistycznych dotyczących jednostek i grup społecznych funkcjonujących w różnych środowiskach wychowawczych, instytucjach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych, a zwłaszcza placówkach resocjalizacyjnych. (...) Absolwent posiada kwalifikację w zakresie ukończonej specjalności, tzn. do pracy instytucjach opiekuńczo - wychowawczych typu: interwencyjnego, rodzinnego, socjalizacyjnego, w placówkach wielofunkcyjnych. Może pracować jako pedagog i wychowawca w: świetlinach, internatach, poradniach pedagogiczno - psychologicznych, placówkach opieki całkowitej i częściowej, ośrodkach terapii uzależnień, organizacjach i stowarzyszeniach działających na oszarze readaptacji społecznej. Nadal niestety nie wiem jak mam to rozumieć. Mam przygotowanie czy nie?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Joanna_M_1984
Posty: 1
Rejestracja: 2020-07-16, 12:00
Lokalizacja: świętokrzyskie

Pytanie o kwalifikacje i o studia podyplomowe

Postautor: Joanna_M_1984 » 2020-07-16, 12:25

Witam serdecznie. Jestem absolwentką studiów inżynierskich na kierunku Biotechnologia i studiów II stopnia magisterskich na kierunku ekonomia. Czy po skończeniu kursu pedagogicznego uprawniającego do pracy jako nauczyciel będę mogła podjąć prace jako nauczyciel? Czy jest jakiś wymóg dot. ilości przedmiotów wiodących na studiach?


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron