dokąd zmierza edu-kracja

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

pankleks
Posty: 8
Rejestracja: 2007-09-13, 21:54

dokąd zmierza edu-kracja

Postautor: pankleks » 2008-05-22, 14:09

Te wszystkie pomoce dydaktyczne choćby dla nauczycileli,takie piękne że brakuje tylko jeszcze pilota do sterowania dziećmi. Jest tu miejsce na intuicje? No i dokąd zmierzają te wymagania (mówie o tych na wyrost) co do zdolności intelektualnych i wiedzy uczniów tak dla ogółu społeczeństwa ? Dyktowane to jest wieloma czynnikami ($), ale czy jest w tym wszystkim jakaś mądrość ? Pytanie oczywiste ale odpowiedz nie, bo nawet uczniowie nie wiedzą po co sie uczą tego czego sie uczą. Jak nauczyciel mówi a bo tak musi być, albo bo nie zjadziesz pracy, to za mało. A takie pytania bywają wszędzie, więc pytam również Was.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: dokąd zmierza edu-kracja

Postautor: Jolly Roger » 2008-05-22, 15:04

Te wszystkie pomoce dydaktyczne choćby dla nauczycileli,takie piękne że brakuje tylko jeszcze pilota do sterowania dziećmi. Jest tu miejsce na intuicje?
O jakich pomocach piszesz?? Planszy? Magnetofonie? czy o kasecie video??



No i dokąd zmierzają te wymagania (mówie o tych na wyrost) co do zdolności intelektualnych i wiedzy uczniów tak dla ogółu społeczeństwa ?
Zapytaj ministerkę, ja jestem głupim urzędnikiem.



Dyktowane to jest wieloma czynnikami ($), ale czy jest w tym wszystkim jakaś mądrość ?
Skoro dyktowane jest to dolarem to jest to pewna mądrość.


Pytanie oczywiste ale odpowiedz nie, bo nawet uczniowie nie wiedzą po co sie uczą tego czego sie uczą.
Uczą się by umieć komunikować się ze światem zewnętrznym.


A nastepnie napisz klarowniej o co ci chodzi, czy tylko tak marudzisz, bo kiepska pogoda.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

pankleks
Posty: 8
Rejestracja: 2007-09-13, 21:54

Re: dokąd zmierza edu-kracja

Postautor: pankleks » 2008-05-22, 17:26

... tylko bez tej irytacji, po porstu pytam się o to jak widzą to inni nauczycile, czyli sens dzisiejszej edukacji, jeśli chodzi o te wszystkie wymogi, które co jak co, ale sie krytykuje. Wiec pytam wpros dokąd zmierza taka polityka.
Aha no i co do powyższej odpowiedzi, żebyś zrozumiał o czym pisze to nie trzeba siekać mojej odpowiedzi, jesli jesteś urzędnikiem pewnie masz to opanowane, ale luzu więcej.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: dokąd zmierza edu-kracja

Postautor: Jolly Roger » 2008-05-22, 18:23

ależ jestem w pełni wyluzowany. Jeśli miałbym sie irytować takimi drobiazgami to już by mnie nie było.

Dopytuje sie o co chodzi tobie? Dokąd zmierza obecna polityka oświatowa? do tego, żeby wraz z aktem urodzenia każdy miał co najmniej maturę. Czy o to ci chodzi? O banalna odpowiedź na banalne pytanie? ziew.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: dokąd zmierza edu-kracja

Postautor: malgala » 2008-05-22, 19:03

Pankleks, mówiąc szczerze to też nie rozumiem do czego zmierzasz.
Jeśli masz jakiś pomysł na uzdrowienie tej chorej sytuacji, to zdradź go, podyskutujemy. Nasze proroctwa dokąd to wszystko zmierza chyba nic tu nie dadzą.

Awatar użytkownika
pilot Pirx
Posty: 746
Rejestracja: 2007-08-13, 11:39

Re: dokąd zmierza edu-kracja

Postautor: pilot Pirx » 2008-05-22, 20:01

pankleks, zmierza do swojej Akademii :D
A ja lecę i lecę .... od lat

pankleks
Posty: 8
Rejestracja: 2007-09-13, 21:54

Re: dokąd zmierza edu-kracja

Postautor: pankleks » 2008-05-22, 22:02

No więc zapytam- Jak sobie wyobrażacie edukacje w przyszłości jeśli chodzi o wymagania w stosunku do uczniów i nauczycieli? Chodzi mi głównie też do jakiego stopnia rozwiną się te "formalności papierkowe".

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: dokąd zmierza edu-kracja

Postautor: Jolly Roger » 2008-05-23, 11:26

We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free


Wróć do „Pogaduszki”