Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

czyli miejsce dla filologów

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: misiaczkowe » 2009-01-25, 18:03

Witam, serdecznie. Od września pracuję jako nauczycielka stażystka w 2 szkołach podstawowych - uczę niemieckiego w oparciu o podręczniki "Wir". Napiszcie proszę, czy dostajecie od wydawnictw jakieś gratisy i pomoce dydaktyczne, które można wykorzystać na lekcjach. Ja jak do tej pory sama muszę kupować (bo szkoły nie stać), lub samodzielnie robić, pzdr
Ostatnio zmieniony 2010-09-03, 17:53 przez misiaczkowe, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: nadia » 2009-01-25, 18:09

A jakie gratisy masz na myśli? Ja również pracuję z tym podręcznikiem. Od wydawnictwa dostałam poradnik dla nauczyciela i płytę CD do wszystkich 3 części.

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: misiaczkowe » 2009-01-25, 18:14

Ja zastępuję nauczycielkę, bo jest w ciąży, kobieta ni eodbierała moich telefonów, więc wszystko musiałam kupić sama, podręczniki, poradniki nauczyciela, bo w szkole nic nie było. A materiały dodatkowe typu memory kupiłam sama. Myśląc "gratisy" mam na mysli jakieś płyty, plansze etc.

Awatar użytkownika
nadia
Posty: 612
Rejestracja: 2007-08-23, 18:50

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: nadia » 2009-01-25, 18:17

To kobieta którą zastępujesz jest delikatnie mówiąc niepoważna skoro nie odbiera telefonów od Ciebie. A może poproś dyrekcję o kontakt z tą nauczycielką? Proponuję napisać maila do wydawnictwa LektorKlett i poprosić ich o przesłanie jakichś dodatkowych materiałów do pracy z tym podręcznikiem.

misiaczkowe
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-05, 17:42
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: misiaczkowe » 2009-01-25, 18:20

Telefon do Tej Pani dostałam właśnie ze szkoły... Do wydawnictwa dzwoniłam osobiście, ale jedyne gratisy są przy zamówieniach większej ilości podręczników, a gdy przyszłam do pracy, uczniowie mieli już kupione podręczniki, także niestety z oferty gratisowej "nici".

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Przydatne gadżety wydawnictw

Postautor: agat_b1 » 2009-07-13, 20:14

Hej, chyba nie ma takiego wątku:)

Chciałabym abyśmy wypisywali jakie gadżety dostajemy od wydawnictw. Chodzi mi o takie przydatne np. torby, kalendarze itp...

Ja jestem początkująca i jak do tej pory to mam teczkę na dokumenty z Oxfordu:D

Ostatnio widziałam jgdzieś dziewczynę miała kalendarz n-la na rok szkolny z Oxfordu. Czy ktoś też taki posiada? Dostaliście od reprezentanta czy kupiliście?
Moja reprezentantka poza zasięgiem i się raczej nie dowiem przez wakacje czy coś takiego dostanę, a nie wiem czy kupować na własną rękę...

Czy z Longmana też coś dostajecie?

Nie wiem czy mam dręczyć reprezentantów czy we wrześniu coś mi sami przyślą...

Awatar użytkownika
elizabethj
Posty: 176
Rejestracja: 2009-01-09, 13:00
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: elizabethj » 2009-07-13, 20:24

Jak współpracowaliśmy z Oxfordem to tylko od wielkiego święta coś nam tam rzucili, ale nic specjalnego. Natomiast od 2 lat współpracujemy z Macmillanem i tutaj jestem pełna pochwał. Mam już od nich kilka fajnych toreb, kalendarze co roku i na ścianę do klasy i do postawienia na biurko oraz kalendarz terminator (bardzo fajny) oprócz tego nie wspomnę, że nie ma u mojego przedstawiciela żadnych problemów z tzwn. wyprawką dla nauczyciela - dostałam wszystko czego mi potrzeba - zestaw podręcznik + ćwiczenia, książka nauczyciela, dodatkowe ćwiczenia do kserowania w kilku różnych wersjach, kartkówki do kserowania, sprawdziany, płyty CD. Nie wiem już co jeszcze. No i często mam długopisy też od nich. Po współpracy z Oxfordem czuję się teraz bardzo rozpieszczana :) No i o nic nie muszę prosić :)

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: agat_b1 » 2009-07-13, 20:32

ehh no to fajnie masz. Ja już prawie byłam zdecydowana na podręczniki z Macmillana, ale w ostatniej chwili coś podkusiło mnie na Oxford. Książkę nauczyciela dostałam, ale szczerze mówiąc liczyłam na jakieś pomocne gadżety jak kalendarz, czy też torba na książki bo już w moich się rączki urywają :( ...No nic, chyba napiszę poprostu maila do reprezentanta...może akurat coś...

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: motylek8 » 2009-07-16, 16:54

Jeśli chodzi o Oxford to już praktycznie wycofaliśmy go z naszej szkoły, teraz korzystamy głównie z Longmana, a w tym roku wprowadziliśmy w I-III SP Macmillana (kosztem PWN). Jeśli chodzi o gadżety, to właśnie oxford pod tym względem jest na ostatnim miejscu. Współpraca z Longmanem jest nawet OK, wszystkie gratisy dostajemy bez większych problemów, plakaty i kalendarze do szkoły też. Podobnie jest w PWNie (jako jedyne wydawnictwo z wymienionych przysłali mi kalendarz - terminarz). Na temat Macmillana nie mogę za dużo powedzieć, bo - jak juz wspomniałam - dopiero w tym roku zdecydowaliśmy się na to wydawnictwo, jednak juz na początku wakacji dostałam cały super zestaw dla nauczyciela razem z maskotką (postać z podręcznika) więc chyba też wszystko będzie w porządku:)

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: Jolly Roger » 2009-07-16, 17:41

:roll: Nauczyciel, ktory opiera swoją współpracę z danym wydawnictwem na podstawie gadżetów to jest ..... [autocenzura], a nie nauczyciel.

