Uczniowie na forum nauczycielskim

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: malgala » 2008-09-06, 16:12

Jest nam bardzo miło, że zechcieliście zagościć na naszym forum przeznaczonym dla nauczycieli.
Prawda jest taka, że gdyby nie było Was - Uczniów, nasz zawód straciłby sens. Stałby się niepotrzebny.
Tak samo jak my chcemy Was lepiej poznać, tak również i Wy staracie się bliżej poznać nauczycieli. To naturalne.
Jesteście tu mile widzianymi gośćmi. A każdy gość powinien umieć dostosować się do zasad panujących w domu gospodarzy.
Niestety, część z Was wizyt składać nie potrafi. Uczniowie ci zabierają głos w sprawach, na których się po prostu nie znają. Próbujecie dyskutować na temat prawa oświatowego, zabieracie głos w wątkach merytorycznych, staracie się narzucić własne zdanie a nauczycieli na tym forum traktujecie jak swych młodszych kolegów w szkole.
Z przykrością muszę stwierdzić, że jeżeli takie sytuacje będą się powtarzać, będziemy zmuszeni zablokować Wam dostęp do niektórych działów na forum.
Nie chcielibyśmy posuwać się do takich działań i stosować w tym przypadku odpowiedzialności zbiorowej.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: edzia » 2008-09-06, 23:19

malgalo, wydaje mi się, że po naszych kilku ostatnich reprymendach (oraz po reprymendzie Ingi :* ) uczniowie zrozumieli, o co chodzi i chyba ten post jest już niepotrzebny? :) No, chyba, że potraktowałaś go jako przestrogę na przyszłość dla nowozarejestrowanych uczniów. :wink:

Zastanawiam się jeszcze, czy tych śmieci nie dałoby się jakoś posprzątać.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: malgala » 2008-09-07, 07:44

Wierzę w to, że nasi uczniowie na forum już to zrozumieli. Forum jest otwarte i zawsze mogą dołączyć nowi. Lepiej będzie, gdy od początku swojej obecności na forum będą to wiedzieli.
Myślę, że popełniliśmy błąd. Nie wyjaśniliśmy uczniom pewnych rzeczy od samego początku, liczyliśmy na ich pełną dojrzałość. Stąd potem nieporozumienia, nerwy, zgłaszanie postów, reprymendy. Można było tego uniknąć.
Młodzież jest bardzo niecierpliwa i pewna, że ma patent na życie. Przecież my też tacy byliśmy w ich wieku. Dlatego też lepiej zapobiegać pewnym sytuacjom, niż potem je leczyć.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: edzia » 2008-09-07, 07:47

malgala pisze:Lepiej będzie, gdy od początku swojej obecności na forum będą to wiedzieli.
Myślę, że popełniliśmy błąd. Nie wyjaśniliśmy uczniom pewnych rzeczy od samego początku, liczyliśmy na ich pełną dojrzałość. Stąd potem nieporozumienia, nerwy, zgłaszanie postów, reprymendy. Można było tego uniknąć.


W takim razie najlepiej byłoby, gdyby uczniowie dowiadywali się o naszych zasadach już podczas rejestracji.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: malgala » 2009-02-04, 15:51

renati23 pisze:Bardzo proszę naszych uczniów na forum o niewypełnianie pola: Przedmiot nauczania

Zacytowałam tę wypowiedź z działu Uwagi o forum.
Być może nie wszyscy tam dotarli i przeczytali.
Część z Was w polu przedmiot nauczania ma wpisane uczeń. To dobrze. Można również tego pola nie wypełniać.
Część jednak podaje przedmiot nauczania. Rozumiemy, że jest to przedmiot planowany, ale takim zapisem wprowadzacie forumowiczów w błąd.

