Rozwiązanie umowy o prace

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nieszczescie
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-25, 15:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Odwoływać się czy nie??

Postautor: nieszczescie » 2008-05-25, 16:12

Mam prośbę,
Z powodu zmian organizacyjnych dostałam wypowiedzenie. Jestem nauczycielem-bibliotekarzem z 6 letnim stażem.Ukończyłam bibliotekoznawstwo więc teoretycznie posiadam najlepsze z wymaganych kwalifikacji do wykonywania tego zawodu. Jestem również w trakcie awansu zawodowego(drugi rok na mianowanego). Forma wręczenia wypowiedzenia była wg mnie ciut dziwna:pismo z datą 5 maja otrzymałam 20 tuż przed godziną 16. Jak wiadomo zaczynał się kolejny długi week end. Jednocześnie dowiedziałam się, że jedna z moich kolezanek (3 lata pracy i wykształcenie nie kierunkowe) wypowiedzenia nie otrzymała. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją ?
Może ktoś mi doradzi czy ewentualne odwołanie do sądu pracy ma jakikolwiek sens?
serdecznie proszę o pomoc :?

Jethro Tull
Posty: 885
Rejestracja: 2007-08-07, 23:08

Re: Odwoływać się czy nie??

Postautor: Jethro Tull » 2008-05-25, 20:18

jeśli koleżanka ma taki sam stopień awansu zawodowego to dyrektor w jakiś sposób musiał wybrać, którą z Was pozostawić. Od tej decyzji można się w ciągu 7 dni odwołać do sądu pracy.

nieszczescie
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-25, 15:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Odwoływać się czy nie??

Postautor: nieszczescie » 2008-05-25, 20:57

Dziękuje za odpowiedz:)
tak, koleżanka ma nauczyciela kontraktowego ale jeszcze nie zaczeła stażu na mianowanego. Ja mam 2 lata stażu na mainowanego za sobą ale............. jak widać nic to nie znaczy:(

madchen
Posty: 1
Rejestracja: 2008-06-02, 16:35
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: madchen » 2008-06-02, 17:00

Witam! Mam pytanie z tej samej kategorii dlatego nie chcę zakładać osobnego tematu.
Jestem nauczycielem stażystą. MAm umowę do końca sierpnia. Nie chce zostawać w tej szkole na kolejny rok i Pani Dyrektor o tym wie. Moje pytanie - co z wakacjami? Czy jeśli wiedzą, że nie będę w przyszłym roku to mogą rozwiązać umowę z końcem czerwca i nie zapłacić za wakacje? Jak to jest?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: edzia » 2008-06-02, 17:12

madchen pisze:MAm umowę do końca sierpnia
Skoro tak to nie ma możliwości, by Cię zwolnili wcześniej, chyba że za porozumieniem stron, ale wówczas i tak zapłaciliby za urlop.

IIcool
Posty: 2
Rejestracja: 2008-06-04, 16:41
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Umowa na czas nieokreślony, kiedy dać wymówienie?

Postautor: IIcool » 2008-06-04, 16:54

Witam! Przeszukałem troszkę wątki,ale nic konkretnego nie znalazłem. Mam taki problem: gdzieś około środka sierpnia najprawdopodobniej będę wyjeżdżał zagranicę. Jestem n-cielem kontraktowym, w danej szkole pracuję trzeci rok, a umowę mam podpisaną na czas nieokreślony. Kiedy mam złożyć wypowiedzenie i czy będę miał zapłacone za wakacje, gdybym złożył teraz?
Chcę być fair w stosunku do dyrekcji, ale czy oni będą fair w stosunku do mnie?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na ekspresową odpowiedź!

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: edzia » 2008-06-04, 18:55

Art. 27. 1. Rozwiązanie umowy o pracę zawartej z nauczycielem na czas nieokreślony następuje z końcem roku szkolnego, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

Wypowiedzenie należało złożyć do 31 maja. Teraz pozostaje już tylko porozumienie stron. Myślę, że dyrektor nie będzie robił problemu, jeśli powiesz, o co chodzi.