Owszem wydawnictwo powinno mi ułatwiać pracę i do tego służą zestawy nauczyciela (podręczniki, nagrania audio, plansze, plakaty czy inne pomoce multimedialne), ale nie kalendarz, torba czy długopis. Co mi po torbie jeśli podręcznik jest niskiej wartości merytorycznej.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: malgala » 2009-07-16, 18:00

agat_b1 pisze:Książkę nauczyciela dostałam, ale szczerze mówiąc liczyłam na jakieś pomocne gadżety jak kalendarz, czy też torba na książki bo już w moich się rączki urywają :( ...No nic, chyba napiszę poprostu maila do reprezentanta...może akurat coś...

Coś mi tu korupcją pachnie...
Jeżeli podręcznik waszym zdaniem z danego wydawnictwa jest dobry, to czemu nie negocjować z wydawnictwem, żeby zamiast prezentów dla nauczyciela uczniowie za niego mniej zapłacili?
Też czasami zamawiamy podręczniki w różnych wydawnictwach i jest to możliwe.
W ubiegłym roku w jednym z wydawnictw były prezenty dla uczniów. Cena kompletu podręczników do klasy pierwszej nieco niższa niż w księgarni i dodatkowo każdy uczeń otrzymał plecak z pełnym wyposażeniem dodatkowym pierwszoklasisty.
Nikt wtedy nauczycielowi nie zarzuci, że na ten podręcznik się zdecydował bo prezenty od wydawnictwa dostaje.

agat_b1
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-22, 11:22
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: agat_b1 » 2009-07-16, 22:51

ojej, nie chodzi mi o to, że podręcznik wybieram na podstawie gadżetów, bo podręcznik już wybrałam, tylko pytam innych co mają bo skoro coś dostają to i ja się upomnę, bo jestem młodą nauczycielką i różne torby, teczki mi się przydają, więc wypraszam sobie komentarze typu korupcja. Jeżeli w jednym regionie nauczyciel dostaje torbę, to nie myślę zdzierać swojej starej tylko też się upomnę, jeżeli uważam, że się mi przyda.

Wracając do tematu... czy ktoś ma terminarz z Oxfordu?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: Jolly Roger » 2009-07-17, 10:50

agat_b1,
a jak się będziesz czuła jak dostaniesz odpowiedź, że koleżanka dostała torbę, bo kupiła 50 zestawów, a ty tylko 20, więc figa z makiem. Wydawnictwa nie rozdają gratisów na prawo i lewo tylko też mają określona politykę, która zakłada, że gratis jest wliczony w cenę podręcznika.
Chyba, ze masz znajomego przedstawiciela to wtedy można uzyskać coś ponad program. Z tym, że ja np tak upominam się o gratisy, żeby to było z korzyścią dla szkoły, a nie dla mnie.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

katty
Posty: 431
Rejestracja: 2008-05-14, 12:53
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: katty » 2009-07-22, 22:22

Jak spojrzałam na tytuł to spodziewałam się dyskusji na temat różnych "merytorycznych" gratisów do podręczników. Przyznam szczerze, że chciałabym żeby wydawnictwo od czasu do czasu podrzuciło coś przydatnego w pracy, np. jakąś planszę albo chociażby flashcards. W zeszłym roku pracowałam na podręczniku z Oxfordu. Gdy zdażyło mi się zajrzeć do książki nauczyciela, żeby przekonać się, co autor miał na myśli tworząc jakieś ćwiczenie, co i raz natrafiałam na to, że scenariusz przewiduje całą lekcję opartą na pracy z "kartami zrobionymi przez nauczyciela" lub czasami na kartach, które można we własnym zakresie dokupić. Jeśli autor przewiduje karty, wolałabym je dostać. Przygotowanie ich niejednokrotnie wymaga np. użycia kolorowej drukarki, której niestety nie posiadam. Także takim gratisom, ułatwiającym mi pracę a dzieciom naukę mówię zdecydowanie TAK. A torby, terminarze i długopisy? Jaką korzyść mają z tego dzieci? Wolę sobie załatwić sama, takie jakie mi odpowiadają. Niech zamiast tego podręcznik będzie tańszy.

Awatar użytkownika
Andulencja
Posty: 913
Rejestracja: 2008-08-13, 20:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: lubelskie

Re: Materiały (książki dla nauczyciela, gadżety) z wydawnictw

Postautor: Andulencja » 2009-07-25, 09:47

Pracuję z wyd. Oxford i Longman i często otrzymuję pomoce w postaci plakatów, map, książek z ćwiczeniami dodatkowymi. Ale wiem, że wszystko zależy od przedstawiciela danego wydawnictwa. Pani Małgosia z wyd. Oxford jest SUPER! i jeśli tylko coś potrzebuję to otrzymuję - oczywiście nie nadużywam tego.
Opłaciło się też stałe korzystanie z jednej księgarni. Kolejny rok zamawiam książki dla dzieciaków z tej księgarni i oprócz 17% rabatu otrzymałam masę drobiazgów (smycze, długopisy, teczki, torby, koszulki) - przydadzą się na nagrody i kilka książek, które powiększyły moją biblioteczkę w pracowni.


Wróć do „Języki obce”