Ocena z plastyki

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

MSJS
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-18, 10:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Plastyka
Lokalizacja: małopolskie

Ocena z plastyki

Postautor: MSJS » 2008-09-01, 08:58

Witam wszystkich.Poniewaz jutro zaczynam swoj pierwszy w zyciu dzien pracy w szkole jako plastyk mam pytanie odnosnie oceniania uczniow.Czy jest gdzies zapisane jak nalezy to zrobic i jaka ocena jet za co?Blagam jezeli ktos moze mi pomowiedziec jak sie ocenia plastyke bede bardzo wdzieczna.pozdrawiam

Awatar użytkownika
renati23
Administrator
Posty: 3073
Rejestracja: 2007-06-08, 18:48
Przedmiot: Inne

Re: Ocena z plastyki

Postautor: renati23 » 2008-09-02, 08:02

MSJS, nie wiem za co dokładnie są poszczególne oceny z plastyki - ale ogólnie to wynika z Przedmiotowych Systemów Oceniania - sporządzasz sobie co uczeń powinien wiedzieć na poszczególne stopnie szkolne :wink:
ogólne kryteria na poszczególne oceny:
a) wymagania wykraczające ( W ) - na stopień celujący - obejmują treści:
-znacznie wykraczające poza program nauczania,
- stanowiące efekt samodzielnej pracy ucznia,
- wynikające z indywidualnych zainteresowań,
- zapewniające pełne wykorzystanie wiadomości dodatkowych;
b) wymagania dopełniające ( D ) - na stopień bardzo dobry - obejmują pełny zakres treści określonych programem nauczania; są to treści:
- złożone, trudne, ważne,
- wymagające korzystania z różnych źródeł,
- umożliwiające rozwiązywanie problemów,
- użyteczne w życiu pozaszkolnym,
- wskazujące na pełne opanowanie programu;
c) wymagania rozszerzające ( R ) - na stopień dobry - obejmują następujące treści:
- istotne w strukturze przedmiotu,
- bardziej złożone niż treści zaliczone do wymagań podstawowych,
- przydatne, ale nie niezbędne w opanowywaniu treści z danego przedmiotu,
- użyteczne w szkolnej i pozaszkolnej działalności,
- o zakresie wykraczającym poza wymagania zawarte w podstawie programowej,
- wymagające umiejętności stosowania wiadomości w sytuacjach typowych, wg wzorów
/przykładów/ znanych z lekcji i podręczników;
d) wymagania podstawowe ( P. ) - na stopień dostateczny - obejmują elementy treści:
- najważniejsze w uczeniu się przedmiotu,
- łatwe nawet dla ucznia mało zdolnego,
- o niewielkim stopniu złożoności - przystępne,
- często powtarzające się w programie nauczania,
- dające się wykorzystać w sytuacjach szkolnych i pozaszkolnych,
- określone programem nauczania na poziomie nie przekraczającym wymagań zawartych w podstawie programowej,
Warstwa treści podstawowych nie przekracza 30% treści całego programu.
e) wymagania konieczne ( K ) - na stopień dopuszczający - obejmują elementy treści nauczania:
- niezbędne w uczeniu się przedmiotu,
- potrzebne w życiu;
wskazują one na braki w opanowaniu wiadomości i umiejętności określonych w podstawie
programowej, a także na braki w opanowaniu wiadomości podstawowych.

beata7677
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-21, 17:38
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ocena z plastyki

Postautor: beata7677 » 2008-12-21, 17:50

Mam wielką prośbę! Pilnie potrzebne mi sa wymagania edykacyjne dla klas od IV-VI z plastyki i muzyki,ale chodzi NIE o wymagania na poszczególną ocenę.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ocena z plastyki

Postautor: mateoo » 2009-03-12, 19:30

MSJS pisze:Witam wszystkich.Poniewaz jutro zaczynam swoj pierwszy w zyciu dzien pracy w szkole jako plastyk mam pytanie odnosnie oceniania uczniow.Czy jest gdzies zapisane jak nalezy to zrobic i jaka ocena jet za co?Blagam jezeli ktos moze mi pomowiedziec jak sie ocenia plastyke bede bardzo wdzieczna.pozdrawiam


ja 3 lata uczyłem w gimnazjum muzyki i plastyki, chociaż jestem mgr edukacji muzycznej :) ale dyrektorowi wystarczyła odpowiednia ilość godzin przedmiotow takich jak metodyka nauczania sztuki itd. Oceniaj wszystko co się da, żeby ocen nałapać i mieć z czego wystawić - ja sprawdzałem zeszyty; podczas lekcji zadawałem pytanie na +, 5 a czasami nawet i 6; niekiedy pytalem. Co do prac - oceniaj starannosc wykonania, zgodnosc z tematem itd. Na pewno bedzie ok!Skoro ja muzyk sobie poradzilem, to Ty tez dasz rade :D
Sztuka jest pokarmem duszy.


Wróć do „Przedmioty artystyczne”

cron