Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Clover
Posty: 18
Rejestracja: 2007-11-01, 21:47

Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: Clover » 2008-08-09, 13:30

Witam :) Daaawno mnie tutaj nie było
Potrzebuję Waszej pomocy w jednej kwestii... muszę wybrać do końca sierpnia specjalizację na swoich studiach i nie potrafię się jednoznacznie zdecydować.
Fascynują mnie oba kierunki, jednak bardziej skłaniam się ku oligofrenopedagogice (większość mi mówi, że bardziej się nadaję do tego niż do resocjalizacji)

Od kilku dni jestem w dołku, to jest dopiero licencjat a ja będę od października na II roku
myślalam o licencjacie z oligofrenopedagogiki i magisterce z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej lub logopedii.
Czy oligo daje mi również uprawnienia do rehabilitacji osób upośledzonych? czy będę musiała skończyć np kursy?
Kończąc oligo myślę o pracy w klasach intergracynych. Uwielbiam dzieci i z wzajemnością.
Kończąc reso chciałabym pracować z osobami uzależnionymi

Co o tym myślicie?

A może najpierw skończyć oligo a później zacząć reso? i będę miała wtedy 2 zawody??
Czy łatwo jest znaleźć prace po oligo?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: dushka » 2008-08-09, 13:53

oligo wyłącznie.

Resocjalizacja daje ci... niewiele. Oligo daje ci możliwość pracy z upośledzonymi, w tym rewalidacji. Ja mam wczesnoszkolną z logopedią, oligo i informatykę i pracuję właśnie w klasie integracyjnej :)

Awatar użytkownika
Clover
Posty: 18
Rejestracja: 2007-11-01, 21:47

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: Clover » 2008-08-09, 17:57

dushka pisze:i pracuję właśnie w klasie integracyjnej :)

A jak wygląda finansowo praca właśnie w takiej szkole integracyjnej?
Pasja jest najważniejsza to fakt, ale czy dam radę się z tego utrzymac??

A po drugie czy po oligo mogę pracować w placówkach rehabilitacji osób upośledzonych?

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: dushka » 2008-08-10, 10:26

Możesz pracować. Aczkolwiek by uczyć lekko upośledzonych musisz mieć zrobiony przedmiot kierunkowy jakiś - dowolny.

Natomiast z umiarkowanymi, znacznymi i głębokimi możesz tylko po oligo pracować. W sensie - nic więcej nie musisz mieć, ale wiadomo - dzisiaj dobrze widziane jest posiadanie też innych kwalifikacji.

A finansowo w placówce integracyjnej tak samo jak w zwykłej szkole, natomiast w szkole specjalnej - jest dodatek, bodajże 20 % - ale tej kwoty nie jestem pewna.

Awatar użytkownika
Clover
Posty: 18
Rejestracja: 2007-11-01, 21:47

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: Clover » 2008-08-10, 21:22

dushka, dziękuję za odpowiedzi :) są one dla mnie bardzo ważne

dushka pisze:Ja mam wczesnoszkolną z logopedią, oligo

Właśnie myślę o takim samym "zestawie"

potosia
Posty: 12
Rejestracja: 2008-08-04, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: potosia » 2008-08-11, 21:54

hej, hej....
ja zrobiłam licencjata z oligo., potem mgr z ped. ogólnej, no i potem logopedię...
pracuję w szkole specjalnej...mam dodatek 20 % a oprócz tego mam zajecia rewalidacyjno - wychowawcze w innej szkole w domu ucznia i tez mam dodatek 15 %, oprócz tego jeszcze mam kilka godzin jako logopeda w jeszcze innej szkole i tez mam dodatek...;)
Ja bym ci radziła zrobić to oligo, no a potem jeszcze coś....inne kwalifikace zawsze sie przydadzą.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Clover
Posty: 18
Rejestracja: 2007-11-01, 21:47

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: Clover » 2008-08-12, 22:43

potosia pisze:ja zrobiłam licencjata z oligo., potem mgr z ped. ogólnej, no i potem logopedię...

Super :D wiecie co... jednak decyduję się na oligo i dalszą drogę czyli mgr z wczesnoszkolnej i przedszkolnej a pozniej podyplomowe z logopedii.
Bardzo chcę pracować z dziećmi.

