Szkolne palarnie.

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

JustynaBG
Posty: 37
Rejestracja: 2008-09-19, 19:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: podlaskie

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: JustynaBG » 2008-09-23, 20:23

Palacz=Morderca?

Skład dymu tytoniowego (3)
Dym składa się z ponad 4000 związków chemicznych, z czego ponad 40 to substancje rakotwórcze, toksyczne, uszkadzające DNA, uszkadzające płód. Oto niektóre substancje zawarte w dymie papierosowym:

aceton - rozpuszczalnik, składnik farb i lakierów

amoniak - używany do czyszczenia toalet

arsen - stosowany jako popularna trutka na szczury i inne gryzonie
butan - gaz pędny, stosowany do wyrobu benzyny syntetycznej
chlorek winylu - związek używany do produkcji plastiku
ciała smołowate - odpowiedzialne za powstawanie nowotworów złośliwych u człowieka
cyjanowodór - gaz używany w komorach gazowych do masowego ludobójstwa
fenole - niszczą rzęski nabłonka wyściełającego oskrzela
formaldehyd - związek używany do konserwacji preparatów biologicznych (np. żab)
metanol - trucizna, składnik benzyn silnikowych
nikotyna - silna trucizna uzależniająca równie silnie jak kokaina czy heroina; podana dożylnie dawka nikotyny zawarta w jednym papierosie może zabić człowieka.
polon - pierwiastek radioaktywny, bardzo toksyczny
tlenek węgla - zmniejsza zawartość tlenu we krwi, składnik spalin, tzw. czad



Żródło

relicher
Posty: 744
Rejestracja: 2007-12-10, 17:37

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: relicher » 2008-09-23, 20:25

JustynaBG pisze:Palacz=Morderca?

Nie. Palacz= Samobójca :!: :!: :!:
Bo taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: Ingeborga » 2008-09-23, 20:30

relicher pisze:
JustynaBG pisze:Palacz=Morderca?

Nie. Palacz= Samobójca :!: :!: :!:

Nawet to nie...
palacz=truciciel, zabójca, samobójca... :roll:
...

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: haLayla » 2008-09-23, 23:39

Postawmy sprawę jasno.
Miwues - bynajmniej nie promuję palenia, jedyne co stwierdziłem, to jaki nikotyna ma wpływ na moją osobę, nie zachęcając nikogo do palenia. Doskonale sobie zdaję także sprawę ze szkodliwości palenia i nie życzę sobie takiego stosunku do mojej osoby. Jeżeli tak mówisz na swoich uczniów, znajomych, Bóg wie kogo jeszcze, to proszę bardzo, ale ja sobie na coś takiego nie pozwolę.
Boguś i relicher - pisałem o nikotynie, nie o substancjach smolistych, ale o nikotynie. Czytanie ze zrozumieniem.

Zaś jako element spinający i podsumowujący całość, tej swoistej nagonki, niczym z przedszkola, mogę stwierdzić, że niektóre wasze wypowiedzi są z serii: "rzucę gównem, może się przyklei".
<3

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: haLayla » 2008-09-24, 13:50

I żeby była jasność.
Miwues - plonk!
<3

Marcelka
Posty: 8
Rejestracja: 2007-09-07, 16:29

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: Marcelka » 2008-09-24, 14:52

A ja się dziwię takiej WYMIANIE informacji, obelg i głupot. Przecież wedle przepisów w placówkach budżetowych - a takimi są szkoły nie wolno palić ani nauczycielom, ani uczniom ani nawet dyrektorowi.
Stalówka

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: edzia » 2008-09-24, 17:32

haLayla pisze:I żeby była jasność.
Miwues - plonk!
haLayla, że też ja wcześniej nie wpadłam na to samo w odniesieniu do twojej osoby. Zbrzydło mi już czytanie po 15 twoich postów dziennie, które nic albo niewiele wnoszą do tematu, a zaśmiecają forum i sieją zamęt. Nieudolnie interpretujesz przepisy prawne, wzbudzając niepotrzebnie niepewność. Z lubością demonstrujesz własne nałogi i przekonujesz, że to wszystko w imieniu świętego prawa.

