reklamy

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: reklamy

Postautor: edzia » 2008-06-08, 22:25

catchmeifyoucan, ja to wiem, ale czy ta pogoń za pieniędzmi z banerów skakających wściekle do oczu nie odbywa się kosztem zaufania i dobrego samopoczucia użytkowników forum?

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: reklamy

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-06-09, 06:48

edzia, hm... kosztem mojego... nie... oczywiście można usunąć reklamy to wtedy może forum jeszcze parę tygodni podziała...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: reklamy

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-06-09, 16:29

miwues pisze:Może ty z racji młodego wieku nie pamiętasz innej rzeczywistości?


tzn.? niestety mój mały móżdżek nie zrozumiał twojej wypowiedzi
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: reklamy

Postautor: adner » 2008-06-10, 06:45

Ja ze swojej strony uważam, że to forum nie generuje jakiegoś olbrzymiego ruchu. Rzadko się zdarza, że są na raz aktywne więcej, niż trzy osoby, więc koszty utrzymania jakieś gigantyczne nie są, a myślę, że wielu z aktywnych użytkowników wpłaciłoby w razie zbiórki kilka złotych co jakiś czas na utrzymanie serwera bez potrzeby wstawiania denerwujących reklam :)
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: reklamy

Postautor: edzia » 2008-06-10, 17:45

adner pisze:Rzadko się zdarza, że są na raz aktywne więcej, niż trzy osoby, więc koszty utrzymania jakieś gigantyczne nie są
Czyli to oznacza, że koszty utrzymania forum zależą od tego, ile w jednej chwili jest osób na forum?

Mamy się umawiać kto kiedy? :?

Wycofać się? :?

Od czego w ogóle zależą koszty utrzymania forum?

adner pisze:myślę, że wielu z aktywnych użytkowników wpłaciłoby w razie zbiórki kilka złotych co jakiś czas na utrzymanie serwera bez potrzeby wstawiania denerwujących reklam


Też tak myślę, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł :wink:

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: reklamy

Postautor: edzia » 2008-06-10, 17:57

W takim razie jak rejestrowałam się na forum też była końcówka .pl, a reklam wówczas nie było :? Ktoś pewnie dokładał do interesu, teraz odrabia straty :P

słonek
Posty: 83
Rejestracja: 2008-06-05, 13:49
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: reklamy

Postautor: słonek » 2008-06-10, 18:01

Kiedyś nie był jeszcze popularny system reklamowy google i inne, na których nie trzeba się za bardzo męczyć, a idzie zarobić. Wystarczy posiadać witrynę, serwis internetowy, który ma dużą oglądalność. Np... ten. :)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: reklamy

Postautor: edzia » 2008-06-10, 18:05

Czyli sami jesteśmy sobie winni? Bo się porejestrowaliśmy? Bo włazimy na forum (bośmy się od niego uzależnili)?

słonek
Posty: 83
Rejestracja: 2008-06-05, 13:49
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: reklamy

Postautor: słonek » 2008-06-10, 18:25

Hehe, tak naprawdę to w pewnym sensie - tak. :)
Ale forum, serwis, witryna internetowa, która zrzesza dużo użytkowników, nawet masę samych gości, musi mieć pewne standardy i pewne systemy, dzięki którym na forum można pisać tyle tematów, może go czytać masa internautów i nie obciąża to forum aż tak. A to wszystko kosztuje... więc coś za coś i aż tak wtedy winni nie jesteśmy. :)

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: reklamy

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-06-10, 20:48

pieniądze są potrzebne na utrzymanie serwera... a właściciel tego serwisu raczej nie ma ochoty dokładać z własnej kieszeni... "zostaliśmy sprzedani" - co to w ogóle za stwierdzenie? a jeżeli właściciel serwisu jeszcze na tym zarabia... to tym dla niego lepiej... cały system właściwy, zrozumiały... nie wiem po co aż tak o tym dyskutować? po 2 jest wyjście dla każdego z tej sytuacji - jeżeli się coś nie podoba to wyjdź, nikt nie karze ci tu siedzieć...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

słonek
Posty: 83
Rejestracja: 2008-06-05, 13:49
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: reklamy

