własna strona

czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim komputerem, którego nie można wyrzucić przez okno

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
kasika
Posty: 311
Rejestracja: 2007-07-27, 17:01

własna strona

Postautor: kasika » 2008-10-23, 18:32

Jak w prosty sposób stworzyć własną stronę? Można bezpłatnie skorzystać z jakichś szablonów. Na stworzenie własnej strony od a do z nie piszę się gdyż zajęłoby mi to zbyt dużo czasu.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: własna strona

Postautor: dushka » 2008-10-23, 19:02


Awatar użytkownika
kasika
Posty: 311
Rejestracja: 2007-07-27, 17:01

Re: własna strona

Postautor: kasika » 2008-10-23, 19:59

Nie sądziłam, że to takie proste . Dzięki a moja strona będzie tu :) http://annamatematyk.pl.tl/Strona-startowa.htm

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: własna strona

Postautor: dushka » 2008-10-23, 20:02

Miłej zabawy :)

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: własna strona

Postautor: edzia » 2008-10-24, 09:04

kasika pisze:moja strona będzie tu http://annamatematyk.pl.tl/Strona-startowa.htm
Bedę śledzić Twoje poczynania :)

Awatar użytkownika
jozly
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-01, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: własna strona

Postautor: jozly » 2008-10-24, 10:52

Jeżeli myślimy o trochę poważniejszych zastosowaniach, to polecam artykuł Strona internetowa dla szkoły, firmy lub osoby prywatnej.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: własna strona

Postautor: dushka » 2008-10-24, 13:02

A ile za reklamę Ci płacą?

Awatar użytkownika
karaeska
Posty: 295
Rejestracja: 2008-08-22, 00:57
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: własna strona

Postautor: karaeska » 2008-10-24, 21:50

Stronę można też łatwo stworzyć na www.weebly.com. Obecnie się nad tym męczę i póki co, bardzo mi się podoba. Jedynym minusem jest to, że tworzeniu tej strony trzeba poświęcić trochę czasu... No i całość jest po angielsku.

Awatar użytkownika
jozly
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-01, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: własna strona

Postautor: jozly » 2008-10-24, 22:03

dushka pisze:http://www.stronygratis.pl/


a to jest wprowadzanie w błąd naiwnych i łatwowiernych. Jeżeli coś jest gratis to tylko pozornie, wtedy trzeba szczególnie uważać! W rzeczywistości taka strona dostarcza właścicielowi tzw. kontentu, czyli treści pod reklamę, najczęściej kontekstową albo jeszcze gorzej - jest zapleczem dla pozycjonowania innych stron. Gdy tylko zyska jakąś popularność, to zostanie obwieszona reklamami, na które użytkownik nie ma wpływu.
Proszę zwrócić uwagę na przykładowe strony tworzone w tym serwisie, każda z nich ma zewnętrzną reklamę na samej górze.

Tzw. "darmowa" strona może w każdej chwili przestać działać i tracimy naszą pracę. Tego typu serwisów (polskich, nie zagranicznych) można wskazać kilka, z nieśmiertelną republiką na czele. Własny hosting pod małą stronę prywatną lub dla szkoły kosztuje już od 50 zł/rok. Mamy zapewnioną pomoc admina, konta pocztowe, panel administracyjny, bazy danych, FTP, możliwość podpięcia własnej domeny i - przede wszystkim narzędzia do łatwego tworzenia serwisu, np. wordpress.

Ja napisałem o tym, co sam sprawdziłem. Wolny wybór ...

Awatar użytkownika
karaeska
Posty: 295
Rejestracja: 2008-08-22, 00:57
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: własna strona

Postautor: karaeska » 2008-10-24, 22:26

jozly pisze:W rzeczywistości taka strona dostarcza właścicielowi tzw. kontentu, czyli treści pod reklamę, najczęściej kontekstową albo jeszcze gorzej - jest zapleczem dla pozycjonowania innych stron. Gdy tylko zyska jakąś popularność, to zostanie obwieszona reklamami, na które użytkownik nie ma wpływu.
Proszę zwrócić uwagę na przykładowe strony tworzone w tym serwisie, każda z nich ma zewnętrzną reklamę na samej górze.

Odnoszę wrażenie, że jednak autorka tego tematu miała coś innego na myśli...
Tutaj chodziło chyba o gratis w sensie, że tworzący stronę nie płaci za nic materialnie, tzn. pieniędzmi...

