Czy moge dostać nagane?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Uczeń_Krystian
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-05, 16:26

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: Uczeń_Krystian » 2008-03-12, 18:35

Żeby nauczyciele byli zadowoleni dodam ze dostałem naganę od najbliższej rady do następnej.
Tylko mam takie pytanie: U nas w szkole jest zwyczaj że uczniowie z naganą sprzątają szkołę w ramach "zadość uczynienia" niestety ja mam umierającego na raka dziadka i prawdopodobnie z tego powodu nie będę mógł sprzątać szkoły czy wtedy mogą mi nie cofnąć nagany?

Ingeborga czy ty chcesz się podlizać nauczycielom z tego forum?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: malgala » 2008-03-12, 20:59

Uczeń_Krystian pisze:Ingeborga czy ty chcesz się podlizać nauczycielom z tego forum?

Nauczyciele na tym forum już ją bardzo dobrze poznali i nie musi się nikomu podlizywać.

Awatar użytkownika
haniux
Posty: 129
Rejestracja: 2007-08-06, 20:10

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: haniux » 2008-03-12, 22:11

Przeczytałam cały wątek dwukrotnie, a że jest on w dziale "dla uczniów" to i ja się wypowiem.
Kolego Uczeń_Krystian - przedstawiłeś nam sytuację w jakiej się znalazłeś.
Zapytałeś forumowiczów o zdanie, oni Ci odpowiedzieli - jedni jako nauczyciele, inni wychowawcy, jeszcze inni jako uczniowie czy rodzice nastolatków... Każdy ze swego punktu widzenia...
Z Twoim postem jest jak z poezją - każdy to zinterpretuje inaczej, w zależności od charakteru, wieku, a co za tym idzie doświadczenia, poglądów, roli jaką pełni w społeczeństwie...
Wszyscy jednoznacznie stwierdzili (z Tobą na czele), że Twoje zachowanie było chamskie:
Uczeń_Krystian pisze:stwierdziła zachowaliśmy się chamsko (oczywiście tu przyznaje Jej racje)

A czy do stwierdzenia chamskie synonimem nie jest karygodne? A jeśli karygodne to pewnie i kara (nagana) powinna się pojawić...

Co do całości mam jedną uwagę - to wydaje mi się ważniejsze niż sprawa Twojego zachowania w zaistniałej sytuacji - uogólnienia...
Napisałeś o Pani Pedagog, której zachowanie Ci się nie spodobało - ale pamiętaj - każdy nauczyciel jest inny... Nie uogólniaj, bo krzywdzisz tym wielu pedagogów nauczających "z powołania"...

Na koniec pozdrawiam i życzę, żeby Twoje uprzedzenia do Pani Pedagog nie przerzuciły się na całe społeczeństwo nauczycieli 8)
"Mów do mnie jeszcze, za taką rozmową tęskniłem lata [...]"

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: Ingeborga » 2008-03-12, 22:31

Uczeń_Krystian pisze:Ingeborga czy ty chcesz się podlizać nauczycielom z tego forum?
:lol: :lol: :lol:
Nawet swojego punktu widzenia nie można przedstawić :? ale - i tak będę pisać, co myślę.
...

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: ann » 2008-03-13, 21:38

Uczeń_Krystian pisze:U nas w szkole jest zwyczaj że uczniowie z naganą sprzątają szkołę w ramach "zadość uczynienia" niestety ja mam umierającego na raka dziadka i prawdopodobnie z tego powodu nie będę mógł sprzątać szkoły czy wtedy mogą mi nie cofnąć nagany?

Cofnąć?
IMO co najwyżej przesunąć w czasie sprzątanie.
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: Jolly Roger » 2008-03-14, 16:51

Abstrahując od tego co zrobił Krystian to jestem rozczarowany postawą malgali i miwuesa. Uczeń jest młody i głupi, potrójnie napędzany emocjami. Odpowiedź doświadczonych pedagogów sprowadza się do tego, że chętni by spuścili łomot Krystianowi. Chyba licząc, że Krystian będzie albo ułomkiem albo rozbrojony śmiechem nadstawi zadek.
Już sobie wyobrażam scenkę jak pedagog szkolny relacjonuje zdarzenie, a potem zaleca, że należałoby chłopaki przetrzepać skórę. Gdybym był rodzicem Krystiana to przy całej powadze zdarzenia na taka reakcję pedagoga zareagowałbym jak Krystian. Turlając się po podłodze ze śmiechu.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: Ingeborga » 2008-03-14, 17:48

Jolly Roger pisze:Abstrahując od tego co zrobił Krystian to jestem rozczarowany postawą malgali i miwuesa. Uczeń jest młody i głupi, potrójnie napędzany emocjami. Odpowiedź doświadczonych pedagogów sprowadza się do tego, że chętni by spuścili łomot Krystianowi. Chyba licząc, że Krystian będzie albo ułomkiem albo rozbrojony śmiechem nadstawi zadek.
A co, może pogłaskać takiego i pocieszyć? Wie, że zrobił źle i wcale się nie dziwię reakcji Malgali i Miwuesa ani temu, że został ukarany.
...

relicher
Posty: 744
Rejestracja: 2007-12-10, 17:37

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: relicher » 2008-03-14, 21:34

|||Anonymous||| pisze:Witam.
miwues, [...] Pan/Pani tak bardzo[...]

