Persönlichkeiten

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-13, 18:02

Hallo:)

wprawdzie nie należe do Waszego grona bo jestem studentka germanistyki. Zwracam sie z prośbą. Czy znacie może przykład jakiegos niemieckiego pisarza, malarza, muzyka, artysty, który pod wpływem jakiegos cierpienia stworzył wielkie dzieło? jak np. Kochanowski po smierci Urszuli
mam nadzieje że znacie:)

pozdrawiam:)
Ostatnio zmieniony 2008-01-14, 12:10 przez agata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: Persönlichkeiten

Postautor: ugryz » 2008-01-13, 18:29

a co co takiego te 'Personlihkeiten'?
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Persönlichkeiten

Postautor: renati23 » 2008-01-13, 18:31

ugryz, długo cię nie było :wink:

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-13, 18:36

no dobrze zgubiłam c i uwazasz ze mam na takim poziomie niemiecki ale wiem jak sie pisze Persönlichkeiten,

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: Persönlichkeiten

Postautor: ugryz » 2008-01-13, 19:15

renati23 pisze:ugryz, długo cię nie było :wink:


siema renati! :) dawno tez banana nie dostalem :P
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Persönlichkeiten

Postautor: renati23 » 2008-01-13, 19:16

ugryz, jak miło komuś pokazać :ble:

[ Dodano: 13 Styczeń 2008, 19:17 ]
P.S. to z wyjątkowej sympatii :wink:

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: Persönlichkeiten

Postautor: ugryz » 2008-01-13, 19:18

agata pisze:no dobrze zgubiłam c i uwazasz ze mam na takim poziomie niemiecki ale wiem jak sie pisze Persönlichkeiten,


brak c to jedno, interpunkcja to drugie ;)

[ Dodano: 13 Styczeń 2008, 19:20 ]
renati23 pisze:ugryz, jak miło komuś pokazać :ble:

P.S. to z wyjątkowej sympatii :wink:


domyslam sie, ze to symapatia :mrgreen:
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-13, 19:28

i masz z tego ubaw tak? Co Ci jeszcze nie pasuje? dobrze niech Ci będzie jestem na tyle głupia że uważam, że Persönlichkeiten pisze się przez o zamiast przez ö i jprzez h i jeszcze sie daje , na końcu żeby było ciekawiej, tak właśnie zawsze myślałam, ale teraz dzięki Tobie będę wiedziała jak to poprawnie pisać, naprawdę byłeś bardzo pomocny, dziękuję

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Persönlichkeiten

Postautor: renati23 » 2008-01-13, 19:45

ja się nie wtrącam - z języków jestem cieeeeniuuutka :oops: a niemieckiego nie znam :(

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-13, 19:55

to szkoda bo zobaczyłabyś jak popełniłam godny potępienia błąd, w ogóle to powinnam zrezygnować z filologii po takim czymś....

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: Persönlichkeiten

Postautor: ugryz » 2008-01-13, 19:56

agata pisze:i masz z tego ubaw tak? Co Ci jeszcze nie pasuje? dobrze niech Ci będzie jestem na tyle głupia że uważam, że Persönlichkeiten pisze się przez o zamiast przez ö i jprzez h i jeszcze sie daje , na końcu żeby było ciekawiej, tak właśnie zawsze myślałam, ale teraz dzięki Tobie będę wiedziała jak to poprawnie pisać, naprawdę byłeś bardzo pomocny, dziękuję


takich agentow jak ty sporo tutaj sie przewinelo - a na forum jestem od trzech miesiecy. w grudniu byl natlok przyszlych nauczycieli, ktorzy nie mieli pomyslow na lekcje swiateczne. przed wielkanoca pewnie wroca...
a teraz ty. wlacz sobie wikipedie - nie, podam ci nawet link, zebys miala prosciej: http://de.wikipedia.org/wiki/Deutscher_Schriftsteller i poszukaj sobie autorow, ktorzy beda pasowac do twoich wymagan. dam ci nawet wskazowke: romantyzm i okolice (http://de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Literatur)

wierze, ze dasz rade.

