Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

zapominajek
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-09, 11:54
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: zapominajek » 2008-05-09, 12:05

witajcie. Jestem muzykiem ale głównie jednak polonistą. Mam pewien kłopot o którym w osobnym wątku. Liczę na pomoc. Łukasz

nuuta
Posty: 20
Rejestracja: 2008-05-30, 00:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: nuuta » 2008-05-30, 10:05

Natomiast ja liczę na pomoc w sprawie Wydawnictwa Operon -czy jesgo pozycje są dopuszczone przez Men do użytku w szkołach?

to link do mojego pytania: http://www.45minut.pl/forum/topics12/li ... vt2415.htm

mstn
Posty: 6
Rejestracja: 2008-08-18, 21:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: podkarpackie

uczę plastyki

Postautor: mstn » 2008-08-19, 18:19

A ja uczę plastyki z wsip - u

jagodzianka
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-23, 17:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka, Plastyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: jagodzianka » 2008-08-23, 18:56

Witam Wszystkich muzyków i plastyków :)

jagodzianka
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-23, 17:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka, Plastyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: jagodzianka » 2008-08-23, 19:03

Szukam obecnie materiałów dla chóru. Chodzi mi dokładnie o partyturki dwugłosowe pieśni na rózne uroczystości, np: Odzyskanie Niepodległości, kolędy i pastorałki itp. Jeśli ktoś mógłby mi podać link będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam Wszystkich i życzę sukcesów w nowym zblizającym się szybko roku szkolnym :)

Cytryn
Posty: 1205
Rejestracja: 2007-11-09, 12:20

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: Cytryn » 2008-08-24, 18:55

jagodzianka pisze:Szukam obecnie materiałów dla chóru. Chodzi mi dokładnie o partyturki dwugłosowe pieśni na rózne uroczystości, np: Odzyskanie Niepodległości, kolędy i pastorałki itp. Jeśli ktoś mógłby mi podać link będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam Wszystkich i życzę sukcesów w nowym zblizającym się szybko roku szkolnym :)


Hej. Mam parę partytur w łatwym układzie. Ale nie mam programu, żeby przesłać mailem. Jeśli chcesz, prześlę Ci listownie, podaj na prive'a swój adres domowy.
W necie raczej takich nie znajdziesz( ja w każdym razie nie znalazłam, kiedy sama szukałam).

Pozdrawiam- Cytryn

majutoka
Posty: 11
Rejestracja: 2007-10-11, 21:37

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: majutoka » 2008-08-26, 21:03

Może zwrócić się o pomoc też na forum Chórtowni http://3w.gliwice.pl/forum_chortownia.php
i wymiany nut http://pianofiles.info/forum/index.php ?

wojtas_rzeszow
Posty: 12
Rejestracja: 2009-01-03, 00:39
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: wojtas_rzeszow » 2009-01-03, 00:49

Witam serdecznie. Sporo materiałów można znalezc w internecie - ale od dawna zastanawiałem się nad stworzeniem forum które będzie poświęcone tylko nauczycielom muzyki i muzyce w szkole. Czy macie podobne zdnanie? - jesli tak to zróbmy to -potrzeba tylko jakiegos dobrego informatycznego fachowca, a sądzę, że napewno taki wśród nas istnieje. Co do materiałów nutowych, muzycznech, nagrań itp itd piszcie prywatnie na maila : wojciech-jakubiec@o2.pl, lub gg: 928801 - jesli tylko bedę w posiadaniu chętnie pomoge. Pozdrawiam serdecznie i Nowo Rocznie życząc Wam wielu sukcesów i jak najmniej trosk głównie tych " przy tablicy " .[/size][/size]

dim2dm
Posty: 41
Rejestracja: 2010-07-07, 19:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: dim2dm » 2010-07-13, 23:46

wojtas_rzeszow pisze:od dawna zastanawiałem się nad stworzeniem forum które będzie poświęcone tylko nauczycielom muzyki i muzyce w szkole. Czy macie podobne zdnanie?

Myślę sobie dziś wieczorem na temat tego forum. Wydaje mi się, że oddzielne forum dla muzyków to kolejne adresy internetowe, loginy i hasła. Do tego zebralibyśmy kilkanaście osób z całej polski (myślę tu o nauczycielach, którzy uczą tylko muzyki i odnaleźliby forum w sieci).
Wniosek mam taki, żeby w ramach 45minut.pl utworzyć oddzielne forum dla muzyków, czyli wyłamać się z forum "przedmioty artystyczne". Chociaż muzyka i plastyka to jedna grupa przedmiotów, kiedyś nawet połączone w sztukę, to jednak specyfika uczenia muzyki i plastyki jest zupełnie inna. Plastycy rozmawiają o technikach malarskich, kolorach i dekoracjach, a muzycy o utworach, tonacjach, akompaniamentach, sposobach uczenia nut itd.
Plusem tego rozwiązania jest możliwość dotarcia do nas przez nauczycieli innych przedmiotów, którzy czasami mają jakieś pojedyncze godziny muzyki, lub poszukują pomocy u "specjalistów" :-)

Mam małe doświadczenie w administrowaniu i chętnie zgłaszam się na moderatora takiego forum.

edumuz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-06-21, 16:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: edumuz » 2010-07-15, 12:50

Popieram przedmówcę.:)

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: mateoo » 2010-07-30, 20:45

Jak tam artyści mijają wakacje ;) Nabraliście już siły, aby umuzykalniać i uplastyczniać młodzież ?
Sztuka jest pokarmem duszy.

zora
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-22, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: zora » 2010-09-23, 20:36

hey, jestem nowa na forum
jestem nauczycielem muzyki
przeczytałam pobieżnie posty i moja uwagę przyciągnął post, w którym ktoś się skarżył, że nie ma w szkole instrumentów, nie ma płytoteki itp.
To domagajcie się zakupienia keyboardu - kosztuje w granicach 2 - 2,5 tys zł. Obowiązkiem dyrektora jest zakupić niezbędne pomoce w celu zapewnienia realizacji podstawy programowej. I nie prawda, że na to nie ma pieniędzy. Są w budżetach szkół. U nas przed końcem roku dyrektorka jeździ i robi zakupy aby wykorzystać budżet na maksa. Ostatnio tak zakupiliśmy właśnie keyboard, gitarę i trochę fajnych perkusyjnych.
Rada, szczególnie dla uczących w gimnazjum - zakupy niezbędne dla REALIZACJI PODSTAWY PROGRAMOWEJ. :wink:

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: mateoo » 2010-09-23, 21:52

Oczywiście, że tak. A jaki instrument macie w szkołach, prawdziwe pianino, akustyczne czy cyfrowe ? A może sam keyboard ?
Sztuka jest pokarmem duszy.

zora
Posty: 2
Rejestracja: 2010-09-22, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: lubelskie

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: zora » 2010-09-24, 17:47

my mamy pianino (oj już rozstrojone bo ma ok. 20 latek), keyboard i gitarę
uczniowie własne flety
ale sznam szkoły w okolicy nie mają nic, n-l przyjeżdża z własnym keyboardem

Awatar użytkownika
muzyk
Posty: 32
Rejestracja: 2007-08-13, 12:35

Re: Muzycy, plastycy łączmy sie ....

Postautor: muzyk » 2010-09-26, 11:52

:)


Wróć do „Przedmioty artystyczne”