praca domowa nielegalna

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: malgala » 2008-01-20, 12:25

Takiego stanowiska można się było spodziewać. nie wyobrażam sobie, aby mogło być inne.

korek
Posty: 62
Rejestracja: 2008-01-12, 17:44

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: korek » 2008-01-20, 22:49

malgala pisze:Takiego stanowiska można się było spodziewać. nie wyobrażam sobie, aby mogło być inne.


A co można zrobić z "uzasadniony niepokój budzi"? Prace domowe... Ok. Są, i jak już wiemy będą, ale rozwiązania przemęczenia uczniów nadal nie ma. To tak jakby rozmawiały dwie sąsiadki nad losami trzeciej, jak jej ciężko, ale dopiero gdy jej stan będzie bardzo zły zaczną pomagać. Czyli, jeśli uczeń przyjdzie do szkoły ledwo żywy, to wtedy nauczyciel zlituje się i daruje mu tę pracę domową...
Kiedy ktoś wreszcie zrozumie, że my (uczniowie) mamy uczyć się dla siebie?

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-01-21, 00:11

korek... masz wyjście... bez problemu możesz sobie olać przedmioty, które w przyszłej edukacji nie będą Ci do niczego potrzebne
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

korek
Posty: 62
Rejestracja: 2008-01-12, 17:44

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: korek » 2008-01-21, 00:35

catchmeifyoucan pisze:korek... masz wyjście... bez problemu możesz sobie olać przedmioty, które w przyszłej edukacji nie będą Ci do niczego potrzebne


Wiem. Myślisz, że co ja robie?
Tylko widzisz, nie wszyscy z moimi decyzjami (na ten temat) się liczą (czyt. rodzice).
Ale sam powiedz, kiedy przestaną rozmawiać na temat "jaki to program jest przeładowany" i zaczną coś w tym kierunku robić? Coś zauważalnego? Ja nie mówię, że to takie hop i po sprawie, ale...

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-01-21, 00:47

mnie na dobrą sprawę to już mało interesuje... to będzie mój ostatni semestr edukacji większości przedmiotów.... moi rodzice się zgadzali na to abym nie skupiał się tak bardzo na przedmiotach, które tak naprawdę nie są mi potrzebne... ja dzięki temu wytrzymałem...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

uczenn
Posty: 10
Rejestracja: 2008-02-27, 08:36

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: uczenn » 2008-02-27, 09:13

Moim zdaniem jest to i tak beznadziejne. Po pierwsze z wlasnego doswiadczenia wiem ze uczniowie (nie mowie tu o studentach ;p) malo czasu poswiecaja na nauke, (taka jest rzeczywistosc) albo nie poswiecaja wogole, jedyna stycznosc jaka maja z nauka to zadanie domowe, ktore jak wiadomo ma utrwalic material. Oczywiscie rozumiem rowniez uczniow, wiadomo kazdy z nas chodzil kiedys do szkoly i wie jak to jest gdy ma sie malo czasu a zadania domowego tyle ze <cenzura> . Wtedy to dopiero sie odechciewa wogole robic cokolwiek :? Ale znow z drugiej strony bez zadania domowego jak to ktos wczesniej powiedzial ( a raczej napisal 8) ) wyrosnie nam stado tumanow, nie chce tu nikogo obrazic ale taka jest prawda. Czyli dochodze do wniosku, ze zadanie powinno sie zadawac ale w malych ilosciach :D
PS. A nawet jakby wprowadzili zakaz zadawania pracy domowej to i tak nauczyciele by ja zadawali, uczen jakby nie odrobil dostalby jedynke a jakby jeszcze zaczal dyskusje nt. praca domowa jest nielegalna to dostalby nastepne 3 jedynki, uwage i wylecialby do dyrektora 8) Takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: pilot Pirx » 2008-02-27, 14:08

uczenn, - nie przesadzaj - to domena ogrodnika.
A ja lecę i lecę .... od lat

Awatar użytkownika
Witold Telus
Posty: 616
Rejestracja: 2008-03-07, 17:53

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Witold Telus » 2008-03-07, 19:34

A gdyby tak...

Zadajemy zadanie domowe z uwagą, że podobne pytanie padnie na kartkówce/rutynowej odpytywance na następnej lekcji. Chcesz - zrób (większe szanse na lepszą ocenę). Nie chcesz - wolna wola, ale szanse na dobra ocenę drastycznie spadają.

Obowiązku nie ma, ale (jak sądzę) skuteczność będzie lepsza niż system nakazowy.

Co Wy na to?

Awatar użytkownika
chiczi
Posty: 3046
Rejestracja: 2006-10-02, 16:12

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: chiczi » 2008-03-07, 19:36

Metoda podstępu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

franciszekdolas
Posty: 10
Rejestracja: 2008-04-01, 20:06
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

-----------------

Postautor: franciszekdolas » 2008-04-07, 07:39

Widzę, że ktoś nie do końca zna stanowisko RPO.

RPO stwierdził, że nie można zadawać prac z piątku na poniedziałek, a w środku tygodnia można. To

ahaja777
Posty: 41
Rejestracja: 2008-04-05, 20:14
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: łódzkie

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: ahaja777 » 2008-04-07, 12:54

Szkoła jest urzędem, może robić tylko to, do czego ma uprawnienia. Nie ma przepisów dających jej prawo zadawania prac domowych :mrgreen:

Odrabiania lekcji w domu to ograniczanie konstytucyjnego prawa do wypoczynku.


Tak jest w teorii , ale w praktyce nikt nie zwraca na to uwagi .

Osobiście uważam , ze prace domowe są potrzebne .
W angielskich szkołach nie ma takiego czegoś jak ''prace domowe'' . W Anglii nauka kończy się po przekroczeniu bramy szkoły (moze między innymi dlatego angielskie szkoły są na duzo gorszym poziomie od polskich :roll: ?) .

ahaja777
Posty: 41
Rejestracja: 2008-04-05, 20:14
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: łódzkie

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: ahaja777 » 2008-04-07, 13:35

Tylko przypominam . Wcale ich nie popieram .
"Methinks, I see... Where? In my mind's eyes. "

Szekspir

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: malgala » 2008-04-07, 13:48

Nie widzę potrzeby wracania do tego tematu.


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron