jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: Anita@ » 2008-04-23, 14:21

Witam! Jestem początkującą nauczycielką i wiem że wiele muszę się jeszcze nauczyć, dlatego Wasze opinie będą dla mnie bardzo pomocne. Napiszcie mi, jaki powinien być nauczyciel, żeby wzbudzał szacunek, respekt i żebyście go jeszcze lubili? Czy takie połączenie jest w ogóle możliwe? Jakich cech u nauczycieli nie lubicie?

hanamat
Posty: 270
Rejestracja: 2008-03-29, 18:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: hanamat » 2008-04-23, 16:30

Podaje cechy charakteru, ktore cenilam jako uczen i cenie jako nauczyciel:zyczliwy, sprawiedliwy, traktujacy ucznia podmiotowo, majacy poczucie humoru, wymagajacy stosownie do mozliwosci ucznia a nie programu, energiczny, potrafiacy w kazdym, a zwlaszcza w najtrudniejszym wychowawczo uczniu znalezc cos dobrego.

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: otaka » 2008-04-23, 21:36

miwues pisze:Dodam jeszcze, że takie słowa skierowane do uczniów, dyskwalifikują nauczyciela od razu na starcie.

Zgadzam się z tym.
otaka

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: Anita@ » 2008-04-24, 15:48

Wiem, że nie wypada pytać swoich uczniów o takie rzeczy, bo od razu by się straciło autorytet. Po prostu chciałam poznać perspektywę anonimowych uczniów. Dużo rozmawiam ze starszymi nauczycielami i proszę o rady w trudnych przypadkach, ale wiem że czasem to co wydaje się dobre i skuteczne z naszej perspektywy jest całkiem inaczej odbierane przez uczniów. Czyli odradzacie wchodzenie w tego typu dyskusje z uczniami? Bo ja na przykład nie jestem przekonana że to jest takie złe. Zależy jeszcze jak do tego podejść. A co sądzicie o zrobieniu na koniec roku anonimowej ankiety, w której uczniowie mieliby napisać dobre i złe strony lekcji oraz nauczyciela? Trochę bym się bała tych odpowiedzi, ale czasem można się chyba sporo nauczyć.

otaka
Posty: 149
Rejestracja: 2008-01-23, 12:32

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: otaka » 2008-04-24, 19:35

Anita@ pisze:Trochę bym się bała tych odpowiedzi, ale czasem można się chyba sporo nauczyć.

Ponoć do odważnych świat należy, ale czy na pewno? Zazwyczaj uczniowie pamiętają to, co im się nie podobało i mogą sobie w ankiecie nie żałować.
otaka

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: edzia » 2008-04-24, 19:50

Ja takie ankiety ewaluacyjne przeprowadzam u swoich uczniów, dla mnie są bardzo pożyteczne. Są oczywiście anonimowe i jak sądzę, dość szczere :P

franciszekdolas
Posty: 10
Rejestracja: 2008-04-01, 20:06
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: pomorskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: franciszekdolas » 2008-04-28, 07:40

Według mnie to nauczyciel będzie lubiany przez uczniów jak będzie przestrzegał praw uczniów.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: renati23 » 2008-04-28, 08:33

chrobrybolek pisze:Według mnie to nauczyciel będzie lubiany przez uczniów jak będzie przestrzegał praw uczniów.

chrobrybolek, a czy będzie lubiany jeżeli będzie również egzekwował obowiązku ucznia :twisted: :twisted: :twisted:

korek
Posty: 62
Rejestracja: 2008-01-12, 17:44

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: korek » 2008-05-01, 00:00

edzia pisze:Ja takie ankiety ewaluacyjne przeprowadzam u swoich uczniów, dla mnie są bardzo pożyteczne. Są oczywiście anonimowe i jak sądzę, dość szczere :P


Nasza wychowawczyni przeprowadza takie ankiety... Nie wiem jak inni, ale ja tam szczerze pisze :mrgreen: .

Anita@, nie potrafie Ci odpowiedzieć... Jak przychodzi sie na lekcje to "to" sie czuje ;] .
Kontakt z uczniami... Nie możesz być do nich wrogo nastawiona... Pewność siebie. I... no cóż... dbać o siebie. Nawet nie wiecie jak uczniowie zwracają na to uwage. :mrgreen:

butterfly
Posty: 11
Rejestracja: 2008-04-30, 22:23
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia sztuki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: butterfly » 2008-05-01, 10:38

Jeszcze ważna sprawa dla mnie to taka, aby nauczyciel nie był tzw. "służbistą". Dobrze jak rozmawia z uczniami na różne tematy, nie zbywa ich, potrafi czasem pożartować.

koronan123
Posty: 1
Rejestracja: 2008-05-04, 17:36
Kto: uczeń
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: koronan123 » 2008-05-04, 18:00

Wszystko moim zdaniem jest uzależnione od tego w jakiej szkole nauczyciel pracuje, bo inaczej nawiązuje się kontakt z uczniami szkoły podstawowej,a inaczej z uczniami szkoły średniej.

..niektórzy uczniowie twierdzą że nauczyciel to potwór na którego jesteśmy skazani minimum przez 45min. tygodniowo :(
Może warto uświadomić uczniowi, że nauczyciel to też człowiek a nie wróg, w którym można mieć oparcie jeśli sytuacja tego wymaga, z którym też można porozmawiać nie tylko na tematy dotyczące lekcji..
Nauczyciel wg. mnie powinien być autorytetem dla ucznia,szczególnie w okresie dorastania i wiem że jest to możliwe:)

kretka77
Posty: 3
Rejestracja: 2008-05-17, 14:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: kretka77 » 2008-05-17, 20:37

Nauczyciel wg. mnie powinien być autorytetem dla ucznia,szczególnie w okresie dorastania i wiem że jest to możliwe:)[/quote]

tyle tylko, że nikt z nas nie będzie autorytetem dla wszystkich, nasi uczniowie są różni tak ja my sami, ponoć: "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził". Mi tak bardzo nie zależy na tym żeby mnie lubili tylko żeby mnie rozumnieli i wynosili coś pożytecznego z moich lekcji, ale oczywiście autorytetem być chciaż dla małej garstki osób to też piękna sprawa

tucha_poz
Posty: 18
Rejestracja: 2008-03-11, 00:09

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: tucha_poz » 2008-09-11, 17:50

Widzę, że temat założony dosyć dawno, jednak odpowiedzi moim zdaniem mało zadowalające;)

Według mnie nauczyciel nie może zbytnio przejmować się tym co myslą i mówią po kątach uczniowie.
Przytoczę pewien przykład - znam nauczyciela, który jest przez większość nielubiany. Dlaczego? Ponieważ dużo wymaga. Oczywiście mało osób zauważa, że od siebie również...
Kiedy pozna się owego nauczyciela bliżej można zdecydowanie bardzo go/ją polubić.

Jeśli chodzi o jakieś ogólne cechy to zdecydowanie i przede wszystkim nauczyciel nie może dać sobie wejść na głowę. Przecież pozyskiwanie porządku na lekcjach nie wyklucza przecież bycia nauczycielem, który nie patrzy z góry. Otwartym na pomysły.
Takim, przy którym nie ma strachu powiedzieć coś źle.
Nauczycielem, który zażartuje, uśmiechnie się, będzie ludzki :)

Trzymam kciuki za sukcesy zawodowe ;)
M.

Awatar użytkownika
karaeska
Posty: 295
Rejestracja: 2008-08-22, 00:57
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: jakich nauczycieli lubicie i szanujecie?

Postautor: karaeska » 2008-09-12, 16:52

Co do tego, jakich nauczycieli lubię i szanuję, to odpowiem, że najbardziej lubię nauczycieli miłych, znających się na swoim przedmiocie, nie uważających go za nudny oraz z poczuciem humoru. Jednakże wszystkie te cechy nie muszą występować, bo najważniejszymi dla mnie cechami dobrego nauczyciela są stanowczość, zdecydowanie, konsekwencja, etc. Już w podstawówce zdążyłam znielubić nauczycielkę historii, gdy ta pozwalała na to, żeby cała klasa właziła jej na głowę. Takim paniom pięknie dziękujemy, do widzenia.

Awatar użytkownika
TylkoPolski^^
Posty: 29
Rejestracja: 2010-09-25, 20:45
Kto: uczeń
Lokalizacja: lubuskie

Ulubieni (lub mniej ;D) nauczyciele ;)

Postautor: TylkoPolski^^ » 2010-09-25, 20:59

No więc jak w temacie. ;) Można się pochwalić swoim ulubionym nauczycielem, zachwycać się jego zaletami, tym jak prowadzi lekcje i jakim jest człowiekiem lub wyżalić się na tego, którego nie tolerujemy (i który zazwyczaj nie toleruje nas :P ) ;)


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron