Bohaterowie bajek UE

wymiana pomysłów, czyli jak prowadzić dobre, inspirujące i ciekawe lekcje

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
AnulkaK
Posty: 46
Rejestracja: 2008-01-20, 19:01

Bohaterowie bajek UE

Postautor: AnulkaK » 2008-10-23, 11:17

Witajcie,

muszę przygotować cykl zajęć dotyczących bohaterów bajek i baśni w krajach Unii Europejskiej i o ile scenariusz zajęć jakoś nie wydaje mi się strasznie trudny to sen spędzają mi bohaterowie tych bajek czy znacie bohaterów + autora bajki i tytuł takich książek.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc, dodam, że zajęcia muszę przygotować dla dzieci klas 1-3

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Bohaterowie bajek UE

Postautor: edzia » 2008-10-24, 09:36

A nie mogą to być bajki i baśnia takich autorów jak: Jean de La Fontaine (francuski bajkopisarz), Hans Christian Andersen (duński baśniopisarz), Charles Perrault (francuski baśniopisarz), bracia Grimm (niemieccy baśniopisarze)? Ich bajki i baśnie są znane. Tyle, że oni tworzyli, gdy jeszcze nie było UE, więc nie wiem, czy to dobry przykład?

Awatar użytkownika
AnulkaK
Posty: 46
Rejestracja: 2008-01-20, 19:01

Re: Bohaterowie bajek UE

Postautor: AnulkaK » 2008-10-24, 10:34

Edzia też tak sobie pomyślałam, ale obawiam się że oprócz takich znanych baśni na jednych z kolejnych zajęć będę potrzebowała coś "nowoczesnego", a z tym mam duży problem.

Dziękuje mimo wszystko.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Bohaterowie bajek UE

Postautor: Jedliński » 2008-10-24, 15:58

Ronja -córka rozbójnika ;)

Jak chcesz coś nowoczesnego to zetknąłem się z serią Niebaśnie (poszukaj w necie info -nie wiem czy o to ci chodzi)."Seria NIEBAŚNIE zawiera powszechnie znane motywy baśniowe, w nowej interpretacji."

Tak na marginesie to psychologia mocno zajęła się baśniami i bajkami (nawet coś w rodzaju bajkoterapii).A w bajkach jest wiele różnych motywów (archetypów a la Jung).
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
AnulkaK
Posty: 46
Rejestracja: 2008-01-20, 19:01

Re: Bohaterowie bajek UE

Postautor: AnulkaK » 2008-10-27, 16:25

Dziękuje bardzo poszukam w internecie i od przyszłego tygodnia zabieram się za zajęcia, bo czas leci. Na początek typowe baśnie, a potem coraz to nowsze.


Wróć do „Metody dydaktyczne, scenariusze, konspekty, materiały”

cron