Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

tu rozmawiamy o wszystkim czasami poważnie, czasami z przymrużeniem oka

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: dushka » 2009-02-02, 09:57

Dawno nosiłam się z myślą o takim wątku.

Nie jestem mało uczynna. Mogę się dzielić wiedzą, kartami pracy, własnymi pomocami których przygotowuję naprawdę mnóstwo. Mogę dyskutować, szukać rozwiązania problemu.

Ale nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego mam pomóc komuś, kto rejestruje się na forum wyłącznie w celu założenia tematu: szukam informacji o tym i o tym nie mogę znaleźć dajcie".

Po czym osobiście wklepuję w google hasło i informacji wyskakuje sporo (często ogrom), mało tego - wystarczyłoby zajrzeć do podstawowej literatury przedmiotowej, by owe informacje dostać.

Autentycznie szlag mnie trafia. Więcej czasu zajmuje rejestracja na stronie, niż samodzielne wyszukanie.

Czy nam społeczeństwo całkiem idiocieje i rozleniwia się? Szuka jeleni, którzy odwalą robotę?

A tym bardziej szlag mnie trafia, że to forum nauczycielskie, a piszą tu np. studenci pedagogiki (oczywiście nie wszyscy!), którzy sami mają potem zajmować się dziećmi. Jak, skoro już na początku im się zwyczajnie nie chce?

No musiałam się wygadać.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: malgala » 2009-02-02, 10:38

Toś sobie pogadała.
Ale co fakt, to fakt.
Sama często sprawdzałam, czy faktycznie trudno dane informacje zdobyć. Nie. Jest ich całe mnóstwo. I tu chyba jest problem, bo jak znajdzie się czegoś dużo, to trzeba to przejrzeć, wybrać to co jest potrzebne, uporządkować i potem jeszcze odpowiednio opracować. Prościej poprosić o gotowe.
Na szczęście nie wszyscy tylko w tym celu rejestrują się na tym forum. Są też tacy młodzi nauczyciele i przygotowujący do tego zawodu, którzy mają już pewien pomysł, chcą go tylko skonsultować, ewentualnie proszą o jakieś sugestie i rozwianie własnych wątpliwości.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: dushka » 2009-02-02, 10:47

Malgalo, tacy nauczyciele, którzy proszą o konsultację, dyskusję itd. - to zupełnie co innego. Mnie tylko cholera bierze na tych ludzi roszczeniowych.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: malgala » 2009-02-02, 10:53

dushka pisze:Mnie tylko cholera bierze na tych ludzi roszczeniowych.

Nie tylko Ciebie.
Najlepiej chyba ignorować.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: edzia » 2009-02-02, 15:06

A ja nie rozumiem, w czym problem. Nie ma przecież obowiązku udzielania odpowiedzi. A jak ktoś pyta, to może nie umie znaleźć, może nie zna innych źródeł informacji, więc szuka tutaj. Choć z drugiej strony chyba każdy zna google.

A poza tym forum to głównie pytania i odpowiedzi. Nie można się chyba złościć o to, że ktoś nie zna np. jakiegoś przepisu prawnego, a niby powinien znać. Jeden ma z tym problem, inny z jakimiś materiałami, a jeszcze inny np. z dyscypliną w klasie.
Ostatnio zmieniony 2009-02-02, 15:17 przez edzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: malgala » 2009-02-02, 15:16

A ja chyba rozumiem, czym się dushka zdenerwowała.
Zobacz http://www.45minut.pl/forum/topics49/ol ... .htm#46236
Też mnie to trochę ruszyło.
Jak nie ma nic, jak jest dużo :!:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: dushka » 2009-02-02, 15:24

Edziu.

Ja nie piszę o tym, że ktoś zapytam o podstawę, przepisy prawne czy inne takie rzeczy. Nie o tym, że ktoś spyta jak ma sobie radzić z dziećmi.

Ale o jawnym lenistwie, kiedy komuś nie chce się poszukać - nie mówię nawet o pójściu do biblioteki, to zbyt wielki problem zdaje się być dzisiaj, ale o najzwyklejszym poszukaniu w Internecie!

