Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: Jedliński » 2009-01-08, 21:11

bzdury totalne ,błahostka

Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?
Z jednej strony kultura wymaga,żeby za sobą posprzątać i zmazać tablicę ,ale też jest sporo przykładów,że nauczyciele zostawiają wzory chemiczne ,zadania matematyczne i inne ślady na tablicy itd.
Jaki Wy styl preferujecie ?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: Ingeborga » 2009-01-08, 21:19

Jedliński, coraz ciekawsze pytania zadajesz :mrgreen:
U nas to jest zadanie dyżurnych, tak samo, jak wietrzenie sali po lekcji, rozwieszanie map itd. A że i tak nie robią tego dyżurni, tylko chętni, to już inna sprawa ;)
...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: dushka » 2009-01-08, 21:19

Nie zmazuję. Dyżurni klasowi zmazują :P

Dzieciaki muszą mieć obowiązki.

matmeg3
Posty: 154
Rejestracja: 2008-09-06, 17:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: matmeg3 » 2009-01-08, 21:39

dushka pisze:Nie zmazuję. Dyżurni klasowi zmazują :P

Dzieciaki muszą mieć obowiązki.


Też tak uważam. Poza tym dyżurni muszą po zakończonej lekcji sprawdzić, czy ktoś "przypadkiem' nie pozostawił w sali kawałków papieru itp.
Po całotygodniowym wzorowym (bez przypominania z mojej strony) pełnieniu obowiązków - nagradzam pozytywną uwagą w dzienniku.

joannajoanna
Posty: 101
Rejestracja: 2008-12-28, 11:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: joannajoanna » 2009-01-08, 21:44

Dyżurny jest za to odpowiedzialny... To Ty dla nich notujesz na tablicy :)
;)

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: Jedliński » 2009-01-08, 22:12

Z drugiej strony dzieci są małe (niskie -ale odkrywcze ;) ) i nie potrafią zmazać całej tablicy .Chyba,że wejdą na krzesło ,ale tu o wypadek nie trudno . Ja na studiach znałem nauczycieli,którzy protestowali ,gdy Ktoś chciał po zakończonych zajęciach zmazywać tablicę (widziałbym w tym jakąś dumę -odwieczne pragnienie ,aby ich dzieło zostało jak najdłużej ) :)
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
Nosferata
Posty: 257
Rejestracja: 2006-02-23, 19:33
Przedmiot: Inne

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: Nosferata » 2009-01-11, 21:13

nie, zwykle tego nie robie .....uczniowie są nadwyraz chetni ku temu :P

Awatar użytkownika
lieblingin
Posty: 229
Rejestracja: 2007-08-29, 15:49
Lokalizacja: lubuskie

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: lieblingin » 2009-01-13, 22:09

ja zmazuje, mimo ze moja klasa jest głownie do mojej dyspozycji, ale tablice zmazuje po każdej lekcji w czasie przerwy tak, aby na kolejna była czysta i gotowa :lol: (w czasie lekcji to robota dyżurnych) ... a w ogóle uczono mnie, ze tablica powinna być czysta, gdy rozpoczyna sie lekcja

Awatar użytkownika
kasika
Posty: 311
Rejestracja: 2007-07-27, 17:01

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: kasika » 2009-01-14, 19:42

Jaaa ????

Tak poważnie to nie miałabym na to czasu a to jest obowiązkiem dyżurnego. Gimnazjalista dosięgnie całej tablicy,
Często w czasie lekcji ja biorę gąbkę w tęce bo jak piszemy więcej to po mazaniu uczniów nie można nic przeczytać.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: malgala » 2009-01-14, 20:27

kasika pisze:Często w czasie lekcji ja biorę gąbkę w tęce bo jak piszemy więcej to po mazaniu uczniów nie można nic przeczytać.

To zupełnie jak czasami u moich. Gąbka ocieka wodą, tablica robi się biała i po kilku takich zapisach na mokrym nic potem nie widać.
Najczęściej na początku lekcji wysyłam dyżurnego z gąbką z poleceniem dokładnego wyciśnięcia z niej wody. U mnie gąbka ma być wilgotna a nie nasączona wodą tak, że aż z niej kapie.
Na koniec lekcji zawsze dyżurni doprowadzają tablicę do porządku. W czasie lekcji to bywa różnie. Jak piszą uczniowie to oni wycierają, a jak ja coś więcej piszę, to oczywiście nie wołam uczniów do starcia mi tablicy tylko robię to sama.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: Andulencja » 2009-01-15, 19:16

A ja kupiłam sobie wiadereczko (takie ładne i nieduże) i dyżurny przed lekcją ma za zadanie zmienić w nim wodę. Piszę bardzo dużo, na kolorowo i tablicę trzeba ścierać kilka razy w ciągu lekcji. Łazienka jest na drugim końcu korytarza i ciągłe chodzenie mnie denerwowało. Teraz jest spokój :)

Awatar użytkownika
mel_o_man
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-16, 16:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: opolskie

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: mel_o_man » 2009-01-18, 15:02

A ja tam wolę robić to samemu. Zazwyczaj jak dzieciaki zaczną zmazywać, to potem mam białą wapniową powłokę na tablicy. Choć po ostatnich lekcjach (jak już idę do domu;) to zlecam to dyżurnym.

Awatar użytkownika
Ataegina
Posty: 70
Rejestracja: 2008-12-20, 16:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język hiszpański
Lokalizacja: lubelskie

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: Ataegina » 2009-01-20, 13:13

Ja też zazwyczaj sama ścieram tablicę w trakcie i po lekcji. Wychodząc z sali rzucam okiem, czy nie ma jakis papierków itp. Jeśli są, uczniowie je podnoszą, no chybaże zdążą wyjść, zanim zauważę, to sama to robię :) W końcu korona mi z głowy nie spadnie :king: Natomiast w czasie lekcji, jeśli jest potrzeba, uczniowie idą po kredę lub pisak (w niektórych salach mamy białe tablice).

daro36
Posty: 23
Rejestracja: 2009-02-02, 22:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Chemia
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: daro36 » 2009-02-03, 21:04

To robota dyżurnych :D dzieciakom w gimnazjum przyda się choć odrobina obowiązków i rygoru

Ali
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-20, 18:52
Kto: uczeń
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: lubuskie

Re: Czy zmazujecie tablice po Waszej lekcji ?

Postautor: Ali » 2009-02-20, 19:28

W naszej klasie tablice wycierają nauczyciele-dyżurny praktycznie nie ma żadnych obowiązków.

Nauczyciele często sami nie wiedzą, kto jest dyżurnym. My też nie. :P Zazwyczaj nikt tego nie pilnuje i gdy trzeba iść namoczyć gąbkę, to idzie pierwszy chętny. :)


Wróć do „Pogaduszki”