Awatar użytkownika
jozly
Posty: 38
Rejestracja: 2008-06-01, 18:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: własna strona

Postautor: jozly » 2008-10-25, 16:17

Odnoszę wrażenie, że jednak autorka tego tematu miała coś innego na myśli...


Zgoda, autorka pytała o prosty sposób tworzenia strony i bezpłatne szablony. Nie wspominała o bezpłatnym hostingu. Wydaje mi się, ze właśnie na takie pytanie odpowiedziałem precyzyjnie, tzn. zaproponowałem bezpłatne oprogramowanie CMS typu open source, i prostą, automatyczną instalację na tanim serwerze. Wtedy do wyboru jest kilkadziesiąt bezpłatnych szablonów (grafik) do każdego systemu. Stronę tworzy się szybko i łatwo - wystarczy znajomość obsługi edytora typu Word. Systemy zarządzania treścią maja i taką zaletę, że w prosty sposób stronę się modyfikuje lub dodaje nowe treści.

Rozpisałem się, ale w swojej praktyce często spotykam się z osobami, które poszukują bezpłatnych możliwości stworzenia witryny, bo nie wiedzą, że mogą skorzystać z otwartego oprogramowania, a przeraża je cena oprogramowania komercyjnego (od tysiąca w górę).

Mogę oczywiście wskazać strony z bezpłatnymi szablonami graficznymi w html, np. http://www.oswd.org, tylko to niewiele pomoże osobie początkującej.

Alternatywą może być skorzystanie z ostatniej oferty Google -http://sites.google.com/site/sites/ albo z jakiegoś systemu blogowego lub zbudowanie prostej strony na Onecie, czy WP za pomocą kreatorów. Jest jeszcze wiele innych możliwości (w tym tanich rozwiązań komercyjnych - linka nie daję tutaj, bo znowu ktoś uzna to za reklamę), ale pytająca powinna podać więcej szczegółów (jeżeli jeszcze jest zainteresowana tematem).

Zbulwersowała mnie natomiast wypowiedź jednej z dyskutantek, która sugeruje, że nie jestem bezinteresowny, a sama poleca stronę o wątpliwej jakości technicznej, o charakterze komercyjnym i nie uprzedza, co tak naprawdę się kryje pod taką "bezpłatną" ofertą. Nauczony własnym doświadczeniem będę wszystkim odradzał korzystanie z bezpłatnego hostingu u nieznanych firm. A było tak: kilka lat temu moja szkoła też miała stronę na bezpłatnym hostingu. Okazało się, że "reklamowaliśmy" gorące cyber-laski. Reklama była umieszczona nie na stronie głównej, ale na mało odwiedzanej podstronie. Zauważył to rodzic. Najadłem się wstydu, ale skutecznie wyleczyłem się z mrzonek o bezpłatnym ...

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: własna strona

Postautor: agadanuta » 2008-10-31, 21:55

Całkowicie zgadzam się z przedmówcą.

Awatar użytkownika
arte
Posty: 129
Rejestracja: 2007-04-04, 13:10
Lokalizacja: mazowieckie

Re: własna strona

Postautor: arte » 2008-11-02, 17:13

nie lepiej samemu pouczyć się i zrobić - oczywiście minusem jest to że wymaga czasu

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: własna strona

Postautor: malgala » 2008-11-02, 17:21

Czasu wymaga, potwierdzam, zwłaszcza jak się dłuższą przerwę zrobi i trzeba sobie potem pewne rzeczy przypominać.
Tylko nie zawsze jest ten czas, żeby nad stroną posiedzieć.
Zupełnie początkującym dużo wygodniej jest jednak skorzystać z gotowych możliwości.
Pierwsze kroki stawiałam też korzystając z kreatora stron. Teraz robię sama, chociaż nie zawsze mi tak wychodzi jak bym chciała.

Awatar użytkownika
agadanuta
Posty: 306
Rejestracja: 2008-04-12, 16:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: własna strona

Postautor: agadanuta » 2008-11-04, 18:17

Przecież tu nie chodzi o "robienie strony", tylko o umieszczenie jej na jakimś serwerze, o hosting.


Wróć do „Rady i porady dotyczące codziennej eksploatacji komputera”