Trafiam na taki post i od razu sama sprawdzam - i w 95% odpowiedź znajduję błyskawicznie.

To powiedz mi, Edziu, mnie się ma chcieć? Czy komukolwiek innemu, niezainteresowanemu tematem?

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: Jedliński » 2009-02-02, 16:45

Moja psychoanalityczna intuicja mówi,że sposób w jaki reagujesz na ten problem skrywa coś głębszego z Twojej osobowości (może jakieś jungowskie archetypy) :).Ja bym sobie tą swoją reakcję dokładnie przeanalizował,bo może okazać się "psychologiczną " żyłą złota i pisząc językiem Kozieleckiego okazją do zwiększenia samoświadomości i okazją do transgresji . :) Wiem,że nieźle pieprzę i jakbym był na czymś ,ale duskha biegnij do psychoanalityka :)

duskha wybrałaś najbardziej prymitywną interpretację tego zjawiska (że ,im się nie chce),ale ja też tak robię (ale na innych forach internetowych -tu w niewielkim stopniu pytam o jakieś prymitywne zagadnienie ,a to by szło sprawdzić w google ).Ja to traktuję jako jakoś podświadoma próba samopobudzenia .Być moze też szukam wsparcia ,bo przecież nie chodzi tylko o 1 informacje,ale o napisanie całego wypracowania. Problem polega na tym,że ja mam osobowość ,która lubi taką komunikację forumową i taki model uczenia się i myślę,że coś w tym jest głebszego i zabieram się do samoanalizy psychoanalitycznej ;) Jak coś wymędrkuję to się podzielę.

A z punktu widzenia forum takie posty też wprawiają forum w ruch i kogoś może zainteresować temat poruszany przez "niedoskonałego googlarza" -chwilowo taką fraze wymyśliłem,ale nie podoba mi się :)
W każdym razie ja widzę,że takie posty też są pożyteczne imho i zupełnie mi nie przeszkadzją..

Pytanie dnia :
Dlaczego takie posty Ci przeszkadzają a mi np. nie ?

pozdro
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: dushka » 2009-02-02, 18:36

Jedliński, niespecjalnie mnie obchodzi, dlaczego mi to przeszkadza, a Tobie nie ;)

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: Jedliński » 2009-02-02, 19:10

nie interesuje Cię to ? to też jakiś objaw czegoś większego :)


A pisząc w Twoim stylu a la ten wątek to powinien złośliwie napisać ,ze dla mnie to jest objaw ,że Ci się nie chce i nie jesteś zainteresowana poważną pracą nad sobą itd....;)

"A tym bardziej szlag mnie trafia, że to forum nauczycielskie, a piszą tu np. studenci pedagogiki (oczywiście nie wszyscy!), którzy sami mają potem zajmować się dziećmi" -stanowić wzory dla dzieci -być nauczycielem życia :) . Jak, skoro już na początku im się zwyczajnie nie chce?
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: dushka » 2009-02-02, 19:13

No i po co wątek rozwalasz? Po co się czepiasz? Masz inne zdanie - fajnie, ale zaczynasz po prostu być złośliwy.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: malgala » 2009-02-02, 19:16

dushka, dajesz się ponieść emocjom. Zupełnie bez potrzeby.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: Jedliński » 2009-02-02, 19:34

sorry ,ale muszę dodać i już się wyłączam....to typowe -wręcz klasyczne zachowanie w psychoterapii -psychologii -psychoterapii :) ... patrz opór w psychoterapii...:)
rzadko się zdarza,że teoria tak idelanie wpisuje się w praktykę...:)
PS ...a to były tam delikatnie sugestie ...:)
PS2) nie jestem psychologiem ,interesuje sie psychologią itp. ;)

pozdrawiam i się wyłączam...nie chcialem być złośliwy i nie byłem imho...pozdrawiam
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: dushka » 2009-02-02, 19:42

Skoro nie jesteś, a tylko interesujesz się - nie stawiaj diagnoz :P

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Odwalanie roboty za innych, czyli - do czego służy forum?

Postautor: koma » 2009-02-02, 20:43

Jedliński.....Co Ty wiesz o psychologiiiiii..... ;D


Wróć do „Pogaduszki”