Newsy związane z edukacją

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

czy takie zachowanie jest dopuszczalne?

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-01-05, 21:45

"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: dushka » 2008-01-06, 09:24

A powiedz, kto częściej zachowuje się chamsko i zdecydowanie nieodpowiednio: nauczyciel czy... uczeń?

Czy obraźliwe słowa, wkładanie kosza na głowę, wyzwiska, wyśmiewanie, olewanie itd. w stosunku do nauczyciela jest w porządku?

Odnośnie filmu: nie zachowałabym się w ten sposób, ale równocześnie jestem w stanie nauczyciela zrozumieć.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: koma » 2008-01-06, 11:00

Wszyscy chcieliby, aby nauczyciel był człowiekiem "inaczej", tylko w jedną stronę: wyrozumiałym, łagodnym, współodczuwającym,..... - ale jednocześnie bez emocji.
Uczeń może z pełna perfidią zrobić wszystko (nawet pełnoletni) - nauczyciel jest popychadłem i nie może nic!
Nie mam takich problemów - może ze względu na miejsce pracy - ale doskonale rozumiem koleżanki, które chętnie czasami powyduszałyby małolatów za ich chamstwo i agresję. Po prostu puszczają nerwy, a to wyjątkowo stresujący zawód. Nie mówi sie o tym, bo nasz zawód wszyscy mają 'gdzieś'.

Filmik nie jest nowy. Ukazał sie w Internecie dość dawno i był powodem licznych dyskusji. Wypowiadali sie też uczniowie tej szkoły. Mówiono, że dziewczyna, której groziła jedynka, proponowała młodemu nauczycielowi sex - dlatego tak go rozsierdziła.

Awatar użytkownika
Misiek1
Posty: 39
Rejestracja: 2007-12-22, 02:47

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Misiek1 » 2008-01-06, 16:22

Niedopuszczalne jest przedstawianie zachowania nauczyciela bez kontekstu, bez przedstawienia sytuacji, która go do takiego wybuchu doprowadziła.
Spuścić ucznia z łańcucha!

relicher
Posty: 744
Rejestracja: 2007-12-10, 17:37

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: relicher » 2008-01-06, 16:27

U nas taki nerwowy jest Pan M, ale ja go rozumiem...
Bo taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jolly Roger » 2008-01-07, 22:20

iiiiiiiii cieniutki filmik. Zresztą widziałem go wieki temu w TVN. Młody belfer, widać, ze nerwowy i niespecjalnie radzący sobie uczniami. Ci go znali, ze łatwo daje się ponieść to go wkręcili.

Nauczyciel też człowiek i czasem go głowa boli, albo z rana ma szajbę bo halny gdzieś wieje.

Różne rzeczy sie dzieją. Nawrzeszczał i tyle. Czy ja mam nagrywać filmiki co wyrabiają uczniowie i reklamować ich idiotyzmy w necie. Przecież w jeden dzień dałoby sie skręcić taki dokumencik, że rozwaliłoby te wszystkie Intwerwencje.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Misiek1
Posty: 39
Rejestracja: 2007-12-22, 02:47

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Misiek1 » 2008-01-07, 23:34

:rotfl:

Wyobrażam sobie, że są takie, uczniowie, klasy, szkoły. W roku szkolnym 2003/2004 pracowałem w jednym zespole szkół, w którym było również gimnazjum, a łącznie z liceum prawie 1000 uczniów. Warunki świetne ale raczej do obserwacji. Czy na lekcjach zdarzały się podobne rzeczy jak na filmie, nie wiem. Widać było jednak po nauczycielu, że wychodzi z lekcji z klasą gimnazjalną. I nieraz byłem świadkiem podobnej (niewerbalnej) ekspresji skierowanej na przykład na czajnik, albo szafę ubraniową w pokoju nauczycielskim. Takie... przesunięcie.
Spuścić ucznia z łańcucha!

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: koma » 2008-01-07, 23:47

No i to jest własnie niezrozumiałe! Nauczyciele pozwalają sobie na różne chamskie zachowania uczniów. Sami jesteśmy sobie winni! Taka jest prawda!
Nauczyciel woli trzasnąć drzwiami i iść do domu, niż wziąć za telefon i wezwać tatuśka oraz zagrozić oddaniem sprawy do odpowiednich urzędów. Prawo nareszcie pozwala na to - ciekawe, czy nauczyciele z tego skorzystają, czy nadal skołatani będą wyżywać się na czajnikach. :twisted:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Nauczyciele biją?

Postautor: dushka » 2008-04-05, 09:37

http://wiadomosci.onet.pl/1724097,11,item.html

I znów nagonka na nas będzie. A nikt nie weźmie pod uwagę, że badani uczniowie niekoniecznie wszyscy musieli powiedzieć prawdę.

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: adner » 2008-04-05, 09:45

Ja sam podliczałem wyniki ankiety na temat papierosów i alkoholu w mojej szkole, bo moja wychowawczyni jest pedagogiem i poprosiła kilka osób z klasy, żeby podliczyli. Dobrych 15% ankiet zawierało odpowiedzi typu "w ostatnim tygodniu więcej niż 30 puszek piwa" czy "więcej niż ileśtam paczek papierosów", po prostu najbardziej skrajne odpowiedzi. Podejrzewam, że jeżeli pytanie by brzmiało "ile razy próbowałeś popełnić samobójstwo" to byłby spory odsetek odpowiedzi typu "kilkanaście" i tym podobnych.

Kurczę, to już drugi raz w tym tygodniu, jak mnie coś tak wzburza. Pierwsze było to o tajemnicy korespondencji :oops:

Awatar użytkownika
Gigi20
Posty: 716
Rejestracja: 2008-03-25, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski, Historia
Lokalizacja: lubelskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Gigi20 » 2008-04-05, 09:50

adner, masz rację. Nic gorzej nie wnerwiło mnie w tym tygodniu, jak ten temat o tajemnicy korespondencji, a teraz to. :evil:
Cała natura jest chemią, a ród ludzki akademią:
Całe twe życie w tej szkole, rozpędzaj w ciężkim mozole...

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: adner » 2008-04-05, 09:55

As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jolly Roger » 2008-04-05, 18:42

Może niech zrobią badania wśród nauczycieli uczących tych 14 - 18 latków. Ilu z nich spotyka się z aktami agresji ze strony uczniów.

Ja napisałbym że kilkakrotnie dziennie i co??
I nic.



Takie tanie sensacje zupełnie mnie nie ruszają. Napędzaja klikalność onetowi czy innym kiepskim portalom, ktore z klikalności żyją. A frustraci pod artykułami to już w ogóle takie kabarety wypisują, ze nic tylko ROTFL
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: dushka » 2008-04-05, 19:19

Jolly - fajnie, że masz takie zdrowe podejście, tyle, że potem, po takim artykule, zazwyczaj media robią nagonkę na nasze środowisko. A to miłe nie jest i nie potrafię przejść obojętnie.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Newsy związane z edukacją

Postautor: Jolly Roger » 2008-04-05, 19:39

Jasne, ze miłe nie jest i trzeba niektórym tłumaczyć, ze nie jest się wielbłądem, ale czy inne grupy zawodowe mają gorzej. Wszyscy padamy ofiarami generalizacji i nalezy własną pracą udowadniać, że te generalizacje to brednie.
Nie wszyscy księża to pedofile, nie wszyscy lekarze to łapówkarze, nie wszyscy mundurowi to *** tak samo jak nie wszyscy dziennikarze to szuje.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free


Wróć do „Pogaduszki”