:shock: miwues jest płci męskiej :!: , powinieneś wiedzieć, że jeżli widzisz niebieskie kółko ze strzałeczką skierowaną po ukosie do góry ( ten znaczek znajduje się na końcu nicku u góry)
jeżeli zaś widzisz różowe kólko z krzyżkykiem skierowane na dół, to oznacz, że osoba o tym nicku jest płci żenskiej
Bo taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: malgala » 2008-03-14, 21:43

Relicher, słuszna uwaga ale nie wnosi nic nowego do tego wątku. A może napiszesz co Ty jako uczeń myślisz na ten temat?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: Jolly Roger » 2008-03-15, 10:19

miwues pisze:
Jolly Roger pisze:Odpowiedź doświadczonych pedagogów sprowadza się do tego, że chętni by spuścili łomot Krystianowi.

Ja nie dziwię się, że dziecko zrozumiało to dosłownie! Ale Ty??! :shock:

tylko miwues ty odpowiadałeś Krystianowi, a nie mnie. Stąd moje rozczarowanie.
Zresztą wcale nie miałem pewności czy aby na pewno nie wlałbyś jemu. Mnie rączka by świerzbiła :wink: Na studiach pracowałem w firmie ochroniarskiej. Cenna lekcja stoickiego spokoju.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: malgala » 2008-03-15, 22:35

Ubi ius, ibi remedium.

Mogę tylko do tego dodać
Ubi ius, ibi onus.

relicher
Posty: 744
Rejestracja: 2007-12-10, 17:37

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: relicher » 2008-03-17, 19:04

malgala pisze:Relicher, słuszna uwaga ale nie wnosi nic nowego do tego wątku. A może napiszesz co Ty jako uczeń myślisz na ten temat?

Sądzę, że Krystian żle postąpił, lecz pani pedagog (z tego co Krystian pisze) też nie jest święta. Myśle, że jeżeli Krysian naprawde ( bo mogły być to pogróżki) dostał naganę to nie jest to tylko jego zasługa, lecz także pani pedagog.
Jeżeli była zdenerwowana, to należało utrzymac ( chociaz na twarzy ) powagę!
Wystarczy iść do wychowawcy, wyjaśnić, przeprosić panią pedagog i sprawa załatwiona. Wątpie, by teraz wystawiła na koniec roku nieodwołalnie...
Bo taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: Jolly Roger » 2008-03-17, 20:44

relicher pisze:Wątpie, by teraz wystawiła na koniec roku nieodwołalnie...

Ocenę z zachowania wystawia wychowawca, a nie pedagog. Ten może jedynie sugerować, może zgłaszać swoje weto na radzie pedagogicznej, ale grono nauczycielskie podejmuje ostateczna decyzję.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: Jolly Roger » 2008-03-17, 21:57

hihihi ty dosłownie odczytałeś, że się będę turlał??

Masz rację. Może dobór słów niefortunny. Może to zestaw osobistych skojarzeń wprawił mnie w taka nie do końca przemyślana wesołość. Spokojna głowa. Na pewno nie turlałbym się po podłodze.
W zeszłym tygodniu rozmawiałem z jedną matka. Ona sama proponowała, że przyjdzie na lekcję i jak się jej synek nie poprawi to mu wleje przy klasie na goły zadek. Chłopak ma prawie 190 cm i ze setkę wagi. matka drobina. Nie mogłem się powstrzymać i się zaśmiałem, ale zaproponowałem, że tak drastyczne środki odłożymy na później. Chłpoak ma na imię Krystian. :lol:
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Chesiu
Posty: 26
Rejestracja: 2008-01-09, 20:41

Re: Czy moge dostać nagane?

Postautor: Chesiu » 2008-03-19, 09:28

Takich zachowań nie powinno się tolerować . Fakt , że panią Pedagog zirytował Twój brak kultury , wcale mnie zadziwia .
Ogólem zastanawiam się po co tworzysz taki temat , skoro wina leżała po Twojej stronie.

Mniej prostoty , więcej samozachamowania . Pamietaj , inaczej źle skonczysz :wink:


Wróć do „Kącik uczniowski”