Może znajdź sobie inne forum albo załóż własne, a będziesz tam mógł głosić własne poglądy, spamować, a jednocześnie oczekiwać uwielbienia. Może tam poczujesz się dowartościowany.

haLayla pisze:Doskonale sobie zdaję także sprawę ze szkodliwości palenia i nie życzę sobie takiego stosunku do mojej osoby
haLayla pisze:ja sobie na coś takiego nie pozwolę
Masz tupet! Ty faktycznie jesteś pępkiem świata. Może ktoś jeszcze podejmie się próby uspołecznienia cię, nauczenia cię taktu, empatii, samokrytyki, ja nie potrafię.
Chętnie więc dodaję cię do listy użytkowników ignorowanych. Dla niewtajemniczonych: można to zrobić klikając „ignoruj” z prawej strony danego użytkownika. Wówczas w miejsce wszystkich jego postów wyświetli się informacja:
Użytkownik został dodany do twojej listy ignorowanych. Kliknij Tutaj żeby zobaczyć jego post. Kliknij Tutaj żeby przejść do swojej listy ignorowanych

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: edzia » 2008-09-24, 17:33

Marcelka, zdaje się, że można, ale w wyznaczonych do tego miejscach. Nie dotyczy oczywiście uczniów.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: Jolly Roger » 2008-09-24, 17:51

miwues pisze:Tyś się, człowieku, za dużo amerykańskich filmów naoglądał. Z niewzruszoną pewnością siebie i nieustającym poczuciem narcystycznego samouwielbienia piszesz takie brednie, że czytając, czuję fizyczny niemal ból.


Po takich słowach spodziewałem się wytrysku pseudoobcojęzycznego zaklęcia a skończyło się na plonk! :shock:

miwues ból??, chyba w trzewiach od rechotu.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: haLayla » 2008-09-24, 18:31

A teraz nieco rozwinę swoją wypowiedź, bo wczoraj nie miałem na to czasu, a także z uwagi na to, że moja wypowiedź wzbudziła tak silne emocje wśród niektórych użytkowników forum (złość piękności szkodzi), więc czas na wyjaśnienie pewnych kwestii.

Jakkolwiek cenię to, że miwues wyprowadził mnie z błędu, w przypadku stanu mojej wiedzy na temat prawa, podając dokładne przepisy, których zresztą nie sprawdziłem, wierząc na słowo, a także uważam, że jest człowiekiem inteligentnym, a także zniosę prawie wszystko, tak nie zniosę, nie będę akceptował i nie rozumiem, dołączania do merytorycznej wypowiedzi elementów, które są erystyką i to na bardzo miernym poziomie. Nie zamierzam akceptować argumentum ad hominem (tak, dla niektórych trudne słowo), a tym bardziej stwierdzeń wartościujących, takich jak:

Z niewzruszoną pewnością siebie i nieustającym poczuciem narcystycznego samouwielbienia piszesz takie brednie, że czytając, czuję fizyczny niemal ból.


Bo druga strona mnie nie zna na tyle dobrze, aby wypowiadać się na temat mojego charakteru.

Nie będę także tolerował także opiniowania w sprawie stanu mojego wiedzy, mimo iż to mógłbym jeszcze zrozumieć, gdyż wiąże się to ze specyfiką wykonywanego zawodu, mimo iż nie jest to w dobrym tonie. Mam tutaj na myśli konkretnie:

Zarówno na temat prawa, jak i na temat szkodliwości palenia jesteś na etapie nieuświadomionej niewiedzy.


Nie zgadzam się również, abyś na forum nauczycielskim prowadził swoistą kampanię promującą palenie papierosów.


I tutaj jest właściwe dementi. Nie promuję palenia papierosów. Gdybym promował, to zachęcałbym innych do palenia ich, w temacie "Zdjęcia forumowiczów" umieściłbym zdjęcia, na których palę papierosa, od czego, świadomie się powstrzymałem. Nie jest moim celem reklamować palenia, i to nie tylko dlatego że mi za to nie zapłacili, ale dlatego, że zgodnie z moimi poglądami, każdy ma prawo do samodzielnego dokonania wyboru. Chce ktoś palić - niech pali. Nie chce - niech nie pali.

