reklamy

miejsce na wszelkie zażalenia, uwagi, propozycje dotyczące forum

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: reklamy

Postautor: adner » 2008-06-11, 12:57

Mógłbym się zapytać, ile transferu miesięcznie zużywa forum? Właśnie o to mi chodziło, gdy mówiłem o ilości użytkowników - im ich więcej, tym więcej transferu się zużywa, a za ten w końcu się płaci.
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

słonek
Posty: 83
Rejestracja: 2008-06-05, 13:49
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: reklamy

Postautor: słonek » 2008-06-11, 18:19

Tutaj nie ma co pisać, lepiej zgłaszać się na priva, PW, e-mail, gg, itp. do admina.

igor
Administrator
Posty: 197
Rejestracja: 2007-03-20, 10:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: reklamy

Postautor: igor » 2008-06-11, 18:43

Witam,
Od niedawna na forum belfrownia.pl i na całym serwisie 45minut.pl pojawiły się reklamy bannerowe które dostarcza nam agencja Arbomedia. Zastąpiły one dotychczasowe reklamy Google adwords w formie billboard.

Celem tej zmiany nie były korzyści finansowe a pewna nobilitacja serwisu.

Reklamy adwords może mieć każdy na każdej najmniejszej nawet stronie, natomiast serwis i środowisko które tworzymy jest już na tyle duże że może ubiegać się o reklamy z innych źródeł.

Na początku wdrożenia tego systemu pojawiły się reklamy wydawnictwa CES z wyskakującymi okienkami, które faktycznie utrudniały korzystanie z serwisu. Pech chciał że bannery zostały uruchomione w piątek wieczorem i nie było możliwości ich wyłączenia w weekend. Może z tego powodu powstała niechęć do tej formy reklamy?

Faktycznie reklamy nie są darmowe i generują pewien przychód, ale jest on dość skromny w porównaniu z kosztami funkcjonowania serwisu.

Na koszty funkcjonowania tej strony nie składa się tylko utrzymanie serwera ale przede wszystkim koszty obsługi technicznej. oraz inne koszty jak na przykład koszty wykonania i wysyłania zaświadczeń o publikacji materiałów w serwisie.

Zapewniam że koszty funkcjonowania serwisu przewyższają wielokrotnie przychody z reklam. Informuję także że wszyscy moderatorzy tworzą forum społecznie i nie otrzymują z tego powodu żadnego wynagrodzenia.

Korzystając z okazji chciałbym gorąco podziękować malgali, nosferati oraz renati za wkład w rozwój belfrownii.

Pozdrawiam,
Igor Hebda

igor
Administrator
Posty: 197
Rejestracja: 2007-03-20, 10:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: reklamy

Postautor: igor » 2008-06-11, 19:12

A tak zupełnie swoją drogą. Nie zarabiam na serwisie belfrownia.pl ani na 45minut.pl dokładam do nich sporo pieniędzy. Ale nawet jeżeli bym na nich zarabiał co było by w tym złego?

Nie jestem nauczycielem jak większość z Państwa ale cały czas współpracuje z nauczycielami. Niektórzy z nich mają wizje tego że nauczanie powinno być bezpłatne, książki jak najtańsze itd.

Piękna idea, naprawdę piękna, ale kiedy przychodzi do tego że trzeba coś zrobić okazuje się że idea ideą ale pieniądze pieniędzmi. Nikt nie będzie pracował Kto z Państwa regularnie udziela bezpłatnie korepetycji? Kto z Państwa zostanie z uczniem słabym po godzinach żeby mu społecznie wytłumaczyć jeszcze raz temat lekcji?