A za wakacje będziesz oczywiście mieć zapłacone niezależnie od trybu rozwiązania stosunku pracy.

atomowa26
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 11:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

anulowanie juz doreczonego wypowiedzenia-likwidacja szkoly

Postautor: atomowa26 » 2008-06-08, 11:52

witam wszystkich
mam problem dostalam wypowiedzenie likwidacja szkoly,po tygodniu od doreczenia wypowiedzenia,co do ktorego nie wnosze sprzeciwu dyr szkoly usilowal wreczyc anulowanie wypowiedzenia,gdyz wojewoda uchylil uchwale rady gminy,niestety odmowilam podpisania anulowania wypowiedzenia,gdyz podjelam juz kroki w celu znalezienia pracy ,przeprowadzam sie do innego miasta,dyrektor wyslal mi poczta anulowanie wypowiedzenia,dowiadywalam sie w PIP nie ma zmuszania do anulowania wypowiedzenia,skoro sie nie zgadzam to nie,nalezy mi odprawa i to wszystko,jednak moj dyrektor uwaza ze ma prawo mnie zmusic do pracy i anulowac wypowiedzenie,slowem cyrk..moze ktos zna dokladne przepisy na ten temat???
czy mam pisemnie oswiadczyc dyr ze nie zgadzam sie na anulowawanie wypowiedzenia??? doradzcie cos...to pilne

Boguś
Posty: 278
Rejestracja: 2007-09-12, 19:27

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: Boguś » 2008-06-08, 21:35

Nie ma czegoś takiego jak anulowanie wypowiedzenia, skoro dostałaś wypowiedzenie to ma ono swoją moc prawną. Zakład pracy to nie folwark.
Bywają sytuacje, że pracownik złoży wypowiedzenie i po pewnym czasie chce je wycofać , jesli pracodawca się nie zgodzi to nie ma odwrotu.
Podobnie w Twojej sytuacji, pracodawca nie może raz pracownikowi dawać wypowiedzenie i po pewnym czasie je anulować , tak mógłby robić co tydzień........... i to byłoby normalne?

atomowa26
Posty: 18
Rejestracja: 2008-06-08, 11:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: atomowa26 » 2008-06-09, 13:21

Dziekuję za odpowiedż,pozdrawiam /atomowa/ :D

organoleptyk
Posty: 7
Rejestracja: 2008-06-11, 11:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Umowa na czas nieokreślony-okres wypowiedzenia

Postautor: organoleptyk » 2008-06-11, 11:21

Cześć
Dostałam nową pracę. W związku z tym wybieram sie 16.06 do mojego dyrektora szkoły, aby wręczyć mu wypowiedzenie. W związku z tym mam pytanie: czy jeśli mam umowę na czas nieokreślony obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia? Czy dyrektor może mi robić jakieś problemy w związku z rozwiązaniem umowy o pracę? Jeśli ktoś z Was ma wzór takiego wypowiedzenia proszę o zamieszczenie go. Czy w wypowiedzeniu muszę uzasadniać dlaczego rezygnuje z pracy? Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję za wszystkie rady.Pozdrawiam :)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: edzia » 2008-06-11, 11:25

Art. 27. 1. Rozwiązanie umowy o pracę zawartej z nauczycielem na czas nieokreślony następuje z końcem roku szkolnego, za trzymiesięcznym wypowiedzeniem.

Wypowiedzenie należało złożyć do 31 maja. Teraz pozostaje już tylko porozumienie stron.

organoleptyk
Posty: 7
Rejestracja: 2008-06-11, 11:14
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: organoleptyk » 2008-06-11, 11:41

być może tylko dopiero 2 dni temu dowiedziałam się, że dostanę nową pracę. Czy będę miała zapłacone za wakacje? Zamierzam napisać w wypowiedzeniu, że chcę rozwiązać umowę z dniem 31 sierpnia.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: edzia » 2008-06-11, 12:19

tutaj jest podobny wątek

Za wakacje oczywiście będziesz mieć zapłacone. Musisz jednak napisać prośbę o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron, a nie wypowiedzenie. I oczywiście uzyskać zgodę dyrektora.

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Rozwiązanie umowy o prace

Postautor: renati23 » 2008-06-11, 18:32

edzia pisze:tutaj jest podobny wątek

już połączyłam :wink:


Wróć do „Prawo oświatowe”

cron