Dziudzia
Posty: 5
Rejestracja: 2010-03-17, 17:50
Kto: uczeń
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: Dziudzia » 2010-03-26, 15:57

myślałam ze forum jest dla każdego, jesteśmy anonimowi ale ok, skoro jest taka zasada, ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: vuem » 2010-03-27, 07:08

To w żaden sposób chyba Twej swobody obywatelskiej nie narusza.

Jesteś nadal anonimowa, nadal nikt nie wie, czy faktycznie jesteś 16-letnią uczennicą Dziudzią, czy może 40-letnim Dziudziem z sąsiedniego blokowiska.

kom7
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-06, 21:49
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: kom7 » 2011-11-29, 23:38

Jeżeli mogę się wtrącić.
Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że nauczyciele mają manię wyższości i za wszelką cenę próbują może nie skompromitować czy upokorzyć, ale (nie mogę znaleźć odpowiedniego słowa) udowodnić uczniowi że jest niżej w "hierarchii".
Przepraszam jeżeli to kogoś uraziło, ale po prostu mam takie wrażenie.
Przepraszam, ale będę się do Was zwracał na TY.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: haLayla » 2011-11-30, 01:21

kom7 pisze:Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że nauczyciele mają manię wyższości i za wszelką cenę próbują może nie skompromitować czy upokorzyć, ale (nie mogę znaleźć odpowiedniego słowa) udowodnić uczniowi że jest niżej w "hierarchii".


Bo uczeń jest niżej w hierarchii :wink:
<3

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-11-30, 18:25

Brawo!!! Miwues by tego nie ujął lepiej.

Rarche Carmeline
Posty: 20
Rejestracja: 2015-05-18, 17:23
Kto: uczeń
Lokalizacja: śląskie

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: Rarche Carmeline » 2015-05-18, 17:41

haLayla pisze:
kom7 pisze:Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że nauczyciele mają manię wyższości i za wszelką cenę próbują może nie skompromitować czy upokorzyć, ale (nie mogę znaleźć odpowiedniego słowa) udowodnić uczniowi że jest niżej w "hierarchii".


Bo uczeń jest niżej w hierarchii :wink:


Ale chodzi też chyba o to, żeby ucznia zrozumieć, podyskutować z nim.
Wczoraj trafiłam na to forum i poczytałam kilka wątków, dzisiaj się zarejestrowałam. Cieszę się, bo tematy związane z nauczycielami ogromnie mnie kręcą, ale faktycznie niektórzy pisali w taki sposób, że od tych wypowiedzi biło jedno wielkie "jesteśmy dorośli, wiemy lepiej". Na przykład gdy ktoś miał problem z nauczycielem, od razu większość obarczała winą ucznia, a sytuacje są różne. Czy na przykład ja miałam wpływ na to, że ksiądz był dla mnie chamski w kościele i od tej pory go unikam? Nie, bo nic złego nie zrobiłam.

Młodzież to nie tylko wybryki i niesłuchanie na lekcjach, jak większość sądzi.

Przy okazji - czy jest na tym forum jakiś nauczyciel geografii, najlepiej uczący w gimnazjum? Pytam z ciekawości.

Awatar użytkownika
sharkinator
Posty: 347
Rejestracja: 2011-09-24, 20:06
Kto: nauczyciel
Przedmiot: geografia, przyroda, wychowanie fizyczne
Lokalizacja: Kraków

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: sharkinator » 2015-05-18, 19:35

Ja jestem :D

Rarche Carmeline
Posty: 20
Rejestracja: 2015-05-18, 17:23
Kto: uczeń
Lokalizacja: śląskie

Re: Uczniowie na forum nauczycielskim

Postautor: Rarche Carmeline » 2015-05-25, 20:23

Miło mi :)
Jeśli mogę się spytać, kobieta czy mężczyzna?

Czy geografia jest trudnym przedmiotem do studiowania i uczenia? W przyszłości planuję zostać nauczycielką polskiego, ale rozważam także geografię. Wręcz uwielbiam ten przedmiot.


Wróć do „Kącik uczniowski”