Sporo ostatnio czytam na temat resocjalizacji i... wszyscy mówią jednogłośnie, że ciężko po tym z pracą.
Oligo ma przyszłość :)

potosia, dziekuję, że odpisałaś :*

potosia
Posty: 12
Rejestracja: 2008-08-04, 22:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: potosia » 2008-08-13, 08:03

Clover nie ma sprawy.....polecam się na przyszłość ... 8) 8) jeśli masz jakieś wątpliwości pytaj...napewno pomogę 8)

malwina33
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-28, 19:35
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: malwina33 » 2008-08-28, 19:56

Witam wszystkim, ciesze sie bardzo, ze znalazlam to forum, poniewaz mam powazny dylemat, czy moze mi ktos udzielic informacji jak po licencjacie z pedagogiki resocjalizacyjnej,ktory wlasnie skonczylam, dalej kontynuowac nauke na kierunku pedagogogika specjalna- specjalnosc oligofrenopedagogika, czy wogole jest taka mozliwosc staram sie w przyszlym roku dostac do Akademi Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegozewskiej w Warszawie na ww. kierunek. Bardzo licze na odopwiedz. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: dushka » 2008-08-28, 20:01

Jest taka możliwość, ale chyba lepiej spytać właśnie na uczelni ;)

malwina33
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-28, 19:35
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: malwina33 » 2008-08-28, 20:07

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Clover
Posty: 18
Rejestracja: 2007-11-01, 21:47

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: Clover » 2008-08-31, 19:21

Ja podjęłam decyzję, że jako swoją specjalizację wybrałam oligofrenopedagogikę.
Zobaczymy jak to będzie :)

WSEIiI_Poznań
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-20, 11:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: wielkopolskie

Oligofrenopedagogika

Postautor: WSEIiI_Poznań » 2011-06-20, 11:35

Szanowni Państwo
Praca w zawodzie nauczyciela dzieci ze zwiększonymi potrzebami wymaga wiele poświęcenia i pasji, jednak zainteresowanie samorozwojem w tej dziedzinie każdego roku regularnie wzrasta. Oligofrenopedagogika to propozycja skierowana do pedagogów zainteresowanych nabyciem kwalifikacji do pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Studia podyplomowe na tym kierunku fachowo przygotowują do edukowania oraz opieki nad uczniami z dysfunkcjami rozwoju psychoruchowego. Jego uczestnicy nabędą dokładnych kwalifikacji do pracy w szkołach dla dzieci z upośledzeniem intelektualnym, szkołach integracyjnych, ośrodkach wczesnej diagnozy i interwencji oraz ośrodkach szkolno-wychowawczych.

Luiza Kalupa, kanclerz Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej

Hejnik
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-28, 09:26
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: Hejnik » 2011-08-31, 09:03

Powiem jedno znam osoby które pokończyły resocjalizację i sprawa wygląda prosto faceci szukają pracy i jeśli się postarają znajdują, kobiety na dobrą sprawę mają studia w plecy, bo w placówkach więziennych ich nie chcą (nieoficjalnie). Poprawczaki wymagają dodatkowych uprawnień w tym także oligofrenopedagogiki!
Więc moim zdaniem wybór jest prosty.

bk250
Posty: 1
Rejestracja: 2011-10-24, 14:08
Kto: student
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Oligofrenopedagogika Vs Resocjalizacja

Postautor: bk250 » 2011-10-24, 14:22

Witam wszystkich,
Mam wątpliwości czy z moim wykształceniem znajdę pracę w szkołach integracyjnych itp. a mianowicie ukończyłam Studia wyższe magisterskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w Instytucie Studiów nad Rodziną (Łomianki), posiadam również Przygotowanie Pedagogiczne i teraz rozpoczęłam podyplomówkę na kierunku Oligo, nie pracuję w zawodzie bo nigdy nie miałam takiej szansy. U mnie w mieście (Police/k Szczecina) są ze dwa specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze i szkoły integracyjne. Będzie powstawał również ośrodek socjoterapii i będą potrzebować kadry, chcę pracować z dziećmi i młodzieżą stąd moja decyzja o oligo. Czy z moim wykształceniem mogę się starać o pracę w takich ośrodkach? Proszę odpiszcie.


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”