Postautor: słonek » 2008-06-10, 21:56

miwues : bo widzisz... to jeden z powodów, że rzeczywistość rzeczywistością, a świat wirtualny.. światem wirtualnym pozostanie i nie będzie się równał z rzeczywistością. twój poprzednik napisał Ci słusznie i nie ma co dyskutować z tym. Tak jest i już. Szef daje reguły gry i koniec. Albo Ci sie to podoba i zostajesz, albo nie i wychodzisz. Jeśli jest więcej takich osób można założyć nowe forum, alternatywę i konkurencje. ale pamiętaj, że pewne rzeczy kosztują i trzeba mieć na to pieniążki. Mówię tutaj o serwerze, domenie.
miwues pisze:Nie miałbyś poczucia, że zostałeś sprzedany?

Zdecydowanie nie. Idę do szefa lokalu, mówię co mi się nie podoba, jeśli nie skutkuje to wychodzę i szukam nowego lokalu, albo zakładam swój. Kropka.

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: reklamy

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-06-10, 22:17

miwues, szczerze? uważałbym to za genialny pomysł... sam bym tak postąpił... jeżeli widzę, że mogę ze swojej działalności czerpać zyski finansowe to po prostu staram się to robić... na tym ten element świata wirtualnego polegał, polega i polegać będzie...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: reklamy

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-06-10, 22:37

hm... wiesz prowadzący serwis raczej nie przeproszą Ciebie za to, że nie chcą zbytnio wykładać swoich pieniędzy...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: reklamy

Postautor: edzia » 2008-06-10, 23:08

słonek pisze:Szef daje reguły gry i koniec. Albo Ci sie to podoba i zostajesz, albo nie i wychodzisz. Jeśli jest więcej takich osób można założyć nowe forum, alternatywę i konkurencje.

catchmeifyoucan pisze:po 2 jest wyjście dla każdego z tej sytuacji - jeżeli się coś nie podoba to wyjdź, nikt nie karze ci tu siedzieć...
Dla Was to takie proste. Ja bardzo polubiłam to forum, dużo się tutaj nauczyłam, nabrałam pewności siebie, spotkałm ciekawych ludzi i co tu dużo mówić - uzależniłam się trochę :oops: :oops: :oops: A że teraz mi się nie podoba, to mam sobie pójść? :? No, ale gdyby mi tak szef powiedział, to bez wahania bym sobie poszła. Głupio być niechcianym gościem :?

Ja tylko zgłaszam, że nie podobają mi się właśnie te nachalne, skakające do oczu reklamy :evil:
Jeśli już muszą być reklamy (bo jak rozumiem to ma być biznes), to niech nie będą takie natrętne.
słonek pisze:Idę do szefa lokalu, mówię co mi się nie podoba
no właśnie tu też zgłaszamy, co nam się nie podoba, a szef się nawet nie odzywa :P Początkowo obiecał, że będzie dobrze, ale teraz dalej robi swoje.

catchmeifyoucan pisze:uważałbym to za genialny pomysł... sam bym tak postąpił...
też mnie swoją wypowiedzią bardzo zaskoczyłeś, jeśli w podanych przez miwuesa warunkach tak byś postąpił. To mniej więcej tak, jakbyś zaprosił/zwabił do siebie jakiegoś gościa, a następnie poszczuł go psem :?

Awatar użytkownika
mihauu
Posty: 132
Rejestracja: 2006-03-27, 20:29

Re: reklamy

Postautor: mihauu » 2008-06-11, 02:59

Czesc Koteczki :)
Nie moglem się powstrzymać :)
miwues pisze:Nie oczekuję przeprosin. Mam AdBlocka.

Dzięki takiemu podejściu niedługo internet będzie płatny a hobbystyczne strony nie będą miały racji bytu. Wszystkie serwisy będą płatne smsami bądź inną formą.



catchmeifyoucan pisze:a właściciel tego serwisu raczej nie ma ochoty dokładać z własnej kieszeni...
Nie chodzi o utrzymanie serwisu a o zarabianie na nim. Forum nigdy nie było działalnością non-profit. Pomysł z popupami średni. Na takim targecie są lepsze sposoby.

catchmeifyoucan pisze:a jeżeli właściciel serwisu jeszcze na tym zarabia...

z belfrownią nie mam już nic wspólnego.


Wróć do „Uwagi o forum”