aha, i najwazniejsze: piszesz nie na temat, rzuc okiem na tematyke forum :roll:
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-13, 20:09

o to już mój kolejny błąd, znowu się pokazałam ze złej strony...ale na szczęscie takie osoby jak Ty mogą mi to uświadomić..."takich agentów jak ja"? jeżeli Ci tu przeszkadzam to proszę nie czytaj moich postów i nie odpowiadaj na nie, nie musisz się wcale denerwować przez "takich jak ja", nie musisz mi tłumaczyć co to jest wikipedia ani też dawać linków do niej, zwróciłam się tu z prośbą do ludzi, którzy może akurat znają taki przykład i byliby mi pomocni w podaniu go. Nie poszłam na łatwizne i nie wpisałąm tego od razu na to forum, tylko wcześniej sama długo szukałam i czytałam i chce wybrać coś odpowiedniego, więc nie mysl ze podając mi linka do wikipedii uratowałeś mi zycie. Mimo wszystko dziękuje za wysiłek

i nie traktuj tak proszę "przyszłych" nauczycieli bo sam na pewno też kiedys zaczynałes

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: Persönlichkeiten

Postautor: ugryz » 2008-01-13, 20:37

agata pisze:i nie traktuj tak proszę "przyszłych" nauczycieli bo sam na pewno też kiedys zaczynałes


jasne, ze tak - ale kazdy nauczyciel powinien miec leb na karku.
to tyle. pamietaj, ze ten watek to nadal OT...
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Persönlichkeiten

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-13, 20:44

Dzisiaj halny to widzę, że niektórzy sie pastwią nad innymi. Jednak ugryz ma rację. O ile można jeszcze przymknąć oko na niechlujstwo w pisowni w tekście o tyle w temacie to jest przesada. Poza tym jeśli ktoś znalazł belfrownię to nie powinien mieć problemu z obsługa wyszukiwarki. Sam z wyguglałem sobie to Persönlichkeiten i już w pierwszej lince jest Bach, Goethe, Beethoven.
Z drugiej strony zamiast gnębić pytającego można było to załatwić z większa ogładą.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-13, 20:48

cięszę się, że byłes od poczatku ideałem i masz "łeb na karku" (dziwny język jak na nauczyciela) ale widocznie nie każdemu jest to dane. I nie przypominam sobie też żebym Ci mówiła, że zamierzam być nauczycielką.

skończmy ten temat bo widzę, że bardzo denerwuje Cię to, że dałam zły wątek do tego tematu. Faktycznie, zauważyłam, że znalazł sie on w metodyce nauczania, lecz nie było to zamierzone. Więc proszę wszytkich użytkowników tego forum o wybaczenie mi tego błędu.
Mam nadzięję, że teraz już wszytko Ci wyjaśniłam
pozdrawiam

[ Dodano: 13 Styczeń 2008, 20:02 ]
Jolly Roger pisze:Dzisiaj halny to widzę, że niektórzy sie pastwią nad innymi. Jednak ugryz ma rację. O ile można jeszcze przymknąć oko na niechlujstwo w pisowni w tekście o tyle w temacie to jest przesada. Poza tym jeśli ktoś znalazł belfrownię to nie powinien mieć problemu z obsługa wyszukiwarki. Sam z wyguglałem sobie to Persönlichkeiten i już w pierwszej lince jest Bach, Goethe, Beethoven.
Z drugiej strony zamiast gnębić pytającego można było to załatwić z większa ogładą.



Chyba zostanę tutaj dzisiaj potępiona całkowicie, aż mi głupio. Masz rację teraz sama zauważyłam, że mój post jest byle jak napisany i zdania znajdujące się w nim nie są najlepsze, ale napisałam to szybko i nawet potem nie przeczytałam drugi raz. Z tytułem także narobiłam sobie wstydu, ale gdybym zauważyła, że zgubiłam to nieszczęsliwe "c" nigdy bym tego nie wysłała. Tak wstydzę sie teraz tego i przyznaje do błędu. Ale czy Wam się nigdy nie zdażają pomyłki? Teraz przeczytam 10 razy zanim coś wyślę.
a co do wyszukiwarki, to już wspomniałam, że sama też szukałam i nie chodziło mi o to, żeby ktoś mi tu podawał listy artystów, żebym sobie poczytała (bo już to robiłam) tylko o jakiś konkretny przykład, gdyby ktoś go znał. Ale widzę, że zrobiłam burzę w szklance wody. Wiem, że obchodzicie się tak ze mną, bo jestem tylko studentką, a Wy wszyscy tutaj jesteście lepsi, bo wyżsi rangą niż ja. Więc zaprzestane pisania czegokolwiek na tym forum bo nie jest dla mnie.
pozdrawiam


Wróć do „Języki obce”