Persönlichkeiten

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: Persönlichkeiten

Postautor: ugryz » 2008-01-14, 11:03

agata pisze:cięszę się, że byłes od poczatku ideałem i masz "łeb na karku" (dziwny język jak na nauczyciela)


ale osochodzi? takie komentarze mnie bawia najbardziej :) to tez znaczy, ze nie moge palic i sie uchlac czy jak?

agata pisze:ale widocznie nie każdemu jest to dane. I nie przypominam sobie też żebym Ci mówiła, że zamierzam być nauczycielką.


to dobrze, uspokoilas mnie.

agata pisze:Masz rację teraz sama zauważyłam, że mój post jest byle jak napisany i zdania znajdujące się w nim nie są najlepsze [...]


no popatrz, popatrz... :)

agata pisze:Wiem, że obchodzicie się tak ze mną, bo jestem tylko studentką, a Wy wszyscy tutaj jesteście lepsi, bo wyżsi rangą niż ja.


wiec jednak nic nie wiesz.

agata pisze:Więc zaprzestane pisania czegokolwiek na tym forum bo nie jest dla mnie.


pisz po prostu na temat :)
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-14, 11:35

Uspokoiłam Cię tym, że nie będę nauczycielką?

Znasz mnie na tyle, że wiesz, że się do tego nie nadaję?
No tak, przyszły nauczyciel piszący takie wyrazy przez "h"....to faktycznie niedorzeczność...Może nawet powinnam zmienić kierunek studiów po takim incydencie.


Sam piszesz takim językiem, że ręce opadają, więc najpierw mógłbyś dostrzec swoje wady, a potem szukać wad u innych. W ogóle bym się nie zdziwiła, gdybys zwracał się tak też do uczniów. Bo zdążyłam zaobserwować takich "nauczycieli".

Niestety swoimi komentarzami nie wniosłeś nic nowego (tak jak pewnie i ja w Twoim odczuciu) jednak ciekawie było wymienić się swoimi zdaniami na pewne tematy.
Życzę dalszych sukcesów

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Persönlichkeiten

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-14, 12:05

agata pisze:Masz rację teraz sama zauważyłam, że mój post jest byle jak napisany i zdania znajdujące się w nim nie są najlepsze, ale napisałam to szybko i nawet potem nie przeczytałam drugi raz.

Ok, skoro potrafisz dostrzec własne potknięcia to jesteś w porządku, ale dalsze egzaltowane rozczulanie się nie jest potrzebne. Co chcesz przez ta autodeprecjację osiągnąć. Mam cię przytulić?

agata pisze:Wiem, że obchodzicie się tak ze mną, bo jestem tylko studentką, a Wy wszyscy tutaj jesteście lepsi, bo wyżsi rangą niż ja. Więc zaprzestane pisania czegokolwiek na tym forum bo nie jest dla mnie.
pozdrawiam

Głupoty piszesz. Nie ma znaczenia czy jesteś studentka czy dyrektorem. W neci mi to jest obojetne za kogo sie podasz choćby samego Ministra.
Literówki to rzecz normalna i czepianie się ich świadczy, że nie warto z kimś takim gadać. Jednak literówki w tytule, który jest sednem sprawy to niechlujstwo i tyle. Na dodatek w pierwszym poście niezbyt precyzyjnie się wyraziłaś i tym samym padło podejrzenie, ze oczekujesz, że ktoś za ciebie odrobi pracę z wyszukiwarką.

Co do tematu to ja nie bardzo znam kulturę Niemiec, ale niedawno oglądałem film o Beethovenie i jego niespełnionej miłości.
Znam też historię jednego Austriaka, co to w dziecinstwie miał przechlapane, bo chorowity był i w domu go tłukli i mial kompleksy., na dodatek dziadek Żyd i cudem przeżył I wojnę światową. Pod wpływem tych przeżyć napisał jedno z najbardziej znanych dzieł na świecie. Czytelnicy też dostawali po lekturze takiej traumy, że prawie całą Europę zawojowali. Tylko ni wiem czy ten Austriak by ci pasował?
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-14, 12:19

Nie ma znaczenia czy Austriak czy Niemiec, ważne, żeby był deutschsprachig.

Dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-14, 12:56

Agata, nie przejmuj się osobą o nicku Ugryz. On już taki jest. Wiem to gdyż sama prowadziłam z nim polemikę i to niejednokrotnie. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Persönlichkeiten

Postautor: malgala » 2008-01-14, 13:06

Uważam, że komentarze do postu Agaty są jednak nie na miejscu. Nie twierdzę, że nie należy zwracać innym uwagi. Wymaga to jednak pewnego taktu, czego zwłaszcza od nauczycieli trzeba wymagać.
Jolly Roger i ugryz, czy jesteście nieomylni? Wątpię. Nietaktowni natomiast jesteście.

