Przygotowanie do Matury - czas zacząć.

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

thegoap
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-04, 16:11
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Przygotowanie do Matury - czas zacząć.

Postautor: thegoap » 2009-01-04, 16:16

Witam,

Uczęszczam do 2 klasy liceum. W 2010 roku będę zdawać maturę i właśnie od jakiegoś czasu zaczynam o niej myśleć tak na poważnie.
Zamierzam rozpocząć przygotowania do matury na przełomie najbliższych miesięcy - niektórzy pewnie pomyślą ,że za wcześnie itp. , lecz wg. mnie warto się przygotowywać wcześniej i w szczególności na spokojnie.
Mój problem polega na tym ,iż do tej pory uczyłem się "pod średnią" czyli aby osiągnąć same 4 i 5. Chciałbym jednak poświęcić się przedmiotom ,które będę zdawać na maturze, lecz wiąże się to z tym iż pozostałe przedmioty musiałbym przysłowiowo troszkę zaniedbać.

Chciałbym zapytać czy takie działanie ma sens? Czytałem regulaminy rekrutacji na uczelnie i nigdzie nie uwzględniano ocen ze świadectwa, a w szczególności tych które nie są w pewien sposób powiązane z kierunkiem studiów.

Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję.

PS. Chyba lepiej być wyspecjalizowanym w jakiejś dziedzinie niż wiedzieć wszystkiego po troszku :D?

thegoap
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-04, 16:11
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przygotowanie do Matury - czas zacząć.

Postautor: thegoap » 2009-01-05, 15:23

Może i rzeczywiście co do tego zdania są podzielone, ale jak to jest w praktyce - dopiero się przekonam.

Jakieś propozycje co do mojego pytania?

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Re: Przygotowanie do Matury - czas zacząć.

Postautor: Ataegina » 2009-01-05, 15:59

Moim skromnym zaniem dobrze jest mieć ogólną wiedzę o świecie. Przecież kończysz liceum ogólnokształcące ;) Być może jesteś w klasie profilowanej, np. matematyczno-fizycznej czy humanistycznej itp. Warto więc z tych "rozszerzonych" przedmiotów być nieco lepszym, mieć szerszą wiedzę - o ile w tym kierunku chcesz się nadal kształcić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Anita@
Posty: 122
Rejestracja: 2008-04-12, 23:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przygotowanie do Matury - czas zacząć.

Postautor: Anita@ » 2009-01-05, 16:14

Z drugiej strony jeśli ktoś jest dobry we wszystkim, to tak naprawdę nie jest dobry w niczym. Jeśli już wiesz jakie studia interesują Cię w przyszłości, to skup się na tych przedmiotach, które będą się liczyły żeby tam się dostać. Jeśli marzysz żeby napisać maturę na 90% z 3 obowiązkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, to naprawdę to jest ogrom pracy, ogrom pracy pozaszkolnej przede wszystkim, więc nie dasz rady mieć ze wszystkiego piątek. Moim skromnym zdaniem nie warto.

thegoap
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-04, 16:11
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Przygotowanie do Matury - czas zacząć.

Postautor: thegoap » 2009-01-05, 16:45

Kierunek studiów od dłuższego czasu mam już wybrany , chcę iść i robić to co lubię.

Matematykę, Informatykę oraz Angielski chcę na pewno zdawać na poziomie rozszerzonym. Co do Fizyki jeszcze muszę się zastanowić. Wydaje mi się ,że odkładając to na ostatnie chwile najzwyczajniej zabraknie mi czasu. Zdać aby zdać nie za bardzo mnie interesuje.


Wróć do „Kącik uczniowski”