Z tą kwestią wiąże się inna kwestia - dyskryminacja palących. Rozumiem, że niepalący nie chcą wdychać dymu tytoniowego, mają do tego prawo. Tylko że albo państwo zapewni oddzielne miejsca do palenia, typu palarnie, czy podzielenie przystanków na części, albo niech nie wprowadza praw uderzających w palaczy. Albo rybki, albo akwarium.

Idąc dalej, w moim wywodzie, tak mam tupet. Bo szkoła to nie jest instytucja wzorująca się na feudalizmie. Prawo do wypowiedzi mają obie strony, nie tylko nauczyciele, dotyczy to zwłaszcza kwestii niezwiązanych z nauczanym przedmiotem. To se ne vrati, jak mawiają sąsiedzi zza Sudetów, dlatego będę bezczelny w dochodzeniu swoich praw, w tym prawa do szacunku. Bo jak dotąd, nikogo nie obraziłem, mimo że wielokrotnie mnie już tutaj obrażono.

Nie, nie było wytrysku pseudoobcojęzycznego (swoją drogą, fajny neologizm) zaklęcia. Jeżeli ktoś nie zna podstawowych zapożyczeń z innych języków, to sugerowałbym mu, aby zapoznał się z nauczycielem dołączonym do opakowania, bądź skonsultował się ze słownikiem, lub internetem.

Tyle w temacie. Mógłbym napisać więcej, ale i tak część tego w ogóle nie przeczyta, a jeżeli już przeczyta, to odwróci kota ogonem.
<3

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: Jolly Roger » 2008-09-24, 19:02

haLayla pisze:
Z tą kwestią wiąże się inna kwestia - dyskryminacja palących. Rozumiem, że niepalący nie chcą wdychać dymu tytoniowego, mają do tego prawo. Tylko że albo państwo zapewni oddzielne miejsca do palenia, typu palarnie, czy podzielenie przystanków na części, albo niech nie wprowadza praw uderzających w palaczy. Albo rybki, albo akwarium.


JA chcę rybki w akwarium, za sobą mam większość, dlaczego mam ustępować mniejszości. Jeśli chcą się truć to ich prywatna sprawa, niech się trują w swoim prywatnym domu. Póki nie przekonają większości, ze jest to pożyteczne trucie póty fora z miejsc publicznych.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: haLayla » 2008-09-24, 19:04

Dlatego mówię o swoistym rodzaju kompromisu - niech będą miejsca dla palących i dla niepalących. W ten sposób, nikt nie będzie dyskryminowany.
<3

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: Jolly Roger » 2008-09-24, 19:28

a gdzie jest kompromis w zawołaniu Albo rybki, albo akwarium.

Trudno będzie wyeliminowac palenie z wszystkich miejsc publicznych, bo tego się nie ureguluje prawnie, a bardziej są potrzebne zmiany obyczajowe (to jednak długi proces). Zresztą nie wiem czy jest to potrzebne.
Jednak w niektórych miejscach można domagać się przestrzegania zakazu palenia. Pierwszym takim miejscem jest szkoła.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: haLayla » 2008-09-24, 20:27

Albo rybki albo akwarium - mam na myśli że albo wprowadzacie miejsca dla palących, albo znosicie zakaz. Proste a jakże genialne w swej prostocie :D
W szkołach, szpitalach i urzędach powinny być palarnie.
Chociażby dla personelu.
<3

relicher
Posty: 744
Rejestracja: 2007-12-10, 17:37

Re: Szkolne palarnie.

Postautor: relicher » 2008-09-24, 21:28

haLayla pisze:albo wprowadzacie miejsca dla palących, albo znosicie zakaz

Co ty wygadujesz, ustawa musi przejść przez parlament prezydent, premiera itd... piszesz jakby ktoś tutaj był w parlamencie lub choć w organie wykonawczym :crazy:
Bo taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.


Wróć do „Kącik uczniowski”