PODRĘCZNIKI - język angielski

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: agat_b1 » 2008-08-05, 13:12

ja właściwie jeszcze oficjalnie nie dostałam pracy, ale już zastanawiam się z jakiego wydawnictwa bym zamawiała książki:) Prawdopodobnie będę uczyła w technikum :D
Serfując po stronach wydawnictw zastanawiam się nad macmillan i longman, natomiast WSiP ma fajny kalendarz dla nauczycieli:D

smv
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-17, 18:53

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: smv » 2008-08-07, 13:49

ja co prawda ide do preacy od wrzesnia ale wiem ze bede korzystala z takich ksiazek:

1-2-SPARKS1, 2
3KL.-NEW BINGO
4KL-NEW ZONE ENGLISH
5-NEW ZONE ENGLIISH2
6KL.WELCOME

czy ktos korzystal z New Zione English lub New Bingo?> nie znam tych ksiazek..;]

paweł_polonista
Posty: 56
Rejestracja: 2008-08-05, 09:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: paweł_polonista » 2008-08-08, 07:47

New English Zone a nie New Zone English. :twisted: :shock: Nie jestem anglistą, ale akurat ten tytuł podręcznika znam. :mrgreen: Pozdrawiam

smv
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-17, 18:53

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: smv » 2008-08-08, 21:40

paweł_polonista pisze:New English Zone a nie New Zone English. :twisted: :shock: Nie jestem anglistą, ale akurat ten tytuł podręcznika znam. :mrgreen: Pozdrawiam


pisałam na szybko w kalendarzu ;] i widac ze nie znam podrecznika hehe;)

Awatar użytkownika
ms.elephant
Posty: 402
Rejestracja: 2008-01-25, 12:36

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: ms.elephant » 2008-08-09, 02:01

"New Bingo" do klasy 3 właśnie mam "przed nosem". Jak najbardziej można z niego wybrać jakieś ciekawe ćwiczenia dla uczniów, ale bardziej na zasadzie xerokopii, karty pracy wklejanej do zeszytu. Nie polecam jako podręcznika przewodniego. Obecnie są już dużo ciekawsze i bardziej przyjazne uczniom książki. Ale z tego co napisałaś, widzę, że w młodszych klasach jest "Sparks", a więc "New Bingo" jest wycofywane. Myślę, że uda Ci się przetrwać ten rok. :)

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: niebo77 » 2008-08-10, 12:22

W zeszłym roku wybrałam "New Bingo" i pierwszy rok minął dobrze... fakt, że dużym atutem była cena (pracuję w wiejskiej szkole), a ta jest stosunkowo niska... tematy są w miarę ciekawie opracowane, choć dla ucznia zdolnego mogą być za mało interesujące... na pewno książka sprawdza się w średnich klasach, przy lepszych dzieciakach będzie za łatwa...
scenariusze w poradniku są dobrze opracowane i można z nich spokojnie korzystać...

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Jolly Roger » 2008-08-17, 09:57

smv pisze:ja co prawda ide do preacy od wrzesnia ale wiem ze bede korzystala z takich ksiazek:

1-2-SPARKS1, 2
3KL.-NEW BINGO
4KL-NEW ZONE ENGLISH
5-NEW ZONE ENGLIISH2
6KL.WELCOME

czy ktos korzystal z New Zione English lub New Bingo?> nie znam tych ksiazek..;]


Korzystam ze Sparksów. Dobrze, że w końcu podzielili podręcznik i ćwiczenia na dwa osobne woluminy. Do tej pory większość wydawnictw łączyła podręcznik i zeszyt ćwiczeń w jednym i po roku książka była do wyrzucenia (czyli 40, pln na rok) nie muszę tłumaczyć jak to było odbierane na wsi i jaki procent uczniów miało nowe podręczniki.

Sparks jest przyjemnym podręcznikiem ale pomyślanym na 1 godzinę tygodniowo. Zresztą tyczy się to większości podręczników do nauczania zintegrowanego dlatego w klasach 1-3 trzeba sie zaopatrzyć w masę dodatkowych materiałów (przede wszystkim pomysłów na utrwalanie i poszerzanie wiadomości). Na dodatek u mnie nie ma podziału na grupy i w klasie 25 osobowej bardziej udajemy, ze się uczymy. Ot, żeby sie w Warszawie cieszyli podbita statystyką o upowszechnianiu języka angielskiego.