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-14, 13:07

:) Nadia zauważyłam, ale każdy musi w jakiś sposób się dowartościowywać.

Pozdrawiam również

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: Persönlichkeiten

Postautor: ugryz » 2008-01-14, 14:21

agata pisze:Uspokoiłam Cię tym, że nie będę nauczycielką?


guzik mnie to obchodzi, kim bedziesz w przyszlosci. co mi do tego?

agata pisze:Znasz mnie na tyle, że wiesz, że się do tego nie nadaję?
No tak, przyszły nauczyciel piszący takie wyrazy przez "h"....to faktycznie niedorzeczność...Może nawet powinnam zmienić kierunek studiów po takim incydencie.


rob co chcesz, jest mi obojetne co studiujesz i co chcesz robic w przyszlosci.
btw: na temat twojej przyszlosci nie napisalem ani slowa, wiec do czego w tym momencie pijesz?

agata pisze:Sam piszesz takim językiem, że ręce opadają, więc najpierw mógłbyś dostrzec swoje wady, a potem szukać wad u innych.


nie rozumiesz, co do ciebie pisze czy jak? piszesz nie na temat i w ogole na niewlasciwym forum.

agata pisze:W ogóle bym się nie zdziwiła, gdybys zwracał się tak też do uczniów. Bo zdążyłam zaobserwować takich "nauczycieli".


w ogole to skoncz snuc jakies idiotyczne podejrzenia, bo nie masz pojecia o tym jak sie zwracam do dzieciakow. a jak nie masz pojecia, to nie zabieraj glosu.
powiem ci w tajemnicy, ze pierwsze co to nauczylem dzieciaki przeklinac po niemiecku. jest rewelacja. a jak widze takich gnojkow na pasach, to nawet przyspieszam! taki ze mnie kozak!

agata pisze:Niestety swoimi komentarzami nie wniosłeś nic nowego (tak jak pewnie i ja w Twoim odczuciu)


szkoda. chcialem tylko pokazac, ze to nie jest wlasciwe miejsce na rozmowy o autorach niemieckojezycznych.
trzymaj sie i wiecej luzu! :faja: [/b]

[ Dodano: 14 Styczeń 2008, 14:22 ]
agata pisze:Wiem, że obchodzicie się tak ze mną, bo jestem tylko studentką, a Wy wszyscy tutaj jesteście lepsi, bo wyżsi rangą niż ja. Więc zaprzestane pisania czegokolwiek na tym forum bo nie jest dla mnie.
pozdrawiam

Głupoty piszesz. Nie ma znaczenia czy jesteś studentka czy dyrektorem. W neci mi to jest obojetne za kogo sie podasz choćby samego Ministra.
Literówki to rzecz normalna i czepianie się ich świadczy, że nie warto z kimś takim gadać. Jednak literówki w tytule, który jest sednem sprawy to niechlujstwo i tyle. Na dodatek w pierwszym poście niezbyt precyzyjnie się wyraziłaś i tym samym padło podejrzenie, ze oczekujesz, że ktoś za ciebie odrobi pracę z wyszukiwarką.[/quote]

w rzeczy samej... :?

[ Dodano: 14 Styczeń 2008, 14:24 ]
nadia pisze:Agata, nie przejmuj się osobą o nicku Ugryz. On już taki jest. Wiem to gdyż sama prowadziłam z nim polemikę i to niejednokrotnie. Pozdrawiam!


lubie czytac takie rzeczy. nie lubie po prostu lenistwa i bylejactwa, to takie straszne?

[ Dodano: 14 Styczeń 2008, 14:26 ]
agata pisze::) Nadia zauważyłam, ale każdy musi w jakiś sposób się dowartościowywać.


jezeli dla ciebie zwrocenie komus uwagi to dowartosciowywanie sie, to zycze powodzenia w dalszym korzystaniu z usenetu.

[ Dodano: 14 Styczeń 2008, 14:28 ]
malgala pisze:Uważam, że komentarze do postu Agaty są jednak nie na miejscu. Nie twierdzę, że nie należy zwracać innym uwagi. Wymaga to jednak pewnego taktu, czego zwłaszcza od nauczycieli trzeba wymagać.
Jolly Roger i ugryz, czy jesteście nieomylni? Wątpię. Nietaktowni natomiast jesteście.


post nalezaloby albo wykasowac, albo przeniesc do odpowiedniego dzialu. no i osoba rozpoczynajaca dyskusje powinna sie nauczyc tytulowac swoje watki. tak czy nie? no wiec zwrocilem uwage, ale jako odpowiedz posypalo sie, ze jestem jakis nienormalny, bo sie czepiam i uwazam, ze sie dziewczyna nie nadaje na nauczyciela :)

jade na zajecia :*
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-14, 14:40

Skończmy już tę rozmowę, która nie ma najmniejszego sensu, bo szkoda mojego i Twojego czasu.

