koordynator ds bezpieczeństwa

prośby o namiary na plany wynikowe, konspekty i inne materiały

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Grzepiotr
Posty: 3
Rejestracja: 2007-02-21, 18:48

KOORDYNATOR DS. BEZOIECZEŃSTWA DZIECI I MŁODZIEZY

Postautor: Grzepiotr » 2007-03-21, 20:03

Na pewno słyszeliście o tym,że Roman Giertych zobligował dyrektorów szkół do powołania szkolnych koordynatorów ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Czy posiadacie już jakieś wytyczne,propozycje?Czekam na wiadomości z całej Polski. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: renati23 » 2007-06-24, 17:02

U nas w szkole koordynatorem ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży został pedagog szkolny :cool:
studiuję na podyplomówce gdzie jest dużo pedagogów i psychologów szkolnych i z tego co od nich słyszałam większość z nich została w swoich szkołach takim koordynatorami :lol:
ale wielu z nich twierdzi że taką funkcje powinien sprawować jeden z wicedyrektorów :roll:

ewkast
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-02, 09:54

plan pracy koordynatora ds bezpieczeństwa

Postautor: ewkast » 2007-11-02, 09:58

Witam poszukuje planu pracy koordynatora ds bezpieczeństwa. Bardzo proszę jezeli ktos taki posiada o przeslanie mi na email @ Z gory bardzo dziekuję.
Ostatnio zmieniony 2007-11-02, 17:13 przez ewkast, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: renati23 » 2007-11-02, 17:13

Droga ewkast, - pisząc swojego posta z podaniem bezpośredniego maila zakładasz że nie będziesz tu zaglądać a to nie jest przez nas dobrze postrzegane :twisted: :twisted: :twisted:
Forum jest po to aby wymieniać poglądy, dzielić się swoją wiedzą i zdobywać nowe doświadczenia :mrgreen: dlatego wymazuję twój adres widoczny w treści twojego postu :twisted:
przy rejestracji podałaś swojego mail'a , oprócz tego możemy sobie na tym forum przesyłać prywatne wiadomości - jak ktoś będzie chciał to ci odpisze w ten sposób :D

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: dushka » 2007-11-02, 17:19

Renati uważaj, bo niektórzy zarzucą ci, żeś niekoleżeńska i dzielić się nie chcesz :mrgreen:


Ale jak widać, nie ja jedna nie daję się wykorzystywać ;)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: renati23 » 2007-11-02, 17:27

Renati uważaj, bo niektórzy zarzucą ci, żeś niekoleżeńska i dzielić się nie chcesz

chciałam coś napisać ale ...... :ble: :ble: :ble: zostawię to chyba bez komentarza niech wypowiedzą się inni :wink: dziś nie mam ochoty na "nicowate" dyskusje
Natomiast dushka, odwołując się do twoich wcześniejszych wypowiedzi - śledziłam i zgadzam się z tobą w 100% :lol:

jostka
Posty: 17
Rejestracja: 2007-07-27, 16:47

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: jostka » 2007-11-02, 18:17

dushka pisze:Renati uważaj, bo niektórzy zarzucą ci, żeś niekoleżeńska i dzielić się nie chcesz :mrgreen:




Ale jak widać, nie ja jedna nie daję się wykorzystywać ;)


Ja jednak zdecydowanie widzę różnicę między gotowym planem, nad którym ktoś napracował się ogromnie (np. ja) i niekoniecznie muszę takie opracowania w świat puszczać, a jednym zdankiem z niemieckiego, które tłumaczy się sekund pięć (też ja), dushko. Skąd w tobie tyle pamiętliwości i złośliwości? To, co zajmie ci 5 sekund, też się tym nie podzielisz? No, chyba, że zdanko tłumaczysz cały dzionek ;)

Jeśli chodzi o plan działań koordynatora, już sporo takich rzeczy pojawiło się w necie - wystarczy skorzystać z google.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: renati23 » 2007-11-02, 18:30

jostka pisze:Jeśli chodzi o plan działań koordynatora, już sporo takich rzeczy pojawiło się w necie - wystarczy skorzystać z google.

Tak, właśnie :szukaj: :google:

wer@#@
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-06, 11:13

koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: wer@#@ » 2007-11-06, 11:16

Czy ktos może mi powiedzieć czy i ewentualnie co ile koordynator ma pisać sprawożdania z programu bezpieczeństwa????????

Solkris
Posty: 1
Rejestracja: 2007-11-25, 17:42

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: Solkris » 2007-11-25, 18:02

Cześć! Zajrzałem tu do Was na forum (całkiem przypadkowo;) bo poszukuje planów pracy, harmonogramów działań, wzorów dokumentów, świstków, teczek i Bóg wie jeszcze czego związanego z pracą koordynatora ds bezpieczeństwa w szkole. Gdyby ktoś mógł mi pomóc byłoby super. Nigdzie nie mogę nic znaleźć. Cała nadzieja w Was. Sam mam trochę materiałów i własnych przemyśleń, którymi mogę się podzielić. Pozdrawiam!
kris

jaaga
Posty: 1
Rejestracja: 2007-12-01, 12:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: jaaga » 2007-12-01, 14:15

To zależy od twojego Dyrektora

Kasia30
Posty: 1
Rejestracja: 2007-12-29, 15:28

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: Kasia30 » 2007-12-29, 15:52

czesc tez mam problem powolano mnie na ta funkcje ale wlasciwie nic jeszcze nie dzialam tzn w kwestii papierkowej nie wiem od czego zaczac?
Kasia

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-29, 19:20

Też dostałem tą funkcję choc nie jestem psychologiem. Za to mam paskudną gębę, szeroki kark, pirackie zapędy oraz doświadczenie z czasów studiów gdy dorabiałem jako wykidajło. Tak chyba role koordynatora spostrzegła moja dyrekcja i uraczyła mnie stanowiskiem.

Stanowiskiem śmiesznym, bo najpierw wymyślono jego nazwę, a dopiero później zaczęto dopisywać obowiązki. wot giertychowe zarządzanie.

Pod wzgledem teoretycznym dość dobrze rozpisane jest tutaj

W praktyce porobiłem kilka kopii i na feriach coś tam stworzę jak mnie wena najdzie. Dyrekcja ma moją funkcję w dalekim poważaniu, więc i ja tak do niej podchodzę.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: koordynator ds bezpieczeństwa

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-30, 12:25

Zgoda.
Funkcja jest papierowa i wygląda jak tworzenie kolejnej teczki jakby papierologia stosowana miała uleczyć. Cały pomysł z programem "zero tolerancji" to puste zaklęcia i zabieranie się od zakończenia pleców [autocenzura] strony.

Moim zdaniem powinno się zdjąć gorset mentalny, że każdy musi w Polsce zrobić maturę. Zmienić konstrukcję systemową tak, żeby uczeń i rodzic czuł sens nauki. W tej chwili wystarczy popatrzeć na pożal sie boże grupę zawodową jaka są nauczyciele i każdy puka się w głowę po co się uczyć. Zresztą czy sie stoi czy się leży dopuszczający się należy, a w trzeciej gimnazjum przynajmniej trójka.

A bezpieczeństwo zapewnia się poprzez odpowiednie warunki, a nie przez monitoring. Zmniejszenie liczebności klas co jednocześnie podniosłoby efektywność procesu nauczania to moim zdaniem jest reforma, a nie wprowadzanie figuranta koordynatora
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free


Wróć do „Poszukuję ...”