praca domowa nielegalna

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Ingeborga » 2008-01-09, 22:47

No! I głowa do góry. Takie coś, co zrobiłaś może się im bardzo przydać :D Egzaminy tuż - tuż. Ani się obejrzysz, a będzie kwiecień i Twoi uczniowie też będą to pisać.
Ostatnio zmieniony 2008-01-09, 22:49 przez Ingeborga, łącznie zmieniany 1 raz.
...

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: pilot Pirx » 2008-01-09, 22:48

Szpetnysz,
Mam, owszem, zgrabną atomówkę, ale waham się czy jej użyć. Chociaż w szafie z pomocami dydakt. brakuje już mi miejsca na zestawy do innych doświadczeń.
W kwestii Stalina to radziłbym zacząć od A. Mikojana, potem przejść przez Mołotowa, Berię i dopiero - Soso :wink:
A ja lecę i lecę .... od lat

uczenityle
Posty: 54
Rejestracja: 2008-01-09, 14:21
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: uczenityle » 2008-01-09, 22:48

Ingeborga pisze:No tak... widziałam, jak oni się przemęczają...
- ćwiczenia spisują ze starych albo pożyczają sobie nawzajem
- zeszyty - patrz wyżej
- sprawdziany - tu ściągi są w użyciu oraz zezowanie na prace kolegi z ławki
- odpowiedź - tu wychodzi naga prawda, jak to oni się przemęczają

I twierdzisz, że praca domowa zmienia coś w takim wypadku?
W gimnazjum i podstawówce jest tak jak mówisz. Jednak w LO i na studiach trzeba już coś umieć i nie zastąpi tego praca domowa- przeciwnie, praca domowa tylko zawali czas.

Szpetnysz
Posty: 27
Rejestracja: 2008-01-09, 19:42

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Szpetnysz » 2008-01-09, 22:50

zmuszam w jakimś stopniu do rozwiązywania dodatkowych zadań oraz przygotowania się do występów.

Jak mówisz że są dodatkowe i dla chętnych to nie zmuszasz, a jedynie dajesz możliwość...

Pamiętam słowa mojego nauczyciela od chemii który powiedział coś w tym stylu:

Ten temat rozumie jakieś 20 % z was, i zapewne 80 % nie musi go rozumieć, bo patrząc na ich oceny olewają naukę i nie będą wybitnymi chemikami. Nie będą się uczyć, albo znajdą pracę w innym fachu, albo będą kopać rowy, na takich też będzie zapotrzebowanie.


I czemu nie możecie tak spoglądać ? ICH WYBÓR... chcą... chcą to niech kopią...
A zadania dodatkowe dla chętnych, pewnie... Ci co chcą coś w życiu większego osiągnąć będą je robić i się realizować... idąc jak za światełkiem w tunelu, zdobywając kolejną część wiedzy. Jeżeli zadanie będzie dla nich za proste, nie będą na nie tracić czasu wiedząc że jest dla niego proste, a jedynie czasochłonne... ...

Rozumiem waszą troskę o poziom edukacji... jednak trzeba zrozumieć że nie można ich niańczyć... mają swoje życie i niech o nim też sami po części stanowią...
Nie mów nie, bo będę myślał, że nie
Powiedz tak, to słowo lepszy mam smak
Nie mów nie, niech jeszcze potrwa ten sen
Bądźmi dziećmi jeszcze raz
Jeszcze raz...

www.videoreflex.pl - wideofilmowanie i fotografia cyfrowa
www.mtb.pl - posadzki w przemyśle spożywczym

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Ingeborga » 2008-01-09, 22:51

Twierdzę tylko, że oni poczują za dużo swobody i przestaną widzieć swoje obowiązki, za to głośno zaczną się domagać praw, których i tak się domagają.
...

uczenityle
Posty: 54
Rejestracja: 2008-01-09, 14:21
Kto: student
Przedmiot: Biologia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: uczenityle » 2008-01-09, 22:51

miwues pisze:Ingeborgo, ja mam zasadę, że w pierwszym rzędzie jestem rzecznikiem praw uczniów takich jak Ty i Twój brat. O prawa takich uczniów jestem w stanie walczyć kłami i pazurami.

Tu mnie zaskoczyłeś. Tylko o jakie prawa walczysz, skoro większości nie uznajesz?

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Ingeborga » 2008-01-09, 22:55

miwues pisze:Ingeborgo, ja mam zasadę, że w pierwszym rzędzie jestem rzecznikiem praw uczniów takich jak Ty i Twój brat. O prawa takich uczniów jestem w stanie walczyć kłami i pazurami.

