PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

ah1011
Posty: 49
Rejestracja: 2007-08-22, 19:50
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: ah1011 » 2008-01-08, 07:20

Ja nie mam absolutnie pretensji do nikogo, ani do nauczyciela ani do wydawnictwa. Po prostu wyraziłam zdanie, że korzystanie z gotowych testów jest dla mnie czymś bezsensownym, głównie dlatego, że uczniowie są w stanie je zdobyć (mimo że pewnie są jakoś zabezpieczane czy coś takiego). Jednak uczniowie na pewno znajdą sposób, aby taki test zdobyć. No i właśnie dlatego traci to dla mnie sens.

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: monia58 » 2008-01-09, 21:09

ah1011 pisze:A ja nie mogę pojąć, dlaczego nauczyciel nie układa sam testu, tylko korzysta z książek z testami... straszne wygodnictwo... a poza tym do gotowych testów, to uczniowie mają dostęp (w ten czy inny sposób), więc nie ma sensu robić takich testów.
Ja zawsze sama układam testy...

długo układałam testy sama, bo kiedyś nie było takich możliwości jak teraz i książki dla nauczycieli nie były tak powszechne :) I czasami teraz biorąc "gotowca" przerabiam go pod daną grupę i dostosowuję do możliwości, poziomu i wiedzy uczniów!
Poza tym te gotowe testy są w jakiś sposób układane pod dany podręcznik i program nauczania do danego typu szkoły i spradzają dokłądnie przerobiony materiał i rodzice ani dyrektor nie może mi zarzucić, że sprawdzam słówka czy zagadnienia, któych nie było na lekcji! I te testy, z których ja korzystam nie są dostępne w ogóle dostępne w necie (mam przynajmniej taką nadzieję, a przynajmniej niektóre wypociny świadczą o tym, że nie krążą).

Bobi42 pisze:A dlaczego ma układać sam testy, jeśli wydawnictwo mu je zabezpiecza? Dlaczego wyważać otwarte drzwi? Niestety to jest jeszcze "stare myślenie" niektórych koleżanek - kolegów, którzy nie traktują wydawnictwa jak podmioty, które świadczą usługę. A wiadomo - zła usługa, zmieniam usługodawcę. Nikt tu nikomu łaski nie robi. Zacznijmy się szanować jako nauczyciele. To wydawnictwa mają do nas dzwonić, pukać i oferować a nie odwrotnie. Przemyślcie to co poniektórzy ...
Pozdrawiam.

Po części masz rację i powinniśmy się bardziej szanować, ale z drugiej strony jakoś nie widzę, żeby do germanistów pchały się wydawnictwa drzwiami i oknami i jeśli sama się o coś nie postaram, to po prostu tego nie mam. A nawiasem mówiąc to angliści są rozpuszczeni pod tym względem!!!

ah1011
Posty: 49
Rejestracja: 2007-08-22, 19:50
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: ah1011 » 2008-01-10, 07:04

monia58
Ja testy układałam i układam sama, chociaż czasem korzystałam trochę z tych gotowych z internentu, ale teraz zmieniłam podręcznik i znów wszystko sama robię. Fakt - jest to sporo pracy, ale myślę, że warto. Nawet gdybym dostała gotowe testy, to bym je, tak jak Ty, dostosowywała do klas. Natomiast widzę, co robią nasi angliści - po prostu kserują testy z książki i idą na sprawdzian :)
Zgadazam się z Tobą w kwestii anglistów, że są rozpuszczeni :) I to nie tylko pod względem testów, ale pod każdym względem. U nas jest ich 5 i wszyscy są bardzo roszczeniowi... wszystko im się należy, a sami robić nie chcą nic, a jak już są do czegokolwiek zmuszeni, to musimy wysłuchiać straszne historie, ile to oni mają pracy :)

Awatar użytkownika
monia58
Posty: 49
Rejestracja: 2007-12-28, 20:46

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: monia58 » 2008-01-10, 09:18

ah1011 pisze:Natomiast widzę, co robią nasi angliści - po prostu kserują testy z książki i idą na sprawdzian
Zgadazam się z Tobą w kwestii anglistów, że są rozpuszczeni I to nie tylko pod względem testów, ale pod każdym względem. U nas jest ich 5 i wszyscy są bardzo roszczeniowi... wszystko im się należy, a sami robić nie chcą nic, a jak już są do czegokolwiek zmuszeni, to musimy wysłuchiać straszne historie, ile to oni mają pracy

u nas jest dokładnie to samo! Z tym że anglistów jest u nas 10, gdyż jest to duży ogólniak, ale też jak słyszę, co im się należy i ile oni muszą pracować, ty my germaniści mamy eldorado :P i nic nie robimy! Będę teraz brutalna, ale zastanawia mnie jeden fakt. Angielskiego uczą się prawie wszyscy już od przedszkola. Czemu więc za każdym razem przechodząc do nowego typu szkoły zaczynają uczyć się od początku? I dlaczego po 9-12 latach nauki zdają maturę na poziomie podstawowym?
No, ale te rozważania to nie ten temat :)
Wracając do meritum sprawy, testy-gotowce są bardzo przydatne, kiedy grupa jest słaba i robię z nią wymagane minimum. Natomiast zmieniam za każdym razem do każdej grupy i do każdej klasy. Poza tym między klasami funkcjonuje giełda pytań i wymieniają się pytaniami testowymi, więc trzeba zmieniać testy z wiadomych względów 8)