Nie chodzi mi o incydentalne zdarzenia a o taką ciągła prace społeczną. Odpowiem - nikt tego nie zrobi. Poza zespołem 45minut.pl i belfrownia.pl :)

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: reklamy

Postautor: renati23 » 2008-06-11, 19:19

igor pisze:Kto z Państwa zostanie z uczniem słabym po godzinach żeby mu społecznie wytłumaczyć jeszcze raz temat lekcji?

wielu z nas tak właśnie robi :wink:
- prowadzimy wiele zajęć pozalekcyjnych za które nam się nie płaci
- jeżdzimy z uczniami na wycieczki, pracujemy tam 24 na dobę oraz często w weekendy i też nam za to nikt nie płaci
- przychodzimy na imrezy szkolne, klasowe ( ogniska, dyskoteki, bale, itp,) za które nam nikt nie płaci
CZY MAM WYMIENIAĆ DALEJ ????

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: reklamy

Postautor: dushka » 2008-06-11, 19:45

Renati, zaraz padnie nieśmiertelny tekst o 18godzinnym tygodniu pracy nauczyciela ;)

igor
Administrator
Posty: 197
Rejestracja: 2007-03-20, 10:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: reklamy

Postautor: igor » 2008-06-11, 19:47

Renati : "Poza zespołem 45minut.pl i belfrownia.pl" ;D

A tak na serio, jest tu ktoś z doświadczeniem i wiedzą kto za darmo będzie pozycjonował ten serwis?

Jest tu ktoś kto NIGDY nie wziął pieniędzy za korepetycje?

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: reklamy

Postautor: renati23 » 2008-06-11, 19:54

igor pisze:A tak na serio, jest tu ktoś z doświadczeniem i wiedzą kto za darmo będzie pozycjonował ten serwis?

nie za bardzo się na tym znam :shock: więc się nie będę wypowiadać :D
są na forum informatycy ale siedzą cicho :P

igor
Administrator
Posty: 197
Rejestracja: 2007-03-20, 10:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: reklamy

Postautor: igor » 2008-06-11, 20:08

1) Zgadzam się z tym że świat bez reklam byłby lepszy. Mógłbym czytać Onet i nie widzieć reklam, mógłbym oglądać swój ulubiony film bez reklam, mógłbym słuchać ulubionego radia bez reklam. Niestety przychodzi taki dzień że rozgłośnia harcerska staje się radiem a małe forum, dużym forum. Jedną z oznak takiego stanu rzeczy jest to że np. coca-cola chce mieć swoją reklamę w takim radio lub wortalu.

2) Ja nie jestem marketingowcem i nigdy bym nie nazwał nikogo targetem. I wydaje mi się że ma znaczenie kto Pana tak nazwał, przynajmniej nie może Pan mieć do mnie o to pretensji.

Mam szacunek do użytkowników belfrowni i 45minut i w związku z tym staram się najlepiej jak mogę żeby nasz wortal się rozwijał. Ale czasem rozwój oznacza reklamy wspomnianej już coca-coli :)

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: reklamy

Postautor: ann » 2008-06-13, 20:07

Ja Was proszę... Jak już muszą być reklamy to chociaż mniej dołujące - ja rozumiem, że muszę roboty szukać, ale to nie powód, żeby atakować mnie reklamą serwisu gazetapraca ;)
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: reklamy

Postautor: Ingeborga » 2008-06-14, 14:04

Lotek powrócił :twisted: i lata za mną po całym ekranie
...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: reklamy

Postautor: malgala » 2008-06-14, 14:40

pewnie jest kumulacja :wink:

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: reklamy

Postautor: Ingeborga » 2008-06-14, 15:03

O tym informuje reklama. Zaczynam się zastanawiać, jak często są kumulacje :lol: , bo raz na jakiś czas tych reklam w necie pełno... :roll: nie tylko tu.
...

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: reklamy

Postautor: adner » 2008-06-14, 15:19

Polecam zmianę przeglądarki na Firefoxa, po pierwsze jest dużo mniej dziur i luk, a po drugie można sobie zainstalować przydatne wtyczki.
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: reklamy

Postautor: motylek8 » 2008-06-26, 10:11

Dzisiaj mnie męczy pan z ofertą pracy :ble:


Wróć do „Uwagi o forum”