:D Jestem mile zaskoczona. Właściwie tacy uczniowie potrzebują tylko przestrzeni do życia, czasu i materiałów do nauki. Reszta już jest. Bynajmniej ja jestem w pełni zadowolona z tego, co oferuje szkoła. No, może jeszcze jakieś kółko dodatkowe by się przydało... :wink:
...

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: pilot Pirx » 2008-01-09, 22:57

Miłych snów dla wszystkich. W tą bezchmurną i bezksiężycową noc polecam kilka wdechów świeżego powietrza, połączonego z "kontemplowaniem" nieba zimowego. Wspaniale prezentuje się Orion z Syriuszem, a także Byk z Aldebaranem i pobliskimi Plejadami.
A ja lecę i lecę .... od lat

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: malgala » 2008-01-09, 22:58

uczenityle pisze:Jednak w LO i na studiach trzeba już coś umieć i nie zastąpi tego praca domowa- przeciwnie, praca domowa tylko zawali czas.

W podstawówce i gimnazjum też trzeba coś umieć. Jeśli nie, to można na tym etapie edukację zakończyć w wieku 18 lat.
A czy ktoś was zmusza do tego "zawalania czasu"? Nie wszyscy muszą uczyć się w liceum i potem studiować.

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Ingeborga » 2008-01-09, 23:01

Szpetnysz pisze:I czemu nie możecie tak spoglądać ? ICH WYBÓR... chcą... chcą to niech kopią...

I w ten to sposób spada poziom wiedzy... Od wszystkich trzeba wymagać. Jasne, że są też inne prace niewymagające wykształcenia, ale... pomyśl - nauczyciele troszczą się o edukację nierzadko bardziej niż rodzice, a nie robią tego przecież dla siebie. Robią to dla NAS, UCZNIÓW. To my się mamy nauczyć i coś w życiu osiągnąć. Nauczyciele już mają wykształcenie, pracę... My dopiero do tego dążymy. I właśnie dodatkowe prace są oznaką troski, a nie znęcania się nad uczniami (jak to niektórzy twierdzą).
Ostatnio zmieniony 2008-01-09, 23:09 przez Ingeborga, łącznie zmieniany 1 raz.
...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: malgala » 2008-01-09, 23:07

pilot Pirx pisze: W tą bezchmurną i bezksiężycową noc polecam kilka wdechów świeżego powietrza, połączonego z "kontemplowaniem" nieba zimowego

Chyba to zrobię.

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Ingeborga » 2008-01-09, 23:10

pilot Pirx pisze: W tą bezchmurną i bezksiężycową noc polecam kilka wdechów świeżego powietrza, połączonego z "kontemplowaniem" nieba zimowego

Bezchmurną... ja też tak chcę :wink: ! U mnie same chmury :(
...

Szpetnysz
Posty: 27
Rejestracja: 2008-01-09, 19:42

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Szpetnysz » 2008-01-09, 23:11

Ingeborga zrozum jedno proste zdanie (nawet nie zdanie)- ich wybór.
Ja się uczę, ty się uczysz, i widzę że też wiesz że robisz to dla siebie. Ciesz się, będziesz miał mniejszą rywalizację o posadę... takie czasy. Ja im pozostawiam wolność, ich życie, ich wybory, ich decyzje... Ja jak mam materiał to z Historii kuje żeby coś wiedzieć i w rezultacie dostać 6, ale nie robię tego jeżeli wiem że to już doskonale wiem... i ostatnio to powtarzałem.

Ja też się kładę... jutro do szkoły, a trzeba rano zrobić zadanie domowe... ;))
Pozdro i miłych snów Panowie i Panie.
Nie mów nie, bo będę myślał, że nie

Powiedz tak, to słowo lepszy mam smak

Nie mów nie, niech jeszcze potrwa ten sen

Bądźmi dziećmi jeszcze raz

Jeszcze raz...



www.videoreflex.pl - wideofilmowanie i fotografia cyfrowa

www.mtb.pl - posadzki w przemyśle spożywczym

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: malgala » 2008-01-09, 23:12

Sprawdziłam, piekne gwiazdy. Tylko strasznie wieje.

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Ingeborga » 2008-01-09, 23:14

Szpetnysz pisze: będziesz miał

jedna mała uwaga - nie jestem chłopakiem :twisted: . Radzę zapamiętać na przyszłość :wink:
...


Wróć do „Kącik uczniowski”