Przebranżowienie się na nauczyciela wspomagającego z innego zawodu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Nitlott
Posty: 1
Rejestracja: 2021-06-28, 14:21
Kto: student
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Przebranżowienie się na nauczyciela wspomagającego z innego zawodu

Postautor: Nitlott » 2021-06-28, 14:23

Dzień dobry, postanowiłam tu napisać ponieważ stoję przed ważnym życiowym wyborem. Skończyłam prawo i aktualnie pracuję w urzędzie. Kilka mięsięcy temu podjęłam decyzję by zrobić to, co miałam zrobić już dawno- zmienić zawod i zostać nauczycielem wspomagającym. Miałam takie plany już na 3 roku studiów, ale trochę bałam się rzucać prawo no i fakt, że po 3 latach nie miałabym nic (prawo jest jednolite mgr). Kiedy chciałam iść na drugi kierunek jednocześnie to zaszłam w ciążę i stwierdziłam, że nie dam rady ciągnąć dwóch kierunków na raz i jeszcze wychowywać dziecko. W październiku zeszłego roku zapisałam się na studia podyplomowe - przygotowanie pedagogiczne oraz oligifrenopedagogikę. Za ok rok będę chciała zacząć pracę w szkole. Jak wspomniałam, aktualnie pracuję w urzędzie ale zastanawiam się czy nie zatrudnić się w przedszkolu jako pomoc wychowawcy, by obeznać się z pracą z dziećmi i też nie ukrywajmy by zdobyć doświadczenie żeby potem łatwiej dostać pracę w szkole. Na prawo poszłam trochę z przypadku i rozsądku i żałuję, że wtedy mimo wszystko nie poszłam na pedagogikę choćby i na drugi kierunek. Z drugiej strony nigdy nie jest za późno na przebranżowienie się, a w życiu chodzi o to by lubić co się robi ( albo nie męczyć się w pracy i od niedzieli wieczorem czekać na piątek..)
Czy uważają Państwo, że ten mgr prawa może odstraszyć potencjalnych dyrektorów przed zatrudnieniem?

Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”