Mam tylko do Ciebie prośbę.

Zrób coś dla mnie proszę (lub może lepiej dla samego siebie, bo ja to wiem)
Sprawdź sobie w słowniku- nie, podam Ci nawet link, zebys mial prościej- http://so.pwn.pl/ jak się pisze wyraz „kolęda”.

Ale nie przejmuj się, popełniać błędy literowe lub ortograficzne to przecież ludzka rzecz, czyż nie?



cyt. „wlaczysz kolende, dzieciaki sobie posluchaja - rewelka! (...)”



miłego dnia życzę
Ostatnio zmieniony 2008-01-14, 15:06 przez agata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: Persönlichkeiten

Postautor: ugryz » 2008-01-14, 15:05

agata pisze:cyt. „wlaczysz kolende, dzieciaki sobie posluchaja - rewelka! (...)”

miłego dnia życzę


zalosne ale dzieki za informacje! nie zauwazylem tego bledu. nie bede ci skakal do szyi, bo znalazlas jakis blad i mnie poinformowalas... przeciez nie jestem taki jak ty ;>
sprawdz sobie swojego posta z wczoraj (godzina 20:48), jezeli juz szukasz literowek... :lol:
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-14, 15:09

nie żałosne tylko prawdziwe. Uważam ten błąd za 1000 razy gorszy od mojego bo wynikł z Twojej niewiedzy, a mój z przeoczenia.

a teraz idę pisać swoją pracę.
Ostatnio zmieniony 2008-01-14, 15:16 przez agata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-14, 15:09

Wydaje mi się,że jak Ugryz nie przestanie "docinać" innym, to w końcu zostanie stąd usunięty bo już ma 2 ostrzeżenia. agata, nie przejmuj się, bo nie warto!!! Ten pan jest delikatnie mówiąc nietaktowny. I masz rację odnośnie tego,że zwraca uwagę innym, zamiast zastanowić się czy sam jest w porządku! Nasuwa mi się tu motyw z belką i ze źdźbłem...!

Awatar użytkownika
ugryz
Posty: 81
Rejestracja: 2007-10-17, 00:01

Re: Persönlichkeiten

Postautor: ugryz » 2008-01-14, 18:00

agata pisze:nie żałosne tylko prawdziwe. Uważam ten błąd za 1000 razy gorszy od mojego bo wynikł z Twojej niewiedzy, a mój z przeoczenia.


ok. moj byl gorszy, bo faktycznie nie wiem jak sie pisze i odmienia slowo 'koleda'. lepiej sie czujesz? :)
rezygnuje z rozmowy z toba, bo jest tak plytka i denna, ze mi szkoda klawiszy...

EOT

[ Dodano: 14 Styczeń 2008, 18:01 ]
nadia pisze:Wydaje mi się,że jak Ugryz nie przestanie "docinać" innym, to w końcu zostanie stąd usunięty bo już ma 2 ostrzeżenia. agata, nie przejmuj się, bo nie warto!!! Ten pan jest delikatnie mówiąc nietaktowny.


a niech ci bedzie :o jw. EOT
- Co ciekawego mozna robic w Opolu?
- Mozna jechac do Wroclawia

agata
Posty: 17
Rejestracja: 2007-12-01, 10:03

Re: Persönlichkeiten

Postautor: agata » 2008-01-14, 18:14

Dokładnie. Dla mnie ta rozmowa też taka jest, więc zgłoś mój post do usunięcia i zajmijmy się ważniejszymi sprawami niż kłótnie o te głupoty, bo to forum wydaje mi się służy do innych celów.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Persönlichkeiten

Postautor: nadia » 2008-01-14, 18:36

Ooo, widzę,że Ugryz ma już 3 ostrzeżenia? A jeszcze rano miała tylko 2. No moja przepowiednia ma szansę się sprawdzić...

[ Dodano: 14 Styczeń 2008, 18:37 ]
przepraszam-miał 2 a nie miała.

[ Dodano: 14 Styczeń 2008, 18:40 ]
I do tego widzę, że ma zakaz pisania! Czy to znaczy,że na razie Ugryz nie zagości na tym forum?


Wróć do „Języki obce”