Korzystałem z English Zone, ale ten podręcznik ma taką wadę, ze też można go szybko skończyć i ma za mało ćwiczeń. Dobry gdy mamy słaba klasę i dzieciaki zaczynają naukę od klasy czwartej. W mocniejszych grupach trzeba się posiłkować własnymi materiałami. Nie po to wydaje sie kilkadziesiąt złoty, żeby jeszcze kserówkami uzupełniać podręcznik.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: Andulencja » 2008-08-19, 14:57

Witam!
Trochę już uczę, więc i podręczników trochę było po drodze. Głównie korzystałam z wyd. Longman i Oxford - mają sporo dodatkowych materiałów na swoich stronach :)
W tym roku w szkole podstawowej zmieniłyśmy podręcznik z Friends na New Friends i klasa 4 zaczyna od razu od części 2 (dzieciaki od I klasy uczą się języka). kiedyś pracowałam na Go for Poland - też niezły.
W gimnazjum pracowałam ( w zależności od szkoły) na Snapshot (Longman), Open Doors (Oxford), Challenges (Longman). Obecnie pracuję na New Adventures (Oxford) i jestem pod wrażeniem tego podręcznika. W zeszłym roku czekałam do października na poziom Intermediate i się nie zawiodłam. Dziecieki naprawdę sobie chwalili tematykę, jasny układ tematów. Masa ćwiczeń w workbook[/i] i dodatkowych rzeczy na www.oxford.pl :D
Poprzednia wersja Adventures nie była tak dobra - w tym roku zmieniam na New .. w klasie I.

Czy ktoś już widział nowe repetytoria przedegzaminacyjne? Proszę o opinię :)

marzenka1986
Posty: 18
Rejestracja: 2008-08-22, 18:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Podręczniki Sparks i Welcome

Postautor: marzenka1986 » 2008-08-22, 19:21

Dzień dobry!

Mam pytanie jak można zamówić książki w wydawnictwie Oxford Sparks potrzebuję trzech części w księgarni to raczej droga inwestycja. Od wrzesnia zaczynam prace jako nauczycielka. Potrzebuję też z Express Publishing Welcome i mam ten sam problem. A słyszałam ze z wydawnictwa nauczyciele za darmo otrzymują książki proszę pomóżcie.

luanne
Posty: 31
Rejestracja: 2008-08-22, 14:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: luanne » 2008-08-22, 20:21

Ja też będę pracować na Sparks. Musisz wydrukować sobie ze strony Oxford oświadczenie dyrektora. Pójść do dyrektora szkoły, wypiszesz jakie książki potzrebujesz i ilu jest uczniów w klasie. Dyrektor Ci podbije (nie spotkałam się nigdy z odmową-pomimo,ze dopiero od wrzesnia zaczynam tam prace). wysyłasz to do Oxford a oni przyślą ci NA PEWNO cały zestaw nauczyciela. Tak samo jest w Longman wiec w pozostałych wydawnictwach na pewno też.
Pozdrawiam

marzenka1986
Posty: 18
Rejestracja: 2008-08-22, 18:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: marzenka1986 » 2008-08-23, 16:07

Dziękuję za informacje, a mogłabym prosić o dokładny adres na którym to oświadczenie sie znajduje? Przeglądam tę stronę i nie mogę znaleźć i jeszcze jakieś problemy mają z weryfikacja mojego konta. Bardzo proszę o dalsza pomoc.

niebo77
Posty: 126
Rejestracja: 2008-03-21, 10:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: niebo77 » 2008-08-23, 17:29


motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: motylek8 » 2008-08-23, 18:18

zawsze możesz też się skontaktować z przedstawicielem odpowiednim do twojego regionu i wyślą ci na maila taki formularz.

swiezo.upieczona.anglistk
Posty: 121
Rejestracja: 2008-06-24, 23:43
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: śląskie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: swiezo.upieczona.anglistk » 2008-08-25, 19:19

mozesz najpierw do nich zadzwon i poprosic, aby ci juz teraz wyslali, a oswiadczenie sobie na spokojnie doslesz

marzenka1986
Posty: 18
Rejestracja: 2008-08-22, 18:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: łódzkie

Re: PODRĘCZNIKI - język angielski

Postautor: marzenka1986 » 2008-08-26, 14:22

Dziękuję Wam za pomoc już zamówiłam książeczki!!!!


Wróć do „Języki obce”