grooshka
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-25, 22:53

najpopularniejsze podręczniki do angielskiego - pytanie

Postautor: grooshka » 2008-02-25, 22:55

drodzy nauczyciele angielskiego. potzrebuję zbadac popularnosc podrecznikow...proszę , powiedzcie jakie kloasy uczycie z jakich ksiażek (łącznie znumerkami) a będę dozgonnie wdzieczna

pzdr

Zosia65
Posty: 5
Rejestracja: 2008-02-24, 22:55

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Zosia65 » 2008-02-25, 23:12

Nie uczę angielskiego, ale zapytam koleżanki.
JA natomiast poszukuje nauczyciela lub nauczycielki z Niemiec,który chce przyjechać do Polski w celu wymiany młodzieży i współpracy między szkołami. Doradzcie co zrobić, a może znacie kogoś takiego? Dziękuję

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: dushka » 2008-02-26, 09:03

Ło mamuniu..... No to wątek super. Od Sasa do lasa :mrgreen:

ala.benz25
Posty: 26
Rejestracja: 2008-01-22, 11:04

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: ala.benz25 » 2008-02-26, 09:24

Jeśli chodzi o klasy
1-3 korzystam z "Hurray", ( WSiP) - chyba troche za trudny jak na maluchów
4-6 " Superkids" (macmillan) - kompletna beznadzieja!! jest tam od cholerki gramatyki, slownictwo z kosmosu, zadnych praktycznych cwiczen z zycia codziennego.
Gimnazjum 1-3 - Inspiration ( macmillan) - a tego podrecznika jestem bardzo zadowolona, jst przejrzysty, na koncu jest wypoisane slownictwo z kazdego dzialu, wyjasniona po polsku gramatyka, szytskie dialogi i teksty sa nagrane, co uwazam za ogromny plus.
Liceum + technikum - tam korzystałam z Matura Success ( longman) bylam bardzo zadowolona :)

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: motylek8 » 2008-03-17, 21:48

Jeśli chodzi o mnie, to:
1-3 SP - Hocus Pocus 1-3 (pwn)
4 SP - New Friends (longman)
5-6 SP - Winners 2-3 (OUP)
gimn - adventures (elem->interm>, OUP) a od przyszłego roku prawdopodobnie wprowadze access (express publishing)

Małgorzata77
Posty: 17
Rejestracja: 2008-02-19, 08:28

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Małgorzata77 » 2008-03-19, 12:58

Do gimnazjum polecam CLICK ON 2 i 3 (express publishing) całkiem przyzwoite, duży i zróżnicowany wybór ćwiczeń

sylaola
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-21, 17:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: sylaola » 2008-03-21, 17:57

witam,
Od tego roku w 1 klasach mamy Bugsa- jest rewelacyjny
w klasach 2-3-Hocus Pocus - nudny
4-6 mieliśmy Friendsa (starego)- moze być,
Teraz myślimy o Tempie Macmillana, albo New Friends, mogę prosić o opinię?

Awatar użytkownika
Oinone81
Posty: 119
Rejestracja: 2007-08-26, 11:18

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Oinone81 » 2008-03-22, 09:10

zrezygnuj z TEMPO,jeśli mogę się wtrącic...uczylam z '2' - TOTALNA beznadzieja...

Ja uczę z New English File'a w liceum (pre-inter i inter-dość dobre) ; klasy maturalne prowadzę z Oxford Excellence for Matura-raczej sobie chwalę (do tego oczywiście dodatki maturalne-najbardziej polecam 'Matura Companion' Egis - zarówno do poziomu rozszerzonego jak i podstawowego-bardzo dobrze opracowane podręczniki. Polecam tez 'TESTY do matury' Longmana (dość stare wydanie do ktorego opracowali też repetytorium - to moje ulubione testy).
Nie polecam 'Matura-repetytorium z testami' Macmillana - zbyt łatwe moim zdaniem i młodzież może dojsć do wniosku, że proadzą sobie z maturą bez wilkiego uczenia się (to w sumie prawda, ale nie muszą tego wiedzieć na początku roku :wink:
Ciekawie (właszcza dla szkoł śrendich gdzie sa tylko 3h angielskiego/tydzień) zapowiada się Matura Solutions (Oxford)-lekcje bardzo tematyczne (pod maturę).


pozdrowienia świąteczne dla Wszystkich!

annettebz
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-04, 12:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Podręcznik- kontynuacja

Postautor: annettebz » 2008-07-23, 08:14

Witam Was serdecznie. W obliczu nowego roku szkolnego chciałabym wymienic doświadczenia. W szkolnym zestawie podręczników mamy zapisane, iz korzystamy z kursu, powiedzmy X: w kl. I gim- częśc X 1, w II gim- X 2, w III gim.- X 3. Jesli w klasie I gim zostało Wam do przerobienia kilka tematów, to czy w nowym roku konczycie je, czy niezaleznie rozpoczynacie te druga czesc?

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: motylek8 » 2008-07-23, 10:14

Ja rozpoczynam nowy podręcznik, w którym to i tak nieprzerobione zagadnienia będą powtarzane i tylko poświęcam na to więcej czasu, np. zamiast 1 lekcji poświęcam 2 :)

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: nadia » 2008-07-23, 12:18

Zależy jeszcze jakie są to tematy.Jeżeli to jakieś ważne zagadnienia tematyczne to wtedy wracam do nich.Pewnych rzeczy z gramatyki na przykład nie można niestety przeskoczyć.


Wróć do „Języki obce”

cron